“Ma loodan, et Eestist ei saa üks suur tervisetehas, kus me likvideerime pidevalt neid probleeme, mida me oleks saanud ennetada,” ütles perearstide seltsi juht Le Vallikivi, rõhutades, et see on kogu ühiskonna kriis.
Vallikivi märkis neljapäeval parlamendi kõnetoolis, et viiruse olukord muutub sedavõrd kiiresti, et pole mõtet urgitseda kellegi minevikus öeldus ja ette heita, et ei suudeta edaspidist ette prognoosida, vahendab BNS.
Ta rõhutas, et koroonakriisi märksõna on see, et elatakse väga muutuvas inforuumis ehk pole mõtet esile tõsta seda, mida keegi ütles paar nädalat tagasi võrdluses sellega, mis olukord on praegu Ta tõi näiteks, et ka meedikud olid šokeeritud, kui kahe doosiga artid hakkasid uuesti haigestuma, õnneks küll kergelt.
“Me saame teha kahjukontrolli. Möödunud nädalal õnnestus saavutada haigekassa ja sotsiaalministeeriumiga kokkuleppe, et tuleb ikkagi vaktsineerimiskampaania. Me peame kõik vaktsineerima, ka kõik perearstid, ja see töötab väga hästi, keegi pole vaktsiini tagasi saatnud,” rääkis Vallikivi.
Tema sõnul on tunda, et vaktsineerimise osas on ka süstivastaste mõtteviis muutunud. “Keegi enam ei pahanda,” kirjeldas Vallikivi perearstide suhtlust patsientidega.
Vallikivi tõi esile, et mitmed tervisevaldkonna ametkonnad on praegu juhita ja tuleks mõelda, et kas see kriitika, mis on need juhid ametikohalt viinud, oli ikka piisavalt põhjendatud. “Siinkohal minu respekt Tanel Kiigele, kes on suutnud oma selgroogu hoida,” ütles Vallikivi.
Vallikivi kinnitas sõnavõtus ka seda, et tema pooldab koroonavastases võitluses tõhustusdooside manustamist.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Henn Põlluaas uuris, et milline on Vallikivi seisukoht olukorras, kus mitmed eksperdid ei pea vajalikuks antikehade pidevat väga kõrgel tasemel hoidmist.
Vallikivi vastas, et on tõhustusdooside suur pooldaja, kusjuures ei saa välistada, et COVID-i viirusest võib tulevikus kujuneda tavaline gripp, mille vastu saavad inimesed end igal sügisel vaktsineerida.
“Mida rohkem me saame ennetada ja hoida ära, seda vähem tuleb hiljem tagajärgedega tegeleda,” ütles Vallikivi.
Ta tõdes, et viirus loomulikult muteerub, samas on põhjust arvata, et delta tüvest karmimat varjanti ei tule. “Loomulikult pole ma selgeltnägija, seega ma ei tea, kuidas see viirus kulgema hakkab,” lisas Vallikivi.
Allikas Pealinn.ee