Thursday , 23 January 2025
Erakorralised uudised
47968

Sügisene maagia: kolm head põhjust, miks kastanimune 

Just praegu, kuldse sügise keskpaigas, on parim aeg, et korjata kauneid tõmmusid kastanimune. Lisaks sellele, et kastanimunadest saab meisterdada vahvaid loomi, kasutatakse neid ka rahvaravis ning usutakse, et need toovad õnne.

1. Esivanemate tarkus – vanarahvas on läbi aegade uskunud, et värsked kastanimunad aitavad hästi koide vastu, kui neid riidekappi ja mantlite-jopede taskusse panna.

2. Tervise turgutamine – kui miski koht kehas valutab või piinab põletik, siis aseta kastanimunad villase salli või riide sisse ning hoia põletikulise või valusa koha peal.

3. Hoiab südame energiat – kastanid kannavad endas võimsat energiat, mis mõjutab positiivselt südant, vereringet ja kesknärvisüsteemi. Hoia enda lähedal mõned värsked hobukastanimunad või kanna neid taskus.

Kastanipuud on ka ise meile suurepärased abimehed, sest annavad inimesele head energiat. Energiavarude täiendamine peaks toimuma kaks kuni kolm tundi enne magamaminekut. Sissehingamisel kujutle, kuidas doonorpuu energia liigub läbi sinu maast üles. Kui hoiad hinge kinni, siis on tähelepanu päikesepõimikul. Kui hingad välja, siis energia liigub kehas. Sissehingamisel liigub energia alt üles ja väljahingamisel vastupidi – ülalt alla. Samuti usutakse, et kastanimuna taskus kandmine hoiab eemale halva energia.

Kastani kasulikud omadused. Alkoholi tinktuur lilledel

Meie kastanid pole nii populaarsed kui Lääne -Euroopas, Jaapanis või Ida -Aasia riikides, kuid on viimane aeg see väljajätmine parandada. Tervendavad ja toitvad pähklid kasvavad subtroopilises vööndis, seetõttu ei kuulu need meie traditsioonilise köögi menüüsse. Kuid lõppude lõpuks imporditakse ka lõunapoolsetelt laiuskraadidelt avokaadod ja “uusaasta viljad” – mandariinid ja paljud muud tooted, mis sageli meie lauale ilmuvad.

Me arvame, et olles teada saanud, kuidas kastanid on kasulikud, hakkavad meie koduperenaised neid kindlasti oma pere jaoks küpsetama. Pealegi ei vaja puuviljad erilisi kulinaarseid oskusi ja on maitsvad lihtsalt praetud või küpsetatud.

Me ei kasvata toitev pähkleid ja neid saab osta ainult supermarketitest.

Kastanite toiteväärtus

Hoolimata välisest sarnasusest sarapuupähklitega, sarnaneb toode oma koostisega vähe. Kastanid sisaldavad:

  • umbes 60% tärklist
  • 15% suhkrut
  • 6% valku
  • 2% rasva

Protsent võib varieeruda sõltuvalt puuviljasordist. Sellegipoolest meenutavad kastanid oma mõjuga inimkehale rohkem riisi ja kartulit kui pähkleid, mis sisaldavad palju valku ja rasva.

Seda süsivesikuterikast toodet soovitatakse sportlastele ja inimestele, kes vajavad tõhustatud toitumist, et taastada energiat. Pärast rikkalikke kastaneid ei taha sa kaua süüa, nii et need on sageli kaasatud kaalulangusdieetidesse, ühe hoiatusega: väikestes kogustes.

Taimetoitlased hindavad toodet ka täiendava taimse valgu allikana.

Kastanid sisaldavad ka:

  • tselluloos
  • tanniinid
  • vitamiinid A, C, K ja rühm B
  • mikroelemendid: kaalium, kaltsium, magneesium, fosfor, naatrium, räni, seleen, vask, tsink
  • foolhape
  • pektiinid
  • glükosiidid

Asjaolu, et kastanid on Vahemere köögi oluline koostisosa, mida peetakse üheks tervislikumaks maailmas, ütleb palju. Puu regulaarsel kasutamisel paraneb ainevahetus, sooled hakkavad aktiivsemalt toimima, toksiinid eemaldatakse kiiremini ja toodetakse seedimiseks vajalikke ensüüme.

Immuunsus tugevneb, kardiovaskulaarsüsteemi talitlushäired kõrvaldatakse, vere koostis normaliseerub ja keha üldine toon tõuseb. Itaallased, prantslased ja teised lõuna -eurooplased armastavad kastaneid põhjusel, sest need võivad meid hooajalise sügisdepressiooni ajal stressi eest kaitsta ja tuju parandada. Vaatamata suurele süsivesikute ja suhkrute sisaldusele võivad ja peaksid puuvilju sööma inimesed, kes võitlevad ülekaaluga, sest sel juhul ei teki rasvaladestusi ja maksakoormus väheneb.

Ajalooline viide

Külvi (või üllas) kastani esimesed istikud tõi Aasia kampaaniatest Aleksander Suur. Ta märkas, et selle puu vilju süües muutuvad sõdalased rõõmsamaks ja kannatavad vähem ebatavalisest toidust tingitud kõhuprobleemide all.

Nooruse ja ilu maagilised pähklid

Kastanid võivad keerata kella tagasi ja tuua tagasi nooruse võlu. Nad soodustavad elastiini ja kollageeni, rakkude ja kudede uuenemises osalevate valkude tootmist.

Mikroelemendid, millest tervendavad pähklid koosnevad, avaldavad kasulikku mõju nahale, juustele ja küüntele, parandades nende seisundit ja välimust. Tsink ja fosfor tugevdavad ka hambaid ja igemeid.

chestnuts 2

Ravim paljude haiguste vastu

Farmaatsiatööstuses kasutatakse sagedamini meile tuttavaid hobukastaneid, kevadel kaunistavad nad tänavaid õisikute lõhnavate “küünaldega” ja sügisel viskavad nad torkivasse kestasse vilju, mis sobivad nii hästi käsitööd.

Kuid Castánea satíva pähklitel on ka raviomadusi. Neid näidatakse järgmistel juhtudel:

  1. düsenteeria;
  2. hemorroidid;
  3. tsüstiit;
  4. valulik menstruatsioon ja menopaus;
  5. mastopaatia;
  6. erineva päritoluga turse;
  7. vereringehäired ja tromboos, kuna need vedeldavad verd;
  8. vasospasm;
  9. ateroskleroos;
  10. neuralgia;
  11. hingamisteede haigused;
  12. reuma.

Väliselt purustatud söödavat kastanimassi saab kasutada hemostaatilise, haavade paranemise ja desinfektsioonivahendina. Puuviljad aitavad tõhusalt ka põletuste korral, kiirendades kudede taastumise protsessi.

Kalorite sisaldus

Nagu sellest tabelist näete, toovad suurimat kasu keedetud või küpsetatud puuviljad, kuid praetud ja marineeritud puuvilju tuleks süüa vähe (mitte rohkem kui 40 g korraga).

Kui järgite dieeti, on parem kastanid süüa päeva esimesel poolel, siis on energia, millega nad keha laevad, aega, et see täielikult ära kasutada. Kuid õhtusöögiks võite endale lubada ainult 2-3 pähklit.

Kes ei peaks kastaneid sööma

Süsivesikute rikas toode on kogu oma kasulikkuse tõttu raske toit. Seetõttu on ebasoovitav anda seda lastele enne viie- või kuueaastaseks saamist. Imikute habras keha ei suuda tõenäoliselt kastanit täielikult seedida, mis ähvardab kõhuhäda, kõhupuhitus ja koolikud.

Parem on tervislikke pähkleid laste toitumisse lisada keedetud kujul, valmistades püreesuppi. Kui toode on tekitanud lapsele ebamugavusi, on soovitav mõneks ajaks “tutvumine” sellega edasi lükata ja konsulteerida arstiga.

Imetavad emad peavad ka kastanitest loobuma, et mitte tekitada imikus liigset gaasi ega allergilist reaktsiooni.

chestnuts 4
Puuviljad on vastunäidustatud järgmiste haiguste korral:

  • suhkurtõbi
  • neeru- ja põiekivid
  • hüpotensioon
  • maksa- ja neerupuudulikkus
  • seedetrakti põletikulised protsessid

Tähelepanu!

Terved inimesed peavad kastaneid sööma, kuid mõõdukalt, et mitte kaalus juurde võtta ja mitte kõhunääre esile kutsuda.

Tooreid pähkleid peetakse kõige raskemini seeditavaks. Neid on lubatud tarbida ainult küpses vormis, siis parandame oma tervist ja hellitame ennast maitsva tootega, millel pole kõrvaltoimeid.

Kuidas valida kastaneid

Oleme leidnud, et pähklid on kõige kasulikumad, kui nad on täielikult küpsed. Aga kuidas poes või turul just selliseid puuvilju valida?

  1. Hooajal peate ostma värskeid kastaneid – septembrist veebruarini… Pähklid riknevad kiiresti, nii et ülejäänud aasta jooksul pole neid võimalik süüa. Kui te ei saanud värskeid puuvilju osta, peaksite pöörama tähelepanu külmutatud või marineeritud puuviljadele – pealegi on neid lihtsam valmistada, kuna neid pole vaja puhastada.
  2. Pähklite kest peaks olema kindel, sile, täppideta ja kahjustusteta, ühtlase, tumeda värvi ja läikiva läikega.
  3. Küpsed, kvaliteetsed kastanid – rasked ja suured, umbes sama suured.
  4. Ümarad pähklid on maitsvamad kui nende lamedamad “sugulased”.
  5. Puuviljade värskus määratakse neile sõrmega vajutades. Kui korpus on pehme, on säilivusaeg ilmselt pikenenud.

Tähelepanu!

Rohekas kiht tuuma ja pähklikoore vahel on ebapiisava küpsuse näitaja. Neid kastaneid on kõige parem keeta, hautada või praadida, kuid mitte süüa toorelt.

Ladustamise reeglid

Värsked kastanid on kapriissed ja kiiresti riknevad. Toatemperatuuril kuivas, eelistatavalt pimedas kohas võivad nad lamada mitte rohkem kui 5 päeva, pärast mida nad kuivavad ja kortsuvad.

chestnuts 3
Kui paned puuviljad koos teiste köögiviljade ja puuviljadega külmkappi, siis peavad nad 2 nädalat vastu, eeldusel, et need on pakitud ventilatsiooniavadega kilekotti. Vastasel juhul muutuvad pähklid kiiresti hallitavaks.

Kui tunnete, et sööte värskeid või röstitud kastaneid väljaspool hooaega, külmutage need. Toode ei kaota oma omadusi kuue kuu jooksul.

Tähelepanu!

Külmutamisel tuleb värsked kastanid panna vaakumnõusse või mähkida fooliumisse, kuid mitte mingil juhul kasutada kilekatet, muidu need halvenevad. See hoiatus ei kehti praetud puuviljade kohta.

Teine võimalus on hoida tooreid koorimata pähkleid puidust kastidesse või tünnidesse valatud liivas. Mahutid asetatakse keldrisse ja hoitakse kevadeni temperatuuril 2–5 ° C.

