Alates 1. juulist prahib Tallink laeva Kanadale
Sotsiaalkindlustusameti esmane prioriteet on leida Isabellel elavale 780 põgenikule püsivad elukohad. Kui Isabelle leping lõpeb ja inimene ei ole leidnud endale püsivat elukohta, ei jäeta teda lageda taeva alla, vaid pakutakse võimalust liikuda edasi järgmisesse lühiajalisse majutuskohta, mis aga ei pruugi enam asuda pealinnas.
“Meie eesmärk on läbivalt olnud lühiajalisel majutusel viibivatele inimestele võimalikult kiiresti püsivate lahenduste leidmine ja võimalusel neid mitte erinevate lühiajaliste majutuskohtade vahel kolida. Paraku on seda teatud juhtudel ette tulnud, näiteks on majutusasutusel ees olnud varasemad broneeringud või on leping majutusasutusega lõppenud,” selgitas sotsiaalkindlustusameti kriisireguleerimise osakonna tiimijuht Liis Paloots, kelle sõnul on seda enam oluline, et Ukraina sõjapõgenikud, kes on otsustanud end Eestiga siduda leiavad endale püsivad elukohad üüriturult.
Palootsa sõnul kulub sõjapõgenikel püsiva elukoha leidmiseks keskmiselt kaks kuud, mõnel rohkem, mõnel vähem. Alates eelmisest nädalast on laeval senisest rohkem sotsiaalkindlustusameti spetsialiste, et põgenikke personaalselt nõustada ning selgitada välja nende võimalused ja vajadused. Ühtlasi pakuvad nad põgenikele ametile teadaolevaid pikaajalisi üürivõimalusi.
“Meie inimestel on järgneva kahe kuu jooksul suur väljakutse – toetada laevatäit põgenikke püsivate elukohtade leidmisel. Usun, et saame sellega kindlasti hakkama, sest alates sõja algusest oleme lühiajaliselt majutanud ning toetanud iseseisvale elule suundumisel enam kui 24 200 sõjapõgenikku,” kinnitab Paloots.
Allikas: Sotsiaalkindlustusamet.ee