Foto Erik Peinar
Toompea lossi Valges saalis tähistatakse täna piduliku üritusega 106 aasta möödumist Eesti Vabariigi esimese põhiseaduse vastuvõtmisest.
Põhiseaduskomisjoni esimehe Ando Kivibergi sõnul toimub aastapäeva tähistamine Valges saalis, sest just seal võttis Asutav Kogu 15. juunil 1920 vastu Eesti Vabariigi esimese põhiseaduse. „Tegemist oli tollase kõige kaasaegsema demokraatliku põhiseadusega terves maailmas, mis sätestas esimese riigina kõikidele võrdsed õigused. Üritusega tuletame meelde meie riigi alusdokumendi tähendust ja teed selle vastuvõtmiseni,“ ütles ta.
Kell 13 algaval põhiseaduse aastapäeva tähistamisel esinevad kõnega Eesti põhiseaduse üks autoreid, endine Riigikogu liige Jüri Adams, põhiseaduskomisjoni esimees Ando Kiviberg, põhiseaduskomisjoni liige, ajaloolane Jaak Valge ning ajaloolane ja giid Archibald-Stiwan Kald. Üritust modereerib Riigikogu liige Juku-Kalle Raid.