Liiva asemel võite kasutada kuivi kastani lehti.

Kastanid kuuluvad nende toodete hulka, kui olete neid proovinud, ei taha te enam neist keelduda. Ja miks piirduda sellise tervisliku hõrgutisega?

Noh, ostame ja hakkame süüa tegema.

Kasulik video

Natuke taustmaterjali kastanite kohta:
https://www.youtube.com/embed/wbu-802H-TI

kastan On pöögi perekonna taim. See võib olla kahte tüüpi: üllas (aka magus või söödav) ja hobune (mittesöödav). Puu kasvab Ameerikas, Euroopas, Aasias. Kastanit austatakse eriti Prantsusmaal; selle auks tähistatakse isegi puhkust. Vilju kasutatakse toiduvalmistamisel, neid saab lisada esimesele ja teisele käigule, neist valmistatakse kastmeid ja magustoite. Pähkleid süüakse praetult, keedetult ja küpsetatult. Need aitavad mitmete haiguste korral, neid kasutatakse alternatiivmeditsiinis ja farmakoloogias.

Samuti räägime teile, milliseid kastaneid saab süüa ja kuidas neid haiguste raviks kasutada.

Kastani toiteväärtus

Kastanid sisaldavad kõige rohkem süsivesikuid. Toote kalorisisaldus varieerub sõltuvalt toiduvalmistamisviisist – toortoode sisaldab 165 kcal, hautatud või keedetud – 130 kcal, praadimisel – 180 kcal 100 grammi kohta.

Aurutatud kastaneid peetakse dieettoiduks – need sisaldavad ainult 56 kcal, hoolimata asjaolust, et neis pole vähem toitaineid.

Kastanid sisaldavad 2-3% kiudaineid ja 3% mineraale. Lisaks on kastanid rikkad A-, C- ja B -vitamiini.
Kastaniseemned sisaldavad palju cumanic glükosiide, triterpeen -saponiini, estsiini, rasvaõli (kuni 7%), valgulisi aineid (kuni 10%), tärklist (kuni 50%) ja tanniine (1%).

Kastanipuuvilja peetakse pähkliks, kuid see sisaldab palju vähem rasva kui ülejäänud pere. Sellest hoolimata on see puu väga rahuldav ja toitev ning seetõttu kasulikum. Tänu oma tekstuurile on see taimetoidus.

%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D1%8B%D0%B9 %D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2 %D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8C%D0%B5%D0%B2 %D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%8B

Kastanid on toiduna juba ammu kasutusel, nende eelised ja kahju organismile on väga suured. Aadli eristamine loodusest on üsna lihtne. Õilsate puuviljade puhul on kapsel kaetud tiheda nõelte kihiga. Iga karbi sees on mitu teravat pähklit.

Toiduvalmistamisel kasutatakse üllaid sorte erinevate roogade, jahu valmistamiseks. Kuid mitte ainult praetud kastanid on populaarsed, kasulikke omadusi täheldatakse isegi toores puuviljades, mis maitsevad väga kartuliga.

Kõik puuviljad sisaldavad palju A-, B-, C -rühma vitamiine, rasvu, suhkrut, tärklist. Kastanitel on lühike säilivusaeg. Pähkleid on kõige parem süüa sügisel, kui nad hakkavad valmima.

Miks on söödav kastan kasulik:

  • kasutatakse ateroskleroosi ravis;
  • tugevdab veresooni, parandab vereringet;
  • efektiivne tromboflebiidi, haavandite, hemorroidide põletiku korral;
  • toorete puuviljade söömine võib ravida malaariat, kõhukinnisust, kõhulahtisust;
  • kui pähkleid röstida, võivad need verejooksu peatada.

Metsikastani eelised

Kuigi metskastani ei saa selle mürgisuse, mõrkja maitse tõttu tarbida, on sellel ka oma kasulikud omadused. Hobukastan sai oma nime juba 16. sajandil, kui pähklite terviseomadusi hobustel esmakordselt märgati.

Mõni aasta hiljem hakati pähklit kasutama ravimite, tinktuuride ja keetmiste valmistamiseks. Tänu kasulikele ainetele on mõnedes meditsiinivaldkondades kasutatud ökuliini, estsiini ja kastanipuuvilju:

  • vere hüübimise reguleerimine;
  • verehüüvete jagamine;
  • põletikuliste protsesside eemaldamine, turse.

Hobukastan on üks peamisi komponente salvide, tablettide, süstide, tilkade valmistamiseks, mida kasutatakse veenilaiendite, südame -veresoonkonna haiguste ravis.

Peaaegu iga kastani osa (õisik, koor, pähkel) kasutatakse järgmiste haiguste raviks:

  • põletik, kopsuturse;
  • bronhiit;
  • aneemia;
  • verejooksu peatamine;
  • sapipõie haigused;
  • siseorganite põletikulised protsessid;
%D0%9A%D0%B0%D0%BA %D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%8C %D1%81%D1%8B%D1%80%D1%8C%D0%B5 %D0%B4%D0%BB%D1%8F %D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0

Hobukastan on üks tugevamaid, kuid samas vastuolulisi vilju. Kui kogute meditsiinilist toorainet õigesti, võivad need vabaneda paljudest tõsistest terviseprobleemidest, mis pole halvemad kui kallid ravimid. Kui seda tehakse kirjaoskamatult, võib ravim olla kasutu või isegi mürgine.

Koguge hobukastani viljad, koor, lehed ja õisikud linnast, maanteedest ja suurtest asulatest eemale. Kõige paremini sobib puu, mis kasvab metsas, mägedes, eemal teedest ja tööstusettevõtetest. Esimene samm on õisikute kogumine, kui kastan õitseb – mais.

