Valitsus arutab teisipäeval koroonapiirangute võimalikku karmistamist ning langetab otsuse neljapäeval. Riigihalduse minister Jaak Aab piirangute karmistamist ei välista.
Teadusnõukoda esitab valitsusele oma ettepanekud, mida valitsus homme arutab. Peaminister Kaja Kallas ütleb, et räägitud on erinevatest piirangutest.
“Minu meelest oluline on ikkagi see, mis kõige paremini töötab on see, et inimesed hoiavad üksteisest eemale, kannavad siseruumis maske, pesevad käsi ja nii edasi. Me kahjuks piirangutega – ükski piirang ei ole ideaalne ja ükski piirang lõpuni ei tööta aga eks me arutame seda siis homme,” ütles Kallas.
EKRE esimees Martin Helme hinnangul võiks praegu kehtivad piirangud üle vaadata. Helme ütles, et eelmine valitsus lootis, et vaktsiinide saabumine parandab olukorda, kuid vaktsiinide kättesaadavus pole olnud nii hea, kui siis loodeti.
“Eesti on tõepoolest olnud üks neid riike kes on siiani suutnud hästi balansseerida, et me oleme hoidnud oma nakatumised ja surmad maas, aga samal ajal pole majandusele suurt kahju teinud. See ongi väga keeruline tasakaalupunkti otsimine ja mulle tundub väga selgelt, et uus valitsus on siin- noh, kuidas nüüd ütelda, ei ole absoluutselt suutnud enda jaoks seda olukorra tõsidust teadvustada,” märkis Helme.
lma radikaalseid meetmeid rakendamata Eesti koroonaviiruse olukorra halvenemisest välja ei tule, ütles valitsuse teadusnõukogu liige Andres Merits.
“Selge, et praeguse trendi juures me ilma radikaalsete meetmetete siit välja ei tule,” tõdes professor Merits teisipäeval “Terevisioonis”.
Meritsa sõnul tõuseb kindlasti lähiajal haiglasse viidavate koroonahaigete arv. “See mis toimub järgmisel nädalal, on määratud sellega, mis tegime eelmisel nädalal. Asi läheb [järgmisel nädalal] kindlasti halvemaks,” ütles Merits.
Kommenteerides valitsuses otsustamisele tulevate uute võimalike piirangute sisu, leidis Merits, et valitsus ei pruugi rakendada korraga kõiki meetmeid, kuid tema sõnul oleks mõistlik igal juhul midagi teha.
“Ennetav reageerimine on alati kasulikum, aga seda tunduvalt raskem teha,” tõdes professor, kommenteerides tänasele eelnenud olukorda. “Ma ei saa öelda, et midagi otse maha magati, aga märke, mis näitasid, et asjad pöördumas halvemuse poole, ei võetud tõsiselt, vaid vaadati, et olukord normaliseerumas, mis ei olnud õige,” rääkis ta.
Meritsa sõnul on praegu üks peamisi nakatumiskohti kodud, kus inimesed puutuvad kokku võimalike nakatunutega. Aga Meritsa sõnul on ka raske öelda, kuidas sellist nakatumist oleks võimalik piirata.
Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee