Majandusministeerium hakkab sorteerima töötukassa ümberõppekoolitusi. Sõelale jäävad need, mis on piisavalt mahukad ning arvestavad kõige kibedama töökäte puudusega.
Kui palju töötukassa 586 koostööpartneri 6623 koolitusest võiks alles jääda, majandusministeeriumist veel öelda ei osanud. Otsus tekib pärast suve lõpuni kestvaid analüüse.
Töötukassa kommunikatsiooninõuniku Lauri Kooli sõnul valmib uus tööhõiveprogramm, mille üheks teemaks on töötukassa rahastatavad koolitused. Majandusministeerium pole seda veel valitsuse ette toonud, kuid eeldatavasti suunatakse koolituste rahastamine sellistele, mis arvestavad tööturul toimuvat ning prognoose tööturu kohta.
“Koolitusturg on meil ju väga kirju ja aina kasvav. Mis on iseenesest tore, aga töötukassa vaates peaks olema meie abil võimalik õppida siiski seda, mis pakub inimesele tööd. Meil on tõesti suur soov selles vallas saada uued reeglid paika,” sõnas Kool.
Koolituste väljapraakimisega tehti algust juba üle-eelmisel aastal, mil töötukassa lõpetas iluteeninduse täiendkoolituste rahastamise. Töötukassa tõi toona põhjuseks, et iluteeninduskoolituste kvaliteet oli ebaühtlane ning vabu töökohti vähe.
Eesti Kosmeetikute Liidu juhi Piret Kesküla sõnul oli see hea ja vajalik otsus, sest selliste täienduskoolituste väärtus oli sageli küsitav. “Meie probleem siin Eestis on see, et kõik võivad õpetada, mitte keegi ei kontrolli tausta.”
Kesküla märkis, et kõige kasulikum on õppida iluteenindajaks riiklikus kutsekoolis: sealt saab õppija tugeva vundamendi, millele hiljem nii või teisiti lisanduvad täiendkoolitused
Tööturukoolituste mahule seatakse alampiir: vähemalt 26 akadeemilist tundi. “Mida kauem inimene õpib, seda sisulisemad on tema teadmised ja need aitavad tal oluliselt paremini tööturul konkureerida. Näiteks mida teha kolmetunnise keevitajakoolitusega? Pigem on see põgus sissejuhatus valdkonda kui et piisav aeg sisuliste teadmiste omandamiseks,” ütles Riisalo.
Loe pikemalt Äripäevast: SIIT
Allikas. Äripäev