Venemaa „taastab oma ühtsuse” ja sissetungiga Ukrainasse „lahendab Ukraina küsimuse”, oli kirjas Vene riiklikus meediakanalis RIA Novosti avaldatud arvamusartiklis, enne kui see kiiresti maha võeti. Artikkel on aga salvestatud interneti arhiivi.
„Meie silme ees sünnib uus maailm,” kirjutab artikli autor Pjotr Akopov. „Vene sissetung Ukrainasse on uue ajastu algus – ja seda korraga kolmes mõõtmes. Ja loomulikult ka neljandas – siseriiklikus. Siit algab uus periood nii ideoloogiliselt kui ka meie sotsiaal- majandusliku mudeli järgi.”
Peegeldades Vene presidendi Vladimir Putini varasemaid sarnaseid sõnavõtte kirjutab Akipov, et 1991. aasta Valgevene ja Ukraina iseseisvusdeklaratsioonid olid „kole katastroof” ja „ebaloomulik eraldumine”.
„Venemaa taastab oma ajaloolise terviklikkuse, ühendades Vene maailma ja vene inimesed – nii suurvenelased, valgevenelased kui väikevenelased,” seisab artiklis. Selgituseks, väikevenelasteks kutsuti enne 20. sajandit praegusi ukrainlasi.
„Vladimir Putin on võtnud, ilma liialdamata, ajaloolise vastutuse, et mitte jätta Ukraina küsimuse lahendamist tulevastele põlvedele,” kirjutab Akopov.
Akopov lisas, et see „küsimus” on vaja lahendada kahel „peamisel põhjusel”. Esimene põhjus on „jagatud rahva kompleks”, kus „Venemaa kaotas oma algkodu (Kiievi) ja siis pidi ühe asemel leppima kahe riigi ja kahe rahvaga.”
Teine Ukrainasse tungimise põhjus on Ukrainas ära hoida Vene-vastasus ja Lääne mõju suurenemine. Akopov rõhutab, et Ukraina riiki ei likvideeritaks, aga „reorganiseeritakse, luuakse uuesti ja taastatakse kui osa Vene maailmast.”
Artikli autor märgib, et Ukrainast saaks koos Venemaaga kollektiivse julgeoleku organisatsiooni liige – see organisatsioon ühendab endisi nõukogu liiduvabariike Kesk-Aasias, Euraasia majandusliitu ja Venemaa ning Valgevene liitu. „See otsustatakse ära, kui tehakse lõpp Vene-vastasele Ukrainale. Igal juhul lõppeb vene rahvaste jagamine,” märgib Akopov
Artiklis märgitakse, et Venemaa, Valgevene ja Ukraina saavad tegutseda nagu üks tervik maailma geopoliitikas ja sellega „taastatakse Venemaa oma ajaloolistes piirides”.
„Läänel, aga eriti Euroopal pole olnud jõudu, et hoida Ukrainat oma mõjusfääris, veelgi vähem selleks, et Ukraina enda rüppe võtta,” kirjutab Akopov ja lisab, et Euroopa ajajärk „maailma juhina” on läbi.
Akopov kirjutab, et loomisel on „uus maailmakorraldus” ja tekib „multipolaarne maailm”.
„Hiina ja India, Ladina-Ameerika ja Aafrika, islamimaalim ja Kagu-Aasia – keegi ei usu, et Lääs juhib maailma, veel vähem kehtestab mängureeglid. „Venemaa pole mitte ainult seisnud Läänele vastu, vaid näidanud, et Lääne globaalne domineerimine võib olla igaveseks läbi. Uus maailmakorraldus luuakse kõigi tsivilisatsioonide ja jõukeskuste poolt, ja seda loomulikult, koos Läänega – aga enam mitte Lääne tingimustel ja reeglite järgi,” kirjutab autor.
Artiklis peegelduvad Putini väljaütlemised 21. ja 24. veebruaril, kus ta mõistis hukka Lääne püüdlused „maailma domineerimisel” ja kurtis Ukraina muutumise pärast Vene-vastaseks. Oma 21. veebruari kõnes nimetas Putin Ukrainat „ajalooliseks Vene maaks” ja nimetas nõukogude liiduvabariikidele iseseisvuse andmist „saatuslikuks veaks”.
Putin on nimetanud Ukraina valitsust „natsideks” ja süüdistanud seda genotsiidis vene rahva vastu. Ukraina president Volodõmõr Zelenski on aga rahvuselt juut ja tema sugulased surid Holokaustis.
Allikas. Eestinen.fi