Koroonapandeemia tõttu muutunud lennugraafik või tühistatud lend annab tarbijale aluse küsida piletiraha tagasi. Sageli venitavad lennufirmad sellega mitu kuud, kuigi tarbijakaitse on ette näinud, et see peaks toimuma seitsme päeva jooksul.
Tallinna mees, kelle pere elab Brüsselis, on viimaste kuude jooksul juba kolmel korral ostnud AirBalticult lennukipileteid Euroopa Liidu pealinna, et näha koolivaheajal lapsi. Iga kord on Läti lennufirma pärast piletiostu teatanud lennugraafiku muutusest. Kui need pole sobinud, on pereisa lennufirmalt tagasi taotlenud. Piletiraha ootab ta aga tagasi siiamaani ning lennufirma kodulehel broneeringuid üle vaadates pole selle kohta ka mingit märget.
AirBalticu tegevdirektor Martin Gauss ütles ERR-ile, et lennugraafiku muudatused tulenevad riikide epidemioloogilisest olukorrast, mis muutub pidevalt. Vahel on neil nädalate kaupa graafik paigas ja sellest saab kinni pidada, siis aga tuleb korraga palju muutusi sisse ja see mõjutab paratamatult ka kliente, keda tuleb siis viimase hetke muudatustest teavitada.
“Igal nädalal muudavad Euroopa riigid piiranguid,
mille tingimustes me lennata saame,” tõdes Gauss.
Ta lisas, et AirBalticuga lendab iga nädal siiski üle 10 000 inimese ka praegu. Suve eel pidi lennufirma aga suisa kaks kuud maas püsima, mis tõi kaasa palju tühistamisi, ümberbroneerimisi ja raha tagasimaksmist.
Gaussi sõnul sõltuvad tagasimaksed sellest, kust kaudu pilet on ostetud.
“See sõltub sellest, kuidas pileti eest on tasutud, kas reisibüroo kaudu või otse meie kodulehelt. Raha võib sisuliselt juba samal päeval tagasi saada, aga see võib võtta ka nädalaid,” möönis Gauss.
Alates kevadest on AirBaltic maksnud klientidele lennupiletite eest tagasi kas kupongide või rahana 80 miljoni euro ulatuses.