Alates tänasest, 2. aprillist nõuab Ühendkuningriik riiki sisenemiseks elektroonilist reisiluba ehk ETA-t.
Elektroonilise reisiloa ehk ETA peab iga reisija, sealhulgas väikelapsed, eraldi taotlema. See kehtib maksimaalselt kaks aastat, eeldusel et pass, millega reisitakse, ei aegu enne seda tähtaega. Loa alusel saab Ühendkuningriigis viibida korraga kuni kuus kuud.
Loa taotlemine võtab aega kuni kolm päeva ning taotlusi saab esitada nii arvutis kui ka nutitelefonis ETA rakenduse kaudu. Elektroonilise reisiloa taotlemine maksab praegu 10 naela, aga 9. aprillist tõuseb hind 16 naelani.
Kui Ühendkuningriigi lennujaamas toimub ümberistumine nii, et transiitsoonist ei väljuta, pole vaja ETA-t taotleda. Kui ümberistumise käigus tuleb vahetada lennujaamu või kindlasti väljutakse transiittsoonist, on reisiluba vajalik. Seda, kas ümberistumise käigus tuleb väljuda transiitsoonist, oskab kõige paremini selgitada lennufirma, millega reisitakse.
Välisministeerium soovitab lühiajalise välisriigis viibimise registreerida välisministeeriumi lehel Reisi Targalt. See tagab konsulaarkaitse ja -abi Eesti kodanikule või välismaalase passi (nn halli passi) omanikule, kes viibib välisriigis turistina või töölähetuses.
Samuti soovitame tungivalt sõlmida reisi ajaks reisikindlustus. Kehtiv Euroopa ravikindlustuskaart tagab selle, et Tervisekassas kindlustatud inimene, kes viibib ajutiselt teises ELi liikmesriigis (või ka Liechtensteinis, Norras, Islandil, Šveitsis või Ühendkuningriigis), saab ravikindlustuskaardi ettenäitamisel arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elava kindlustatud inimesega.
Täpsem info ETA taotlemise kohta on leitav leheküljel: https://www.gov.uk/guidance/apply-for-an-electronic-travel-authorisation-eta