Lilled tuleb korjata, asetada otsese päikesevalguse kätte ja kuivatada paar päeva ventileeritavas ja soojas kohas. Säilita lõuendkotti. Koort koristatakse ka kevadel, kui selle alla hakkavad kogunema esimesed mahlad. Parem on lõigata koor noortelt oksadelt ja kuivatada see siis päikese käes põhjalikult.

Koort säilitatakse mitte rohkem kui aasta, seejärel kaotab see järk -järgult oma kasulikud omadused. Lehti saab koristada peaaegu igal ajal – alates noorte lehtede ilmumisest kuni kollaseni. Kuid puuviljad sobivad ainult küpsena – niipea, kui nad hakkavad maapinnale langema. Rohelised küpsed kastanipuuviljad võivad olla ohtlikud.

Salenemist hobukastaniga

Kehakaalu langetamisel on kastanid paikselt kasutamisel kasulikud, kuna need parandavad vereringet ja lümfiringet.

Selle toote abil vabanevad oma figuuri jälgivad naised tselluliidist ja tursetest.
Kahtlemata on kastani kasutamise mõju märgatavam, kui seda kasutatakse koos treeningu ja tselluliidivastase massaažiga.

Kastani salenemise retseptid

  • Pulbriline kuivatatud kastanikoor segatakse õliga ja kasutatakse tselluliidivastaseks massaažiks. Koor toimib sel juhul kooriva ja stimuleeriva ainena.
  • Kastani ja kummeli keetmise ning rohelise tee infusiooni kombinatsioon suurendab oluliselt selle toimet.
  • Pikaajalisel säilitamisel kaotab massaažisegu oma kasulikud omadused ja võib isegi toksiine eraldada, seetõttu tuleks seda valmistada väikeste portsjonitena ja hoida külmkapis.
  • Massaaži ajal tuleb erilist tähelepanu pöörata probleemsetele piirkondadele – enne protseduuri tuleb need puhastada naha eritistest.

Piisab, kui sellist massaaži teha kuu aja jooksul iga 2 päeva järel, suurendades iga nädal pealekantava segu osa, ja tulemus ei oota kaua. Tugevama efekti saab saavutada, kui võtate enne iga protseduuri vanni.

%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F %D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8B%D1%88%D0%B0

Raseduse ajal kastani kasutamise küsimuses on arstid üksmeelel.

Fakt on see, et sellel tootel on veresoontele väga tugev mõju ja igasugused äkilised muutused raseduse ajal on vastuvõetamatud. Kastaniekstrakti sisaldavate ravimite abil pole isegi soovitatav turset eemaldada.

Hobukastani meditsiiniline kasutamine

Pärast kastani raviomaduste uurimist selgub, et selle kasutamisel meditsiinis pole analooge. Iga taimeosa sisaldab tervet hulka kasulikke aineid ja seetõttu kasutatakse seda laialdaselt ametlikus meditsiinis ja farmaatsias.

Teraapia, kasutades hobukastani preparaate kapillaaride suurenenud hapruse, veenipõletike, veenilaiendite, tromboflebiidi haiguste korral, on väga tõhus.

Bioloogiliselt aktiivsete ainete olemasolu puuviljades, lehtedes ja õisikutes võimaldab neuralgia ravis kasutada hobukastanil põhinevaid preparaate, kuna taimel on kehale rahustav ja hüpnootiline toime.

Ravim soodustab kudede toitumist, parandades veresoonte vereringet. Kastanipõhist ravimit kasutatakse operatsioonijärgsel perioodil tekkiva tromboosi, põletiku ja trombemboolia ravis.

Farmakoloogilised ained, sealhulgas see taim, on tõhusad seedetrakti haiguste korral. Nad kõrvaldavad kõhulahtisuse sümptomid, normaliseerivad sapipõie sapi sekretsiooni protsesse. Kastanipõhiseid preparaate kasutatakse stenokardia, bronhiidi ja tonsilliidi korral.

Eksperimentaalselt selgus, et kõige tõhusam ravim on seemnete alkohoolne ekstrakt, millel on koos sellega ka madalaim toksilisus. Üks peamisi mõjusid kehale on estsiinglükosiid, millel on väljendunud venotroopne, põletikuvastane ja ödeemivastane toime.

Suukaudseks kasutamiseks mõeldud farmatseutilistest preparaatidest eristatakse järgmist:

  • Aescuzana hüdroalkoholiekstrakt;
  • Esflazidi tablettide valmistamine;
  • Anavenol – saadaval tilkade või pillide kujul.

Välispidiseks kasutamiseks kasutatakse hobukastani ekstrakti sisaldavaid kreeme ja geele: kreem Venitan ja dr Tais geelid, Essaven.

%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5 %D0%BA%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2 %D0%B2 %D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B9 %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B5

Kastanite kasu tervisele on väga suur, seetõttu on neid rahvameditsiinis kasutatud juba aastaid.

Flebeurüsm

  • 50 g lilli;
  • 0,5 liitrit viina.

Ettevalmistus

  1. Asetage kastaniõied klaaspurki;
  2. Vala sisse viin.
  3. Nõuda 2 nädalat, aeg -ajalt loksutades.
  4. Kurna infusioon.
  5. Võtke 30 tilka 3 korda päevas pool tundi enne sööki.
  6. Ravikuur on 1 kuu.

Tromboflebiit

  • 100 g viina;
  • 10 g hakitud kastaneid.

Ettevalmistus

  1. Kastanijahule vala viin.
  2. Eemaldage pimedas kohas 10 päeva.
  3. Kurna infusioon.
  4. Enne iga sööki jooge 30 tilka veega lahjendatud infusiooni 60 ml vee kohta.

