Aasta alguses kehtima hakanud mootorsõidukimaks on toonud autoomanike jaoks kaasa mitmeid muudatusi. SEB liisingujuht Rein Karofeld toob välja, mida käesoleval aastal automaksu osas silmas pidada.
Kasutatud autot ostes veenduge, kas registreerimistasu on juba makstud. Kui klient ostab auto, mis on juba Transpordiameti registris, siis tuleks esimese asjana müüjalt täpsustada, kas selle auto eest on makstud registreerimistasu. Kui tasu pole makstud, peavad müüja ja ostja omavahel kokku leppima, kes selle katab. Kui auto ostetakse liisingufirma vahendusel, peab info edastama ka finantseerijale. Seejuures tuleks arvestada, et liisinguettevõte registreerimistasu ei maksa.
Võimalus registreerimistasu “graafikusse panna”. Kui soetate auto liisingufirma vahendusel, saab finantseerijate abiga sõiduki (ümber)registreerimise ühekordse tasu ka „graafikusse panna“, mis juhul hajub tasu kogusumma igakuiste liisingu tagasimaksete vahel.
Aastamaks tuleb tasuda otse Maksu- ja Tolliametile. Mootorsõidukimaksu teise osana on registreerimistasu kõrval ka aastamaks, mille tasub auto kasutaja otse Maksu- ja Tolliametile kaks korda aastas. Seejuures tuleb meeles pidada, et maksu ei saa liisingufirma kaasabil tasuda igakuiselt koos liisingumaksetega, ehk “panna graafikusse”.
Kontrollige Transpordiameti registrist, milliste autodega olete seotud. Kui teil on Transpordiameti registris sõiduk, mida te olete varasemalt liisinud (registris vastutav isik), kuid millega te ei ole enam kasutajana seotud, siis võtke asja kordategemiseks initsiatiiv, et teile ei rakenduks mootorsõiduki aastamaks. Selleks võite pöörduda nii liisingufirma kui ka Transpordiameti poole.
Allikas: SEB