unnamed 1

Eesti liikus punaselt riskitasemelt oranžile, ehk väga kõrgelt tasemelt ühe võrra madalamale

Eesti liikus punaselt riskitasemelt oranžile

Koroonaviiruse leviku olukorra paranemisega langes Eesti riskitase punaselt ehk väga kõrgelt tasemelt ühe võrra madalamale, oranžile ehk kõrge riski tasemele, seega pole enam vaja vältida kõiki koduväliseid kontakte, kuid tuleb jääda endiselt ettevaatlikuks.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on Eesti liikunud punaselt riskitasemelt oranžile tasemele ja eilsest leevenes ka osa piiranguid. “Meie kõigi huvi on, et me liiguksime edasi kollasele ja lõpuks ka rohelisele tasemele, kus ühiskond saaks olla täiesti avatud. Seetõttu ma panen südamele kõigile, kes saavad osa sel nädalal jõustunud piirangute leevendustest, käituda mõistlikult, sest haigus levib endiselt inimeselt inimesele ja oma leevendusi ootavad ka teised valdkonnad,” ütles ta. “Omalt poolt liigume edasi elanikkonna vaktsineerimisega – eelmisel nädalal vaktsineerisime rekordilised 53 000 inimest.”



Neljaastmeline riskitasemete süsteem tuleneb eelmisel nädalal valitsuse heakskiidu saanud ühiskonnaelu korraldamise kavast koroonaviiruse tingimustes. Rohelise, kollase, oranži ja punase värviga tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset. Iga riskitaseme puhul on välja pakutud ka võimalikud tegevused, kuidas iga inimene, asutus ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata.

Riskitaseme hindamisel arvestatakse viimase seitsme päeva keskmist nakatunute ja surmade arvu, aga ka positiivsete testide määra, hospitaliseeritud inimeste arvu, haiglaravil viibivate ja juhitaval hingamisel olevate COVID-19 patsientide arvu ning 14 päeva tuvastamata nakkusteega nakatunute osakaalu kõigist nakatunutest. Riskitaseme vaatab valitsus üle kord nädalas ja see avalikustatakse veebilehel kriis.ee.

Kutsume meediaorganisatsioone jagama teavet Eestis kehtiva riskitaseme kohta, võimalusel kuvades seda oma väljaandes, näiteks COVID-19 statistikas portaali päises või mujal COVID-19 artiklite juures. Eesti ühiskonna avatuna hoidmiseks on vajalik, et Eesti inimesed käituksid vastavalt valdkondade ja valitsuse koostatud käitumisjuhistele kehtival riskitasemel.

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused