Tuesday , 11 February 2025
Kristi Loigo

Harju Maakohus Lõpetas Kristi Loigo Kriminaalasja Mõistliku Menetlusaja Ületamise Tõttu

Harju maakohus leidis, et teleprodutsent Kristi Loigole etteheidetav kuritegu ei ole selline, mille menetlemine peaks kestma 6,5 aastat, ning lõpetas kriminaalasja.

Loe ka: Prokuratuur vaidlustab Kristi Loigo ja OÜ Õuetuba süüasja otsuse

Kohtunik Siim Mõistlik rahuldas advokaat Steven-Hristo Evestuse taotluse lõpetada kriminaalasi, milles Kristi Loigot ja tema ettevõtet OÜ Õuetuba süüdistati raamatupidamiskohustuse rikkumises.

Kohtu hinnangul oli mõistlik menetlusaeg antud juhtumi puhul ületatud. Otsuses rõhutati, et igaühel on põhiõigus ausale ja tõhusale kohtumenetlusele ning ootusele, et õigusemõistmine toimub mõistliku aja jooksul. Arvestades süüdistuse raskust ja asjaolu, et kannatanut ei ole, leidis kohus, et 6,5 aastat kestnud menetlus ei ole põhjendatud.

Kuigi kohtu sõnul on kriminaalasja lõpetamine äärmuslik meede, peeti seda käesolevas asjas siiski vajalikuks. Otsus ei ole veel jõustunud ning sellele on võimalik esitada edasikaebus.

Vaata ka:

Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Riigikogus käsitles olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitikat

Riigikogus toimus täna väliskomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitika arutelu; teiseks päevakorrapunktiks lisatud umbusalduse

reis

Lendamine kallineb: Lennufirmade kulude kasv ja lennuliinide muudatused

Eesti lennundussektor seisab silmitsi väljakutsetega, kuna meie geograafiline asukoht, väiksus ja kaugus muudavad pikemate lennuliinide,