Maailma suurim elektri- ja hübriidautode tootja BYD esitles 1000 kW võimsusega elektriauto kiirlaadijat, mis võimaldab 5 minutiga laadida elektrisõiduki akusse juurde 400 kilomeetri läbimiseks vajalikku elektrienergiat.
Uut megawatise võimsuse ja 1000 amprise voolutugevusega laadijat kasutati uute BYD mudelite, luksussedaani Han ja elektrimaasturi Tang L, akude laadimiseks. 4,5 minuti jooksul suutis laadija tõsta uhiuue BYD 100 kWh ränikarbiidaku aku laetuse 7 protsendilt 50 protsendile, millest piisab 400 kilomeetri läbimiseks.
Lisaks uuele akule ja laadijale esitles BYD ka uuenenud Han-i ja Tang L jõuallikana kasutatavat automaailma kiireimat elektrimootorit, mis teeb kuni 30 511 pööret minutis ning arendab võimsust 580 kW ehk 778 hobujõudu. Nelikveolistel Han L ja Tang L mudelitel asub uus mootor taga ning on kombineeritud esiteljel asuva 230 kW (308 hobujõudu) elektrimootoriga, aidates Han L-il paigalt 0-100 km/h kiirendada 2,7 ja Tang L-il 3,9 sekundiga.
2024. aasta 31. mai seisuga oli Eestis kokku 592 avalikul kinnistul asuvat elektrisõidukite laadimisjaama, neist üle poole ehk 55 protsenti asus Harjumaal. Eesti võimsaima laadija võimsus on hetkel 400 kW.