Liigesevalu

  • 50 g hakitud puuvilju;
  • 0,5 liitrit viina.

Ettevalmistus

  1. Sega kastan viinaga.
  2. Nõuda 3 nädalat.
  3. Joo 20 ml 3 korda päevas enne sööki.
  4. Hõõruge haigetesse liigestesse.
  5. Ravikuur on 1 kuu.

Gastriit

  • 0,5 spl. l. hakitud kastani koor;
  • 400 g vett.

Ettevalmistus

  1. Asetage vesi ja koor kastrulisse.
  2. Juhendage kella 8.
  3. Keeda.
  4. Tüvi.
  5. Joo päeva jooksul 4 annust enne sööki.

Kastaniõli

  • 15 g hakitud puuvilju;
  • 150 g oliiviõli (taimne).

Ettevalmistus

  1. Sega või kastanipulbriga.
  2. Nõuda 14 päeva.
  3. Hauta veevannil 3 tundi.
  4. Joo 3 korda päevas, 10 ml lahjendatuna 100 ml soojas vees.
  5. Määrige haigeid kehapiirkondi.

Hobukastani kasutamine kosmeetikas

Katsete abil on tõestatud, et kastaniekstraktil põhinev kosmeetika aitab kaitsta nahka vabade radikaalide oksüdatiivse toime eest, aeglustab naha vananemisprotsessi, tugevdab naha kapillaaride seinu, normaliseerib mikrotsirkulatsiooni kapillaarides ja veresoontes. nägu, rahustab nahka.

Lisaks mõjutavad kastaniekstraktil põhinevad šampoonid peanaha karvanääpsude ja pärisnaha seisundit, aidates tugevdada juukseid ja vältida juuste väljalangemist.

Hobukastanil on UV -kaitse ja niisutav toime ning seetõttu kasutatakse seda päevituskreemide komponendina. Saadaval on palju tselluliidivastaseid kehamähiseid, kuna need parandavad vereringet.

Mõned jalakreemid sisaldavad taimeekstrakti, mis on vajalik veenilaiendite vastu võitlemiseks ja turse leevendamiseks.

Oluline on meeles pidada, et kastani kosmeetikat tuleks hoida tihedalt suletud anumates ja jahedas kohas.

%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9 %D0%BA%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B0%D0%BD %D0%B4%D0%BB%D1%8F %D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F %D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81 %D0%B8 %D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B8

Kastan on võtnud oma õige koha kosmeetikas. Seda leidub paljudes kreemides, geelides ja šampoonides. Hobukastani maskid ja šampoonid muudavad juuksed tugevaks, tugevaks, läikivaks ja elastseks.

Šampoon on piisavalt kerge, loputab kiiresti, soodustab kiirendatud juuste kasvu. Väga populaarsed on ka hobukastanipõhised kreemid. Ravimil on kasulik mõju kapillaaridele ja veresoontele, mis võimaldab teil vabaneda ämblikveenidest, hematoomidest ja tumedatest ringidest silmade all.

Kastani absorbeerivat toimet kasutatakse võitluses tselluliidi vastu – see eemaldab suurepäraselt vedeliku lümfoidkudedest. Hobukastanil põhinevad kreemid ja maskid noorendavad ja toonivad nahka, muudavad selle elastsemaks ja elastsemaks, pideva kasutamise korral pingutatakse näo ovaali.

Kastanil on bakteritsiidsed omadused, seetõttu kasutatakse seda tõhusalt võitluses akne ja isegi peanaha seenhaiguste vastu. Eemaldab suurepäraselt kõõma ja kaitseb juuste väljalangemise eest.

Kastanite vastunäidustused

Kastanipuuviljadel on lai valik meditsiinilisi omadusi ja rakendusi, kuid neil on mitmeid vastunäidustusi.

Kuigi kastanipähkel on nõudlik, ei soovitata seda kasutada:

  • hüpertensioon;
  • menstruaaltsükli rikkumine;
  • Rasedus;
  • suhkurtõbi;
  • sisemine verejooks.

Puuvilju, õisikuid, lehti, kastanikoort ei soovitata korjata teede lähedalt, halva ökoloogiaga piirkondadest (tehased, prügilad), kesklinnas. Kastan, nagu kõik taimestiku esindajad, neelab kahjulikke aineid keskkonnast, pinnasest.

Pähklite söömine võib kehale tõsiselt kahjustada, sest kastanpähklid on peenikesel joonel, kasu ja kahju. Esiteks on pähkel kahjulik ülekaalulistele inimestele.

Kastanid on väga kõrge kalorsusega, seega peate nende puuvilju kaalulangetamiseks hoolikalt kasutama. Need sisaldavad suures koguses tärklist, süsivesikuid, seega aitab toode kaasa rasvumisele ja koormab tõsiselt südame -veresoonkonna süsteemi.

Pähkel kahjustab või kuritarvitab keha tõsiselt. Väärkasutus on see, kui toiduvalmistamiseks kasutatakse hobukastani. Tanniinide suure kontsentratsiooni tõttu võib hobukastan põhjustada tõsist mürgitust.

Kastanipähkel on kasulik kõigile, sest see toode on suurepärane ravim ja paljude tõsiste haiguste ennetamine. Enne ravi alustamist on soovitatav konsulteerida arstiga, sest kastanil on mitmeid vastunäidustusi, mida tuleb arvesse võtta.

