1. Kõikidel siniste silmadega inimestel on ühised esivanemad. Siniste silmade tekke põhjustas geneetiline mutatsioon, mille avastasid teadlased Kopenhaageni Ülikoolist 2008. aastal. Algselt olid kõik silmad pruunid, kuid umbes 6000-10000 aastat tagasi tekkiski hiljuti avastatud mutatsioon ning sündis esimene sinisilmne inimene.
2. Keskmiselt pilgutame silmi 17 korda minutis, 14280 korda päevas, 5,2 miljonit korda aastas! Silmade pilgutamine on kiireim lihasliigutus, mida teha suudame. Üks silmapilgutus kestab umbes 100-150 millisekundit, ühes sekundis võime pilgutada lausa kuni 5 korda.
3. Silmad reageerivad erinevatele värvidele vägagi erinevalt. Öeldakse, et erekollane värv on silmadele kõige väsitavam, kuna erksad värvid peegeldavad rohkem valgust.
4. Mõlemal silmal on võrkkestal pimetähn, kus ei ole valgustundlikke rakke. Pimetähn on kohas, kuhu kinnitub nägemisnärv. Oma nägemisväljas me pimetähni ei taju, kuna silmad töötavad koos ning korvavad seeläbi justkui teise puudujäägid.
5. Ülemaailmselt on umbes 39 miljonit vaegnägijat ning umbes 6 korda sama paljudel on mingisugune refraktsioonihäire. 80 % kõikidest nägemisprobleemidest on välditavad või ravitavad.