Uuel aastal saab asuda õppima Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna ingliskeelsel magistriõppekaval „Kliiniline farmaatsia“, mille eesmärk on koolitada proviisoreid patsientide ravimikasutuse alal.
Kliiniline farmaatsia on farmaatsia haru, mis tegeleb ratsionaalse ravimikasutuse igapäevaste ja teaduslike aspektidega ning mille eesmärk on parandada patsiendi ravikvaliteeti.
Magistriõppekava programmijuht, Tartu Ülikooli kliinilise farmaatsia kaasprofessor Jana Lass selgitas, et kliiniline proviisor saab tegutseda nii haiglas kui jaemüügiapteegis ning tema tööülesanded on seotud patsientidele määratud raviskeemide analüüsmimise ja optimeerimisega ning arstide, õdede ja patsientide nõustamisega.
Õppekava on Põhja-Euroopas ainulaadne ning õppetööd viivad läbi kliinilised proviisorid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest. „Eri riikidest kaasüliõpilased ja õppejõud aitavad mõista erinevaid seisukohti ja ravivõimalusi ning näha kokkupuutepunkte,” ütles Jana Lass.
Õppetöö toimub inglise keeles ja veebis Moodle’i keskkonnas iseseisva õppetööna ning iganädalaste veebiseminaridega. Õpetamine toimub läbi haigusjuhtude lahendamise ja annab kliinilise proviisorina töötamiseks praktilisi teadmisi. Programmi raames on võimalik läbida ka praktika Tartu Ülikooli Kliinikumis.
Õppekava maht on 90 EAP-d ja õpingud kestavad kaks aastat.
Dokumente saab esitada 1. veebruarist 15. märtsini 2024. Loe kursuse kohta lähemalt kursuse Tartu Ülikooli kodulehelt.
FOTO: Pildil kliinilised proviisorid Jana Lass ja Marika Saar. Autor: Annela Kams