Välisministeerium toetab 50 000 euroga Valgevene üliõpilaste õpinguid Eesti valitsuse stipendiumitena Euroopa Humanitaarülikoolis Vilniuses. Samuti toetab välisministeerium 20 000 euroga Eluliini fondi tegevusi Valgevenes eesmärgiga aidata kaitsta vabaühendusi valitsusjõudude tagakiusamise eest.
Välisminister Urmas Reinsalu sõnul ei ole olukord Valgevenes lahendust saanud ning jätkuv toetus on oluline. „Haridus on üks valdkondi, mis on Eesti Valgevene suunalises arengukoostöös olulisel kohal olnud. On äärmiselt kahetsusväärne, et poliitiliste vaadete tõttu on ligipääs haridusele piiratud. Euroopa Humanitaarülikoolis saavad õppida ka need Valgevene tudengid, kes oma poliitiliste vaadete tõttu Valgevenes õppida ei saa. Ka on äärmiselt oluline tagada, et vabaühendustes tegutsevatel inimestel oleks ligipääs juriidilisele kaitsele, arstiabile, infole ning kommunikatsioonivahenditele,“ ütles Reinsalu.
Euroopa Humanitaarülikool töötab akrediteeritud õppeasutusena Vilniuses pärast kooli sulgemist Valgevene võimude poolt Minskis 2004. aastal. Euroopa Humanitaarülikool pakub nii bakalaureuse, magistri- kui ka doktoriõpet. Eesti toetas viimati Euroopa Humanitaarülikooli tegevust 2015. aastal. Euroopa Humanitaarülikooli tegevuse peamised toetajad on Euroopa Komisjon, Rootsi ja Leedu.
Eluliini näol on tegemist globaalse fondiga, mille tegevusi viiakse läbi ka Eesti arengukoostöö prioriteetsetes idapartnerluse riikides. Alates 2011. aastast on fond toetanud üle 1500 valitsusvälise organisatsiooni rohkem kui 100 riigis.
Oktoobris kuulutas välisministeerium välja piiratud taotlusvooru arengukoostöö projektide jaoks Valgevene suunal, konkreetsed projektid selguvad peale 1. detsembrit. Taotlusvooru maht oli 500 000 eurot.