Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht Urmas Sule sõnul on praegu kaks koldehaiglat Viljandi ja Jõgeva haigla. “Just need ongi meil praegu kaks koldehaiglat.”
Tema sõnul tegelevad haiglad sellega, et haiged oleks isoleeritud ja need, kes vajavad sümptomaatilist ravi, oleks ka ravitud.
“Tänahommikuse seisuga on patsiente, kes on haiglas nakatunud või on haiglas nende nakkus tuvastatud, neid on 74 ja patsiente ja kes on hospitaliseeritud Covidi diagnoosiga, neid on 200,” ütles Sule.
Kui viimastel nädalatel on koroonahaigete arv vähenenud, siis paaril viimasel päeval on langus peatunud ning proportsionaalselt enam on haigestumus kasvanud Harjumaal, rääkis terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht Urmas Sule. Haiglakoldeid nagu on praegu Viljandis ja Jõgeval, on aga raske ära hoida, lisas ta.
“Praegu oleme olukorras, kus viimaste nädalate või isegi kuu jooksul on olnud stabiilne Covid-haigete haiglaravi vajaduse langus. Aga viimastel päevadel on see pigem stabiliseerunud ja haiglaravi vajadus on isegi karvavõrra kasvanud. Nii et langusfaas on möödas, oleme äraootava seisus,” ütles Sule.
“Kui vaadata andmeid, milline [on olukord] haiglates ja regiooniti, siis on näha, et kui eelmisel nädalal või isegi natuke enne seda oli haigestumus liikumas Ida-Virumaa suunas – Narva ja selle ümbrus olid eelkõige nakatumise kasvuga – siis viimased ööpäevad näitavad, et Harjumaal on tegelikult proportsionaalselt rohkem nakatunud kui varem oli võrreldes teiste maakondadega,” rääkis Sule.
Positiivne on siiski see, et kolmanda astme intensiivravi vajadus on väiksem, kui see oli eelmistel aegadel, lisas meditsiinijuht.
Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee