Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
Pfizeri vaktsiin

Tööandja saab vaktsiinist keelduja töölepingu lõpetada vaid teatud juhtudel

Kütusefirma Olerex uuris töötajatelt, kes soovib end vaktsineerida ja informeeris neid sealjuures võimalusest, et vaktsineerimata jätmine võib kaasa tuua töölepingu lõpetamise. Tööinspektsiooni ütleb, et teatud tingimustel on tõesti võimalik vaktsiinist keeldujatele töösuhe üles öelda, kuid see eeldab seda, et teised meetmed ei toimi.

Loe ka: KUUM: Tööandja saab muuta koroonaviiruse vaktsiini töötajatele kohustuslikuks

Kui te leiate, et ei soovi vaktsineerida, siis peate arvestama võimalusega, et tööandjal on õigus teiega tööleping ühepoolselt lõpetada, vahendas ajaleht Postimees kolmapäeval kütusefirma Olerex poolt töötajatele postitatud teadet. Olerexi tegevjuht Piret Miller ütles, et tegemist oli vaktsineerimisele registreerimise keskkonda juhatava tekstiga, mille eesmärgiks oli töötajaid vaktsineerimise vajalikkusest informeerida.




Miller lisas, et Olerexi kui elutähtsa teenuse pakkuja nõudmised töötajatele on keskmisest kõrgemad. “Päris kindlasti Olerex ei asu kedagi ähvardama ega kergekäeliselt ühtegi otsust ei tee, ei töösuhte lõpetamise ega ka algatamise osas. Täna ma saan selgelt öelda, et sellist kava ja plaani, et Olerex asuks inimestega töölepingut lõpetama, kes ennast ei vaktsineeri, ei ole” lausus ta.

Miller lisas, et praegu uuritakse, kui suur on töötajate huvi vaktsineerimise vastu, ja arutelusid, kuidas vaktsiinist keeldujatega käituda, majasiseselt läbi viidud pole.

Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep ütles, et teatud tingimustel on võimalik vaktsiinist keeldujate töösuhe üles öelda, aga see ei käi kergekäeliselt. Ta tõi näiteks meditsiinisektori, kus vastsündinute või raskelt haigete osakonnas on töötajatel vaktsineerimise nõue olemas.

“Aga need valdkonnad, kus saab hoida klientidega vahet, saab tööd ümber korraldada, saab kasutada teisi meetmeid, ei pruugi vaktsineerimise nõue olla põhjendatud,” lausus Saarep.

Ehk Saarepi sõnul tuleb vaadata, kas kõik teised ennetusmeetmed on juba kasutusel – olgu need siis maskid ja muud isikukaitsevahendid, klientide ja teenindaja vaheline klaas või muud võimalused töö ümberkorraldamiseks.




Töötajate meelsust vaktsineerimise suhtes on uurimas ka teised jaekaubandusettevõtted. Näiteks Maxima kaupluskett on samuti hakanud pihta vaktsineerimisnimekirjade koostamisega. Maxima personalijuht Lea Kimber ütles, et mingeid karistusaktsioone keeldujatele nad korraldada ei kavatse.

“Me oleme pannud kokku päris põhjaliku plaani, kuidas me teeme teavitustööd töötajate seas. Nii omaenda ettevõtte näidete najal kui ka ühiskondlike mõjuvate isikute näidete najal propageerime vaktsineerimist. Töölepingu lõpetamist, seda ei tule,” lausus Kimber.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik