Erakorralised uudised
homemade fertilizer 950x500 1

20 omatehtud väetist, mille koostisosad on sul juba kodus olemas

Omatehtud väetiste loomine on suurepärane võimalus toita oma taimi looduslike toitainetega, taaskasutades samal ajal köögijääke ja muid olmejäätmeid. Siin on 20 kergesti leitavat koostisainet, mida saate kodus tõhusate taimeväetiste valmistamiseks kasutada:

  1. Kohvipaks – Lämmastikurikka kohvipaksu saab puistata otse mullale või lisada kompostile.
  2. Munakoored – Purustatud munakoored lisavad mulda kaltsiumi, mis on taimerakkude kasvuks ülioluline.
  3. Banaanikoored – Kõrge kaaliumisisaldusega banaanikoored võib matta tervelt taimede juurte lähedusse või leotada vees, et saada vedelväetist.
  4. Keeduvesi – Köögiviljade keetmiseks kasutatav vesi sisaldab toitaineid. Laske jahtuda ja kasutage seda taimede kastmiseks.
  5. Puutuhk – Kaminast pärit puutuhka võib puistata väikestes kogustes, et lisada mulda kaaliumi ja kaltsiumi.
  6. Akvaariumi vesi – Mageveeakvaariumis vee vahetamisel kasutage taimede jaoks vana vett, kuna see on rikas lämmastiku ja muude toitainete poolest.
  7. Epsomi sool – Magneesiumi ja väävli allikas, Epsomi soola saab vees lahustada ja kasutada taimede toitmiseks, soodustades tervislikku kasvu.
  8. Niidetud muru – Lagunedes eraldab niidetud muru lämmastikku tagasi pinnasesse.
  9. Lehthallitus – Lagunenud lehed (lehthallitus) rikastavad mulda ja parandavad selle tekstuuri.
  10. Roheline tee – Nõrk rohelise tee lahus võib anda taimedele toitaineid. Kasutage kindlasti magustamata teed.
  11. Melass – Melassi lisamine kompostile või selle vees lahjendamine võib aidata suurendada mikroobide aktiivsust ja anda kaaliumi.
  12. Umbrohud – Vees leotatud umbrohud loovad toitaineterikka “umbrohutee”. Lihtsalt veenduge, et umbrohi poleks seemneks läinud.
  13. Kompost – Regulaarne köögi- ja aiajäätmete kompostimine annab tasakaalustatud segu olulistest toitainetest ja parandab mulla struktuuri.
  14. Merevetikad – Värskeid või kuivatatud merevetikaid võib loputada (soola eemaldamiseks) ja lisada kompostile või leotada vees, et luua mineraalaineterikas vedelväetis.
  15. Želatiin – Maitsestamata želatiin on lämmastikuallikas. Valgurikka sööda saamiseks lahustage see vees.
  16. Äädikas – Lahjendatud äädikas (eelistatavalt õunasiidri äädikas) võib aidata suurendada mulla happesust ja varustada taimi rauaga.
  17. Piimapulber – Piimapulber on hea kaltsiumiallikas ja seda võib puistata otse mulda või lahustada vees.
  18. Maisigluteenijahu – Maisi töötlemise kõrvalsaadus, maisigluteenijahu võib toimida loodusliku tärkava umbrohu inhibiitori ja väetisena.
  19. Kanasõnnik – Hästi kompostitud kanasõnnik on kõrge lämmastikusisaldusega väetis, kuid seda tuleks kasutada säästlikult, et vältida taimede põletamist.
  20. Paberi tuhk – Põletatud mitteläikivast paberist saadavat tuhka saab väikestes kogustes kasutada kaaliumi lisamiseks ja kahjurite tõrjeks.

Neid omatehtud lahendusi kasutades ei varusta te oma taimi mitte ainult oluliste toitainetega, vaid aitate kaasa ka säästvamale aianduspraktikale.

Vaata ka:

David

Politsei otsib 15-aastast Davidit

Politsei palub abi selgitamaks 15-aastase Davidi asukohta, kes lahkus 30. juunil Maarjamaa Hariduskolleegiumist ega pole

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

03.07.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 9 liiklusõnnetust, neist 4 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 6 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.