Ilmad muutuvad iga päevaga järjest kevadisemaks, kuid sellega kaasnevad sula kahjustab teede seisukorda. Transpordiamet palub liiklejatelt mõistvat suhtumist.
Kevadise sula tõttu asfaldist tee katetesse rohkem auke, ülespunnitavaid külmakerkeid, lume sulamisvetest kõige uhtuvat ja kruusateed muuta muutuda isegi raskesti läbitavaks. Kõige rohkem kahjustab sulamiini kapitaalselt välja ehitamata kruusateid, mille veerežiim on puudulik kas savipinnasest muldkeha, tee ebapiisava kõrguse või külgkraavide puudumise tõttu.
Esimesena hakkab sulama kruusatee ülemine kiht, muldkeha alumised kihid on sellel ajal veel osaliselt või täielikult jääs. Kui tee muldkehal puudub piisav filtratsioon, siis ei pääse ülemises kihis olev vesi allapoole ega külgsuunas välja voolama. Rasked sõidukid, nagu metsa-, kruusa- või muu materjali veod, mis on mõeldud autode jaoks, võimaldavad neil kruusateid veelgi rohkem kahjustada, pöörata segi teekonstruktsioonidele ja tee täielikult rikkuda. Selle tõttu kehtestab Transpordiamet ebapiisava kandevõimega teedele massipiiranguid.
Transpordiameti hooldepartnerite tegelik kevaditi kahjustuste kõrvaldamine, kuid see võtab aega, sest madalaim, läbinud ja ebapiisava koostise ja paksusega kruusakihi korralikult tõhusate hooldemeetmete kiire rakendamise keerukas. Kõige tõhusam ja kiireim moodus kruusatee katte hooldamiseks selle hööveldamine, kuid enne tuleb ära oodata teepinna tahenemine. Alles siis on võimalik augud hööveldamise välja lõigata ja kruusateele lubatud kalded anda. Läbivettinud pinnaga kruusatee hööveldamine liigutab vesist kruusa teel ühest kohast teise nii ei anna soovitud tulemust.
Transpordiamet palub liiklejatelt mõistvat suhtumist ajutise sõiduolude halvenemise pärast palub kinni pidamise teedele mõeldud massipiirangutest.
Märgates puudus ja liiklusohtlikke olusid riigi maanteedel palume sellest teada anda telefonil 1247. Riigiteedele mõeldud massipiiranguid saab jooksvalt rakendada Tark Tee .