Kastan on üks ilusamaid taimi planeedil. Selle suured lilled, õrnad lehed ja torkivas kestas viljad meenutavad midagi müütilist. Iidne legend ütleb tõepoolest, et selle puu lõi Jupiter. Armastav jumal jälitas pikka aega kaunist nümfi Neyt ja ta, kes ei suutnud tema rünnakule vastu panna, tegi enesetapu. Süüdi tundes muutis Jupiter nümfi hämmastavalt ilusaks puuks. Nii hakati seda nimetama Castaneaks (lad. “Casta” – neitsi, “Nea” – nümfi nimi).

Oh Pariis …

Paljud inimesed seostavad söödavaid kastaneid armukeste linnaga – Pariisiga. Lõppude lõpuks peetakse neid puuvilju riiklikuks tooteks just Prantsusmaal. Siin korraldatakse igal aastal traditsioonilist magusatele kastanitele pühendatud festivali. Kui kellelgi polnud võimalust seda külastada, tulevad ikka meelde kaadrid prantsuse filmidest, kus müüjad otse tänaval tohututes pannides söödavaid kastaneid praadivad. Võib vaid ette kujutada, milline imeline aroom Pariisi tänavaid sel ajal täidab.

Paljude jaoks tekitab röstitud kastanite lõhn kauge lapsepõlve mõtteid, tules küpsetatud kartulite meenutamist, sarapuupähklite aroomi, küpsetatud leiva aroomi ja midagi muud tabamatut.

See delikatess valmistatakse üsna lihtsalt. Tänapäeval saab kastaneid osta nii turult kui ka supermarketist. Euroopas müüakse kuni jõuludeni neid puuvilju tänavatel praetult.

623029

Kastani tüübid

Noble (magus) kastan on kiiresti kasvav ja vastupidav puu. See toodi Inglismaale Väike -Aasiast ja Lõuna -Euroopast. Taim kasvab Ameerikas ja Aasias. Venemaal võib seda leida Musta mere rannikul. Kastanipuu on kasvanud paarkümmend aastat, ulatudes kolmekümne meetri kõrgusele. Taime lehed on nikerdatud, ilusad, pikad – kuni 25 cm.Suve kõrghetkel ilmuvad okstele kõrvarõngad, mis seejärel muutuvad viljadeks. Küpsed kastanid on peidetud okkalistesse kestadesse. Nad valmivad sügisel ja langevad koos lehtedega maapinnale. Siis korjatakse söödavaid kastaneid. Nende viljade eelised ja kahjustused sõltuvad taimeliigist.

Seal on mittesöödav kastani tüüp – hobune. See ei sobi toiduks, kuid selle lehtedest, koorest, puuviljadest, lilledest valmistatakse ravimeid, mis aitavad paljude haiguste korral. Seega on hobukastani ekstrakt kasulik:

  • Põletikuvastane aine. Värskeid lehti kasutatakse läkaköha korral ning lehtede ja puuviljade keetmist – erinevate hingamisteede põletike korral.
  • Vaso tugevdav. Kiirendab verevoolu, laiendab artereid, vähendab vere hüübimist, tugevdab kapillaare.
  • Asendamatu vahend jalgade väsimuse leevendamiseks. Aitab veenilaiendite korral.

Söödav kastan: kasulikud omadused

623017

Kastani viljad on pähklid. Need sisaldavad 60% tärklist, 17% suhkrut, 3,5% kiudaineid, 6% valku, ainult 2% rasva, tohutul hulgal mineraalseid ja bioloogiliselt aktiivseid aineid, flavonoide, tanniine, õlisid, vitamiine A, B, C. Söödavatest kastanitest on kasu ained mitte ainult puuviljades, vaid ka lehtedes (karotenoidid, rutiin), koor, lilled (flavonoidglükosiidid, estsiin).

Seda taime kasutatakse laialdaselt rahvameditsiinis. Sellest valmistatakse keetmisi, infusioone, alkohoolseid tinktuure. Tänu suurele lõunapoolsele päikesele on puul kõige tugevam energia. Söödava kastani alusel valmistatud ravimitel on põletikuvastased, kokkutõmbavad, köhavastased, hemostaatilised ja diureetilised omadused.

Magusad kastanõied on haruldased meetaimed. Kaukaasia mesilased toodavad oma nektarist ainulaadse toote. Kastanimett saab maitsta vaid Kaukaasia mägedes. Selle maitse ja meditsiinilised omadused on muutnud selle toote eriti populaarseks kohalike meepoodide külastajate seas.

Traditsioonilise meditsiini toetajate sõnul on söödava kastani eelised käegakatsutavad isegi siis, kui kannate vilju lihtsalt taskus. Lõunamaise taime energia kaitseb haiguste eest ja parandab enesetunnet.

Kas kastanite söömine võib olla kahjulik?

Ärge ajage segamini hobukastaneid ja söödavaid kastaneid, kasu ja kahju võivad sel juhul käia käsikäes. Toiduks sobib ainult Castanea sativa. Meie riigis kasvab see Musta mere rannikul. Hobukastani söömine võib põhjustada isegi mürgistust. Sageli on magus kastan segaduses tavalise kõhuga, olge ettevaatlik, sest ka teine ​​toode võib tervist negatiivselt mõjutada. Et olla kindel puuviljade eelistes, on parem neid osta turult või poest.

Ärge kasutage magusaid kastaneid toiduna üle. Liiga palju söödud puuvilju võib põhjustada allergilist reaktsiooni, ebamugavustunnet seedetraktis: puhitus, iiveldus, kõhulahtisus. Kastanipuuviljade tarbimine on kategooriliselt vastunäidustatud inimestele, kes kannatavad:

  • Neeruhaigus, neerupuudulikkus.
  • Urolitiaas.
  • Hüpotensioon.
  • Neerufunktsiooni häire.

Samuti peaksite kastanid dieedist välja jätma isikutele, kellel on toote koostisosade suhtes individuaalne talumatus. Neid puuvilju ei tohi tarbida rasedad ja imetavad emad.

Söödava kastani kalorisisaldus

Söödavad kastanid ei sobi paastupäevadeks ega mingiks dieediks. Kõik teavad, et iga pähkel ise on väga kaloririkas. Kastan ei ole sellest reeglist erand. Kõrge tärklise ja valgu sisaldus tagab selle toote kõrge kalorisisalduse, see ulatub kuni 200 kalorit 100 grammi kohta. Röstitud pähklid muutuvad veelgi toitevamaks. 100 g värsket toodet sisaldab -1,63 g valku, 44,17 g süsivesikuid, 1,25 g rasva.

623019

Söödavad kastanid: kuidas süüa teha?

Kuidas neid puuvilju toiduvalmistamisel kasutatakse? Niisiis, kastaneid valmistatakse mitmel viisil:

  • Küpseta.
  • Kokk.
  • Prae.
  • Lisage magustoitudele, vahudele, sufleedele, jäätisele.
  • Jahvatatud kuivatatud pähkleid kasutatakse küpsetistes.
  • Kasutatakse veini, õlle eelroana.
  • Valmistatud liha, köögiviljade, ürtide, teraviljadega.
  • Kastanid lisatakse suppidele, pilaf, need on täidetud linnulihaga.
  • Kohvijook valmistatakse jahvatatud pähklitest, valmistatakse jahu.

Kõige tavalisem toiduvalmistamisviis on kastanite röstimine. Kuidas seda õigesti teha? Iga puuvilja ots on vaja ära lõigata või kastan veidi lõigata. Seda tehakse nii, et see kuumutamisel ei lõhke. Seejärel peate puuviljad asetama ühtlase kihina küpsetusplaadile ja panema kuuma ahju. 10-15 minuti pärast on söödavad röstitud kastanid söömiseks valmis. Ärge kuivatage toodet üle: kui kogu niiskus aurustub, osutuvad pähklid liiga sitkeks.

Kastaneid saate küpsetada otse tule kohal kuival pannil. Protsess kestab pool tundi.

Kastanid on parem koorida kuumalt, pärast jahutamist muutub koor jäigemaks.

Kooritud röstitud pähkleid võib enne serveerimist maitsestada võiga.

623031

Retseptid

Mainekaimate restoranide kokad kasutavad oma toitudes tavalisi söödavaid kastaneid. Retseptid võivad olla väga mitmekesised. Vaatamata valmistamise lihtsusele osutuvad toidud väga peeneks. Vaatame mõnda neist.

  1. Kastani magustoit. Konserveeritud kastanid segatakse kuni brändiga pudruks. Lisa peale beseetükid ja vahukoor. Magustoit valatakse kuuma šokolaadiga.
  2. Berishon. Toiduvalmistamiseks vajate:
  • 500 gr. sealiha kõht;
  • 500 gr. kapsas;
  • 300 g kastanid;
  • 300 gr. Luke;
  • 100 g veinikaste.

Võtke keedetud kapsapea eraldi lehtedeks lahti. Mähi igasse lehte veidi sealiha, hauta. Hauta sibul õlis. Prae kastanid kuival praepannil, koori. Asetage kõik koostisosad suurele taldrikule eraldi. Serveeri kastet eraldi kastmepaadis.

3. Röstitud kastanid ja rooskapsas.

Meil on vaja:

  • 200 gr. kastanid;
  • 400 gr. Rooskapsas;
  • 20 gr. või;
  • paar riba peekonit.

Prae kastanid kuival praepannil, koori. Keeda kapsast soolaga maitsestatud vees veidi. Prae peekon ja kapsas võis. Lisage kastanid lõpus.

623024
  • Vältige toores söödavate kastanite söömist.
  • Enne praadimist või küpsetamist tuleb viljad „plahvatuse” vältimiseks lõigata või läbistada. Enne toiduvalmistamist ei pea te seda tegema.
  • Pähkleid tuleks süüa kohe pärast koorimist. Kooritud edaspidiseks kasutamiseks kuivavad nad ära ja kaotavad oma maitse.
  • Ärge kastanid üle küpsetage. Toode muutub liiga kõvaks.
  • Pärast ostmist hoidke kastanid jahedas ja pimedas kohas.
  • Kui teil on ülekaalulisus, ei ole soovitatav kastanitega rabeleda, sest need on liiga kaloririkkad.

Kastan on puu, millest kõik on kuulnud, kuid mitte kõik ei arva selle hämmastavate omaduste ja omaduste kohta. Selles artiklis saate teada selle puu uskumatutest eelistest, avastate selle raviomadusi, õpite söödavaid kastaneid välimuse järgi tuvastama ja soovite neid kindlasti proovida.

Selles artiklis on peamine koht söödavatele kastanitele. Kuid mainitakse ka hobukastani, mis on Venemaa Euroopa osa elanikele hästi teada.

Välimus

Kastani külvamisel on mitu nime: söödav, üllas, päris. Perekond pöök, perekond kastan.

Lehtpuu. Selle kõrgus ulatub 35 m -ni ja tüve ümbermõõt on 2 m. Koor on paks, pruuni värvi ja sügavate pikilõhedega.

kashtan 1

Lehed on teravate hammastega kuni 30 cm pikad.Suvel on lehed kollakasrohelised, sügisel aga helekollased. Helekollase või rohelise värvi õisikud meenutavad kitsaid pikki kõrvarõngaid, mille alumises osas on emased oksad ja ülemises osas isased oksad.

kashtan 4
kashtan 3

Kastanipuuviljad on söödavad pähklid, valmivad pruunides kuklites, väljast on kaitstud arvukate pikkade okastega ja seest kaetud siidise vildiga. Igas kihis küpseb 1-4 ümara või lameda kujuga pähklit, millel on sile läikiv tumepruun pind.

kashtan 5

Kuidas eristada söödavat mittesöödavast

Looduses leidub ka mittesöödavaid kastaneid. Kõige kuulsam on hobukastan. See kuulub perekonda Sapindov, perekond Konskokashtanov.

