Kuigi mõned toiduainete hinnad on pisut langenud, on enamus tooteid võrreldes eelmise aastaga kallimad. Lihatoodete, leiva ja saia hinnad on tõusnud märkimisväärselt, mõnel juhul üle 20%. Suhkru ja jahu hinnatõus on pidurdunud, samas kui kaerahelbed on muutunud veidi odavamaks.
Liha hinnad pole langenud, kusjuures importbroileri ja koduse hakkliha hinnad on aastaga tõusnud ligi 18%. Kalatoodetes on näha nii hinnatõuse kui -languseid: lõhefilee on kallinenud, samas forelli hind on langenud.
Võrreldes möödunud aasta oktoobriga kallinesid enim importbroiler ja kodune hakkliha, mille hinnale lisandus 18 protsenti. Ka ühe kuuga muutusid mõlemad kaubad kallimaks: kui importbroileri sai septembris kätte 3,16 euroga, siis oktoobris 3,49 euroga. Hakkliha kilohind oli neil kuudel vastavalt 7,95 ja 8,11 eurot.
Üle 16 protsendi kerkis aastaga ka kohaliku broileri ja kondita veiseliha hind. Viimase sai mullu oktoobris kätte 14,64 euroga, nüüd aga küsiti selle eest poes keskmiselt 17,06 eurot.
Kondita sealiha hinnale lisandus 11 protsenti, kümne protsendi võrra kallinesid viinerid ning keeduvorsti hind kerkis 12 protsenti. Ka seakarbonaad kallines kaheksa protsendi võrra.
Piimatoodetes on kodujuustu hind tõusnud 13%, samas kui kilepiima hind on veidi langenud. Või ja juustu hinnad on kerkinud, munade hinnad varieeruvad suurusest sõltuvalt.
Köögiviljades on mugulsibula ja importõunte hinnad tõusnud märkimisväärselt, samal ajal kui kohalike õunte hinnatõus on olnud tagasihoidlik. Importtomat ja porgand on aastaga veidi kallinenud, kuid nende hinnad langesid viimase kuuga. Kohaliku kurgi hind on aastaga kerkinud, samas kui importkurkide hind on langenud. Kartuli ja kapsa hinnad on väikeses languses.
Kokkuvõttes on toiduainete hinnad aastaga tõusnud, kuigi on märgata ka üksikute toodete hinnalangust.