13. mail alustati menetlust sellest, et 56-aastasele naisele helistas väidetav politseinik, kes teavitas, et keegi soovib kannatanu nimele võtta laenu. Tehingu katkestamiseks pidi ta edastama oma isikukoodi, sisenema internetipanka ja kinnitama tehinguid PIN-koodide abil. Kelmusega tekitatud kahju on 1080 eurot.
13.mai alustati menetlust selles, et eelmise aasta oktoobris märkas 40-aastane mees Facebookis reklaamis, mis pakkus investeerimise võimalust. Ta jättis oma andmed ja peatselt võttis temaga ühendust väidetav kauplemisplatvormi maakler. Meest juhendati registreerimisel ja samuti paluti tal alla laadida AnyDesk programm. Kannatanu tegi mitmeid ülekandeid kauplemisplatvormile, kuid senini ei saa ta raha välja võtta. Kelmusega tekitatud kahju on 11 850 eurot.
13. mail alustati menetlust selles, et 29-aastasele mehele helistas väidetavalt Google’i töötaja ning teavitas häkkerite rünnakust. Seejärel paluti avaldajal erinevatel ettekäänetel ja erinevate isikute poolt edastada internetipanga kasutajatunnus ning kinnitada tehinguid Smart-ID abil. Kelmusega tekitatud kahju on 3580 eurot.
13. mail alustati menetlust selles, et 61-aastasele naisele helistas väidetavalt Google’i töötaja, kes teavitas häkkerite rünnakust. Naisele öeldi, et tema interneti kontot tuleb kontrollida ja seda puhastada. Kannatanu pidi käima erinevatel interneti lehekülgedel ja helistajad lubasid vaadata, mis värvi ohusignaal selle kohta antakse. Lõpuks pidi ta minema ka oma kodupanaga lehele ja talle öeldi, et see näitab punast värvi ning see tuleb korda teha. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt oli tehtud üle 700 euro suurune ülekanne võõrale kontole.