“Koostöös ükssarviku Pipedrive’iga anname üliõpilastele ainulaadse võimaluse saada praktilisi kogemusi globaalse ettevõtte tippspetsialistidelt siinsamas Eestis ning luua kontakt võimaliku tulevase tööandjaga,” sõnas TalTechi äriinfotehnoloogia eriala programmijuht Gunnar Piho, kelle sõnul on TalTech oma tudengitele töökohapõhist õpet pakkunud juba neli aastat. “Kevadest loodame koostöös Hollandi Eindhoveni tehnikaülikooli ning sealsete ettevõtetega laiendada praktikaprogrammi ka Eestist väljapoole.”
Sel nädalal alustasid esimesed kuus TalTechi äriinfotehnoloogia eriala tudengit 20-nädalast praktikat Eesti päritolu müügijuhtimise tarkvara ettevõttes Pipedrive. Praktika eesmärgiks on kinnistada ülikoolis õpitud teoreetilisi teadmisi ja saada esimene erialane töökogemus ettevõtte jaoks olulistes arendusprojektides.
Pipedrive’i arendajate juhi ning tudengite mentori Fernando Caldera sõnul on praktikaprogramm kahepoolselt kasulik. “Ülikoolist saavad tudengid väga head teoreetilised teadmised, Pipedrive’is on neil võimalus panustada ettevõtte arengusse, olla toeks meie meeskonnale ja saada esimene töökogemus. Ja kes teab, võib-olla saab nii mõnestki neist õpingute järel Pipedrive’i töötaja,” sõnas Caldera. “Erilist head meelt teeb mulle see, et neli tudengit kuuest on neiud, tõestades, et karjäär IT-valdkonnas pole ainult meestele.”
Pipedrive’i praktikaprogrammis osaleva kolmanda kursuse tudengi Mariliis Sinivee kinnitusel otsis ta reaalsele töökogemusele võimalikult lähedast arenduspraktikat. “Mitmed programmeerimiskeeled on mulle ülikoolist juba tuttavad, aga võimalus suures ettevõttes õpitud teadmisi probleeme lahendades proovile panna ning uusi oskusi omanda, annab hea baasi, et tulevikus arendajana tööd jätkata,” sõnas Sinivee. Lisaks koodikirjutamisele ja arendusprotsessides osalemisele tahab ta Pipedrive’is kogeda, kuidas toimib meeskonnatöö ja suhtlus teiste tiimiliikmetega.
Tudeng Aleksei Kadeikini hinnangul lubab praktika Pipedrive’is näha ettevõtte telgitaguseid ning astuda tehnoloogiamaailmas esimesi samme. “Olin varasemalt Pipedrive’i kohta kuulnud palju head ja kõige rohkem meeldibki mulle siinne õhkkond – kogu praktika ja suhtlus mentoritega on hästi korraldatud, programmi sisu ja eesmärgid on arusaadavad ning tunnen end oodatud meeskonnaliikmena. Ka põneva sisekujundusega kontor meeldib mulle väga – see lausa kutsub tööd tegema,” kinnitas Kadeikin.
Lisaks Mariliis Siniveele ja Aleksei Kadeikinile ammutavad Pipedrive’i Tallinna kontoris kogemusi Annabel Matkur, Reia Rõõmus, Lii Saluvere ja Sergei Vassiljev.
Pipedrive on 2010. aastal Timo Reini, Urmas Purde, Ragnar Sassi, Martin Henki ja Martin Tajuri asutatud müügijuhtimise tarkvara ettevõte. Pipedrive’i müügitööriistu kasutavad üle 95 000 ettevõtte rohkem kui 150 riigis. Ettevõtte enamusinvestor on Vista Equity Partners, lisaks on firma kaasanud kapitali investeerimisfondidelt Bessemer Venture Partners, Insight Partners, Atomico, DTCP ja Rembrandt Venture Partners. Pipedrive’i kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Londonis, Lissabonis, Berliinis, Prahas, Riias, Dublinis, New Yorgis ja St. Petersburgis Floridas. Kiiresti kasvavas ettevõttes töötab üle 800 inimese.
Tallinna Tehnikaülikool on Eesti tehnika- ja IT-teaduse ning -hariduse liider ja jätkusuutliku digituleviku teerajaja, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. TalTechi tugevus peitub valdkondade sünergias, rahvusvahelisuses ja akadeemilise tegevuse suunatuses praktiliste tulemuste saavutamisele. Rohkem kui 10 000-st üliõpilasest 13% on pärit 99 erinevast riigist.