Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
Titanic

Üllatav! 7 fakti ”Titanicu” kohta, mida sa varem ei teadnud.

Selles pole kahtlustki, et filmi „Titanic“ on näinud meist igaüks ja seda lausa mitu korda. Meil on taas põhjust sellest tuntud filmist rääkida, kuna täna õhtul jõuab legendaarne armastusfilm taas TV3 ekraanile. Kuid on palju fakte, mida sa ilmselt selle armastatud ja palju auhindu võitnud filmi kohta veel ei teadnud.

Esimest korda näitas TV3 „Titanicut“ 1. jaanuaril 2002. aastal ja kogus sellega telerite ette 417 100 vaatajat. Mis aga teeb sellest filmist publikut lummava linateose? Mis paneb inimesi romantikast küllatud draamafilmi üha uuesti ja uuesti vaatama ja miks peaks televaatajad pähe kulunud linateose saatel taaskord pisaraid valama? Põhjuseid võib olla mitmeid. Armastusfilm põhineb ajaloolistel sündmustel, on liigutanud kogu maailma, peetakse kõige armastatumaks ja hinnatumaks filmiks, mis on pälvinud 11 Oscarit. See film on inimeste jaoks väga olulise tähtsusega, sest väga paljudes peredes kogunetakse just „Titanicu“ ajal telerite ette ja võetakse ette kolme tunnine imeline rännak. Film on edukas, sest jätab inimesele mulje, et kõik on elus võimalik – vaene kunstnik armub kõrgklassi neiusse, tol ajal maailma kõige kallima laeva peal. Filmi eelarve oli tolle aja suurim, märkimisväärne 200 miljonit! Ja loomulikult legendaarsed näitlejad – Kate Winslet ja Leonardo DiCaprio.




7 fakti  ”Titanicu” kohta, mida sa varem ei teadnud:

1. Leonardo DiCaprio asemel pidi algselt Jack Dawsoni osa mängima Matthew McConaughey.

2. Jack Dawson ja Rose DeWitt Bukater on peaaegu täielikult välja mõeldud tegelased ja ka nende armastuslugu Titanicu laeval on väljamõeldis. Kuid pärast “Titanicu” käsikirja kirjutamist, sai James Cameron teada, et laeva pardal oli ka päriselt mees nimega J. Dawson, kuid J. tähendas Josephit, mitte Jacki. Sellegi poolest käivad selle armastusfilmi andunud fännid J. Dawsoni haual ning viivad sinna lilli ja Leonardo DiCaprio pilte.

3. Kate Winslet oli üks väheseid, kes veestseenide ajal ei soovinud kanda kalipsot. Kuigi stseenides, kus laev oli juba põhja vajunud, olid näitlejad tegelikult soojas vees, siis nendes stseenides, kus Kate läheb uppuva laeva koridoridest Jacki otsima, oli tegemist Vaikse ookeani veega. Vesi oli nii külm, et kui näitlejatar vette läks, võis filmis näha tema tõelisi reaktsioone sellele jäisele veele. Kalipso mitte kandmise tulemusena sai Kate Winslet kopsupõletiku.

4. See on kõigi aegade kalleim film. Filmi tegemine läks maksma 200 miljonit dollarit. Aastatel 1910-1912 valminud auriku ehitamine nõudis umbes 7,5 miljonit, mis inflatsiooni arvesse võttes oleks 1997. aastal olnud umbes 175 miljonit dollarit. Seega maksis filmi tegemine rohkem kui laev ise!

5. Kui filmist välja lõigata kõik tänapäevased stseenid ja vaadata vaid neid, mis leiavad aset 1912. aastal, saaks filmi kogukestvuseks 2 tundi ja 40 minutit. Täpselt nii kaua võttis aega ka Titanicu uppumine.




6. Kui Kate Winslet sai teada, et peab filmis olema Leonardo DiCaprio ees alasti, otsustas ta juba alguses selle ära teha. Alasti stseen oligi üks esimesi stseene, mis filmi jaoks tehti. Kuna suured filmi kompleksid polnud veel valmis ehitatud, siis tehti enne ära stseenid, mille jaoks polnud suuri komplekse vaja.

7.  Filmi viimasel võttepäeval Nova Scotias segas keegi meeskonna toidu sisse hallutsinatsioone esile kutsuvat narkootikumi PCP (teatud ka kui inglitolm). Selle tulemusena haigestus 80 inimest ning 50 neist toimetati haiglasse. Inimene, kes selle tembuga hakkama sai, jäigi tabamatuks.

”Titanic” on täna esmaspäeval 3.01 TV3 tele-eetris kell 20.00.

Autor: uudised.ee

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik