1. Uni
Sa magad vähe. Uni on oluline selleks, et keha energiataset hoida ning nii füüsiliselt kui vaimselt puhata. Kui me vaevleme unepuuduse või unetuse käes, siis suuname energia päevastesse pingutustesse ning enese rahuldamine jääb teisejärguliseks. Keha kaotab isu vahekorra järele kui see nõuab liialt suurt pingutust. Kui aga lähed õigel ajal voodisse ja ärkad ikka väsinuna, siis tasub konsulteerida arstiga ning uurida, kas põhjus võib olla mõne vitamiini puuduses või milleski muus.
2. Vitamiinide vaegus kehas
Isegi kui sa ei ole dieedil, võib su kehas olla mõnest vitamiinist puudus ja see kahandab sinu isu vahekorra vastu. Vitamiinipuudus on väsimuse ja madala libiido üks kõige sagedasemaid põhjuseid ning seda ei tohiks tähelepanuta jätta. Üks võimalik süüdlane on rauapuudus – seda nii menstruatsiooni, raseduse kui imetamise ajal. Lisaks on enamikul inimestest D-vitamiini puudus, mistõttu tuleks manustada vastavaid toidulisandeid, mille jaoks konsulteerida toidunõustaja või arstiga.
3. Sa oled ema väikestele lastele
Laste saamine mõjub nii naise kui ka mehe libiidole ning lükkab voodis nahistamise mõneks ajaks tahaplaanile. See on täiesti normaalne ning üks osa elust aga jälgida tuleks, et intiimsuhtega õigel ajal jälle tegelema hakatakse. Kallima suudlemine ning intiimne massaaž on kaks lihtsat viisi, kuidas keha endorfiine tootma panna ning kallimast rõõmu tunda.
4. Stress
Kui oled kogu oma emotsionaalse energia töösse suunanud või muretsenud näiteks raha või perekonna pärast, siis ei mahugi vahekord päevakorda. Mis võib sel puhul aidata, on püüda leida igapäevaprobleemidele väljund mõne sportliku hobi näol. Jooga või pilates, kasvõi õhtune jalutuskäik sõbrannaga – see kõik aitab lõõgastuda ning ei lase pingeid magamistuppa kaasa võtta.
5. Mõtled liialt kaalulangetamise peale
Normaalkaalus püsimine aitab säilitada ka paremat sugutungi aga äärmuslikud dieedid ja nälg tõmbavad sellele hoopis kriipsu peale. Toitainete vaegus kehas on kurnav ning imeb meid energiast tühjaks, mistõttu tuleb toidulaud hoida rikkalik ning tasakaalustatud. Ka kehaline treening on oluline – mõõdukas sport tõstab vahekorra isu, trenniga liialdamisel on aga vastupidine efekt. Samuti ei tule kasuks spordiga mitte tegelemine.