Antsu sõnul on olemas kaks maailma – toimetulekumaailm ja arengumaailm. Esimeses keskendutakse ellujäämisele. Inimesi vaevab hulk sümptomeid, millega igapäevaselt tegeledes, näiteks ärevuse vähendamiseks ravimeid süües või unetuse vastu rohtu võttes, üritatakse kuidagi toime tulla. Meid on õpetatud sümptomeid nägema kui ohtlikke objekte.
Tegelikkuses on need kõige suuremad kingitused, sest näitavad meile kätte, kuhu suunas peaks sümptomite lahustamiseks vaatama. Küsi endalt: „Miks minu elus on täna just selline probleem, sümptom või olukord? Mida see tahab mulle näidata?“
Need küsimused viivad inimest lähemale arengumaailmale. Arengumaailm ei ole ilmtingimata toimetulekumaailmast kergem ja lihtsam tee, aga seda teed minnes toimub kasvamine, on võimalus leida püsivamaid lahendusi, võtta vastutus ning kogeda maailma ja elu läbi avardunud pilgu. See kaalub üles kõik raskused, mida toimetulekumaailmas pidevalt kogeme ja kordame.
Ja raamat lõpeb vapustavalt otsekohese lühikokkuvõttega teismelistele ja ka neile kärsitutele, kel on tavaks keerata esimese asjana ette kõige viimane lehekülg ja lugeda lõpp ära.
„Põhimõtteliselt, armas teismeline, on kõigis sinu hädades ja probleemides, tõesti absoluutselt kõigis, süüdi sinu f…ng suguvõsa. Nii need, kes elavad, kui ka need, kes on võtnud heaks ammu ära surra, aga oma probleemid, kurat, jätsid sulle siia maa peale lahendada,“ paugutab Ants.
Pikemat intervjuud värvika terapeudiga loe ja vaata juba kolmapäevasest Õhtulehest!
Loe teisi Ants Rootslase artikleid SIIT
Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht