Friday , 22 November 2024
Erakorralised uudised
grill

7 head nippi täiusliku grillipeo tarbeks.

Käes ta jälle ongi – grillipidude hooaeg on alanud! Kui sulle meeldib grillida koos pere ja sõpradega, tahaksid kindlasti neile ühe õige grillipeo korraldada. Kuidas seda teha? Alljärgnevalt seitse nippi, mis aitavad sul särada tõelise grillipeo tähena, kui alustad sel aastal esimest korda aias grillimisega!

Käes ta jälle ongi – grillipidude hooaeg on alanud! Kui sulle meeldib grillida koos pere ja sõpradega, tahaksid kindlasti neile ühe õige grillipeo korraldada. Kuidas seda teha? Alljärgnevalt seitse nippi, mis aitavad sul särada tõelise grillipeo tähena, kui alustad sel aastal esimest korda aias grillimisega!

Grillimisnipp nr 1: valmistu varakult

Kui korraldad oma tagaaias (eesaias, terrassil, maamajas või mujal) grillipidu, pead kõigepealt paiga ette valmistama ja veenduma, et kõigile külalistele on piisavalt ruumi. Kontrolli vähemalt eelmisel päeval, kas grill ikka töötab korralikult, ja puhasta see korralikult, et ei peaks peopäeval väärtuslikku aega raiskama. Kui võimalik, osta toidud ära paar tundi enne külaliste saabumist (või kui see ei ole võimalik, siis eelmisel päeval), tagamaks, et kõik on maitsev ja värske, nii et võid pakutava üle uhke olla ja külalised on igati rahul.

Grillimisnipp nr 2: eelkuumuta grill

Külalistel on saabudes kindlasti kõhud tühjad. Väga, väga tühjad, sest kes küll sööks paar tundi enne grillipeole tulekut kõhu kodus korralikult täis? Kui sa ei ole külaliste saabumiseks valmis, pead laskma neil tükk aega oodata, lähed närviliseks ja võid rikkuda kogu meeldiva äraolemise. Seepärast ongi tähtis grill enne kuumaks ajada, et saaks hakata grillima kohe, kui külalised saabuvad. Ära aga isegi mitte mõtle panna liha külmale grillile, sest see rikuks selle konsistentsi ja maitse.

Grillimisnipp nr 3: lisa grillile ka köögivilju

Grillipidu tähendab kuhjade viisi kanatiibu, grillitud hot dog’e, suuri kondiga lihalõike, maitsvaid searibisid ja rasvaseid hamburgereid, on ju nii? Kindel see! See aga ei tähenda, et grillil peaksid koha leidma vaid lihatooted. Esiteks, kui mõni su külalistest juhtub olema taimetoitlane, ei ole temal sellest lihalaadungist küll sooja ega külma. Teiseks mitmekesistavad köögiviljad toiduvalikut, on lihale heaks lisandiks ja muudavad liha ka tervislikumaks. Paprikad, seened ja sibulad on tavaliselt parim valik, kuid muidugi võid valida mis tahes köögivilju.

Grillimisnipp nr 4: ära esine

Püüa kujutleda järgmist stseeni. Kõik külalised istuvad ümber suure laua ja neil pole muud teha kui toitu oodata, nii et kõigi silmad on sinul. Et ootamine veidi põnevamaks muuta, otsustad oma oskusi näidata, nii et haarad suure lihalõigu kahvli otsa, pöörad selle ümber ja jälle tagasi, siis tõstad liha külje peale ja lõpuks viskad selle hoopis mõne korra õhku, et külalisi lõbustada. See on viga! Selline show ei tee muud kui rikub liha maitse (samuti kaob sellest mahl), nii et keskendu parem grillimisele ja lõbusta külalisi hoopis vestlusega.

Grillimisnipp nr 5: hoia vesi käepärast

Grillipeol ei saa just kuigi palju viltu minna, kui aga liha ära kõrvetad, on su pidu (ja su sõprade pidu ) kindlasti rikutud. Seepärast on mõistlik alati veidi vett käepärast hoida, et summutada leeki, mis kipub aeg-ajalt tekkima ja võib liha ära kõrvetada, muutes selle kuivaks ja söemaitseliseks. Kõige parem on hoida vett spreipudelis ja pihustada vett lihale, kui leek kipub grillivõre vahelt lõõmama.

Grillimisnipp nr 6: valmista liha külaliste soovide kohaselt

Liha valmistamiseks ei ole üht kindlat viisi; ennekõike on võimalik grillida liha erinevatel temperatuuridel. Eriti oluline on see loomaliha puhul, aga ka kana, sealiha, vasikaliha või kala võib valmistada eri mahlakuse / krõbeduse astmetel. Küsi külalistelt, milline liha neile meeldib ja küpseta seda nende soovi järgi: kui neile meeldib krõbe kana, jäta see grillile natuke kauemaks! Kui sa pole eriti kogenud õige temperatuuri määramisel, aita ennast, kasutades liha (küpsetus-) termomeetrit.

Grillimisnipp nr 7: ära kiirusta serveerimisega

Liha (olgu küpsetatud, grillitud või praetud) valmistamise juures on kõige tähtsam lasta sellel pärast küpsetamist veidi seista. Nii jõuavad lihamahlad lihalõigu igasse nurka, muutes selle mahlasemaks ja maitsvamaks. Isegi kui külalised paistavad olevat väga näljased, ära serveeri liha vahetult otse grillilt. Alguses võivad nad ju veidi viriseda, aga kui nad on maitsnud veidi seisnud liha suurepärast mahlakust ja maitset, on nad kindlasti väga tänulikud.

Vaata ka:

Isik

Politsei hoiatab võltsitud kontserdipiletite müüja eest

Politsei hoiatab noormehe eest, kes pakub erinevates sotsiaalmeedia keskkondades müügiks võltsituid kontserdipileteid. Mees pakub sotsiaalmeedia

euro

Viljandimaa mees kaotas netikelmidele väga suure summa raha

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo Viljandimaa Arvutikelmus Politseisse pöördus mees, kellele helistas väidetav Elisa töötaja ja pakkus