Petmine on keeruline teema, kuid mõningad riskitegurid võivad suurendada tõenäosust, et partner võib otsida truudusetust. Siin on kaheksa suurt riskitegurit, mis võivad viia petmiseni:
- Emotsionaalne kaugus – Kui partnerid ei suuda luua sügavat emotsionaalset sidet ja tunnevad end teineteisest kaugenevatena, võib see tekitada vajaduse otsida emotsionaalset täiendust väljastpoolt.
- Rahulolematus suhtes – Kui suhtes puudub rahulolu, olgu see siis seksuaalses, emotsionaalses või muus aspektis, võib see suurendada petmise riski. Kui inimene tunneb, et tema vajadusi ei rahuldata, võib ta otsida neid mujalt.
- Küpsus- või isiklikud probleemid – Individuaalsed probleemid, nagu madal enesehinnang, enesetäiendamise puudumine või isiklikud kriisid, võivad mõjutada inimese suutlikkust olla truud.
- Eraklikud või salajased käitumismustrid – Kui partneril on salajane elu või harjumus, mis ei ole teisele partnerile teada, võib see suurendada riski, et ta otsib väljastpoolt kinnitust või rahuldust.
- Sõltuvus või narkootikumide tarvitamine – Ainekuritarvitamine võib mõjutada inimese otsustusvõimet ja moraalitunnet, suurendades seeläbi truudusetuse riski.
- Karm suhtlemine ja pidev konflikt – Kui suhtes esineb pidevaid tülisid, kriitikat või konflikte, võib see põhjustada emotsionaalset väsimust ja soovi otsida lohutust või kinnitust teiselt poolt.
- Muutused eluoludes – Suured elu muutused, nagu töökaotused, finantsprobleemid või muud stressi tekitavad olukorrad, võivad suurendada petmise riski, kuna inimene võib otsida varjupaika või mugavust teiselt poolt.
- Otsused ja kokkulepped – Kui suhtes on eelnevalt kokku lepitud avatud suhte või polügaamia reeglid, kuid üks partner ei tunne end selles mugavalt, võib see põhjustada pettumust ja otsida petmist, et rahuldada oma vajadusi.
On oluline märkida, et need riskitegurid ei õigusta petmist, kuid mõistmine, miks teatud olukordades võib truudusetus tekkida, võib aidata ennetada ja lahendada probleeme enne, kui need tõsisteks konfliktideks muutuvad. Suhtlemine, ausus ja avatus on hädavajalikud suhtes, et hoida neid riskitegureid madalal.