Uudis pärineb otse Tallinna südamest – Eesti valitsus on astunud julge sammu alkoholismi vastases võitluses. Alates 1. jaanuarist 2024 hakkab alkoholi müügile kehtima uus “Tee-Töö-Neljapäev” reegel. Jah, sa kuulsid õigesti! Alkoholi saab osta ainult kolmel päeval nädalas: teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval, kella kümnest kuueni. See on nagu “Kaks ühe hinnaga” pakkumine, kuid alkoholiga ja ainult kolmel päeval!
Peagi võib näha inimesi, kes teisipäeva hommikul joovad oma kohvi ja sirvivad kalendrit, et meelde jätta, millal nad saavad oma nädala alkoholivarud täiendada. Neljapäeva õhtuks on kõik rahul, teades, et nad on edukalt navigeerinud läbi Eesti uue alkoholimüügi labürindi.Tervise- ja tööminister Riina Sikkut kommenteerib: “Oleme jõudnud punkti, kus peame alkoholi liigtarbimist piirama – ja mis oleks parem viis kui teha seda sõbraliku kolmepäevase ostumaratoniga?”
Statistika kohaselt tarbisid eestlased 2022. aastal keskmiselt 10,4 liitrit alkoholi inimese kohta. See on nagu iga inimene kannaks endaga kaasas väikest alkoholivaru kogu aasta vältel. Valitsuse samm on seega mõeldud selle “isikliku baari” suuruse vähendamiseks.Pooldajad on uute piirangute üle rõõmsad, leides, et see aitab vähendada alkoholismi ja suremust. Vastased aga väidavad, et piirangud teevad rohkem kahju kui kasu, muretsedes peamiselt selle pärast, kuidas nad oma puhkepäevadel mullivanni kõrvale veini saavad.Ükskõik, milline on teie seisukoht, üks on kindel – Eesti valitsuse “Tee-Töö-Neljapäev” plaan on kindlasti tekitanud palju kõneainet ja võib-olla isegi inspireerinud mõningaid uusi kalendriäppe!
“Eesti uus alkoholipoliitika: ‘Tee-Töö-Neljapäev’ müügimaraton!” Pane tähele: Tegemist on nalja ja libauudisega.