Peamised erinevused hobuse ja söödava kastani vahel:

Lehtede kuju ja suurus.

  • õisikud;
  • viljade maitse: hobukastanil on need kibedad, külvikastanil magusad;
  • puuviljade arv pähklis.
  • plyuse väliskest: hobukastanil on see heleroheline väikeste mugulatega ja külvikastanil pruun, pikkade okastega.
kashtan 22
kashtan 23
kashtan 7
kashtan 8

Hobukastani ja seemnekastani ainus sarnasus on viljade väline sarnasus: need on tumepruuni värvi, sileda läikiva pinnaga, kaunistatud heleda laiguga.

Söödavate kastanite tüübid

Maailmas on umbes 30 kastani- ja põõsaliiki.

Kõige populaarsemad kastani külvamise tüübid, mille vilju saab süüa, on järgmised:

  • Euroopa külv;
  • Jaapani või crenate;
  • Hiina pehmem.

Iga liik erineb üksteisest elupaiga, pagasiruumi kõrguse, lehtede ja viljade suuruse ja kuju, õitsemise ja viljakuse poolest.

kashtan 15
kashtan 10

kashtan 11Hiina pehmem kastan

Kus see kasvab?

Söödav kastan on kapriisse iseloomuga puu. Rikkaliku saagi saamiseks vajab see nõudlik kultuur sooja kliimat, vähemalt 70% õhuniiskust ja kergelt happelist niisket mulda.

Kastan ei talu hästi mitte ainult põuda ja suvist kuumust, vaid ka õhutemperatuuri langust kevadel ja suvel. Ta armastab valgust, kuid see ei takista tal varjus kasvamast.

Venemaal võib neid kastaneid leida ainult Krasnodari territooriumil. See kasvab ka Armeenia ja Aserbaidžaani territooriumil. Kuid nendest piirkondadest pärit kastanid kasvavad harva isegi pähkli suuruseks.

Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias on asjad hoopis teisiti. Euroopa kastanite viljad kasvavad suure mandariini suuruseks, kuna nende riikide kliima ja pinnas on selle imelise puu jaoks ideaalsed. Samuti kasvatatakse söödavat kastani Lõuna -Ukrainas, Balkanil, Ida -Aasias ja Ameerika Ühendriikide Atlandi ookeani rannikul.

kashtan 12

Kogumine ja ladustamine

Ühe täiskasvanud puu saagikus on 60–200 kg. Viljakasvatus algab 3-15-aastaselt.

Täieliku küpsemise ajaks sisaldavad kastanipuuviljad maksimaalset toitainete kogust. Küpsusastet saab määrata vilja värvi järgi – need muutuvad tumepruuniks. See on ideaalne aeg kogumise alustamiseks.

Viljad koristatakse enne, kui nad hakkavad puult alla kukkuma, selleks ajaks, kui nad on peaaegu täielikult arenenud:

kashtan 13

Värskelt korjatud kastaneid hinnatakse oluliselt kõrgemalt kui kuivatatud. Need sisaldavad maksimaalselt kasulikke aineid ja on ka maitsele meeldivamad. Värskete puuviljade säilitamine on lubatud ainult nullilähedastel temperatuuridel.

Pikaajaliseks säilitamiseks kuivatatakse koristatud pähklid avatud päikese käes või spetsiaalsetes kuivatusmasinates ja asetatakse kuivadesse, hästi ventileeritavatesse ruumidesse.

Lehed koristatakse augustis – septembris. Nende pikkus ei tohiks ületada 20 cm. Seejärel asetatakse need lahtiste kihtidena ja kuivatatakse varjutatud kohtades. Ladustamine toimub papist mahutites või linastes kottides ja alati kuivas ruumis.

Kuidas valida ja kust osta

Söödav kastanihooaeg kestab augustist novembrini. Sel ajal saab värskelt korjatud kastanite vilju ja seemneid osta nii turgudelt kui ka supermarketitest. Värsketel kastanitel on lühike säilivusaeg ja need riknevad kiiresti. Marineeritud või külmutatud kastanid on saadaval aastaringselt.

Söödava kastani viljade valimisel pöörake tähelepanu:

  • Kuju ja suurus. Pähklid peaksid olema suured, sama suurusega;
  • Kaalu ja kõvaduse järgi. Kvaliteetsed kastanid on rasked ja kindlad;
  • Pinnale. Pähklid peaksid olema läikivad, tumepruuni värvi.
kashtan 14

Turult söödavaid kastaneid ostes veenduge, et ostate neid. Turgudel müüakse ka hobukastani seemneid ja puuvilju, mis ei sobi inimtoiduks.

Söödavate liikide omadused

  • värsked puuviljad on magusa, meeldiva maitsega;
  • pärast kuumtöötlemist on puuviljade maitse kartul;
  • õitsemise algus: juuni, juuli;
  • esimene õitsemine toimub 3-12-aastaselt;
  • küpse kupli läbimõõt metsakastanites on kuni 6 cm, kultiveeritud – kuni 10 cm.

Toiteväärtus ja kalorisisaldus

Kastani viljade külvamine on ainulaadne toiduaine. Neil on kõrge energiaväärtus ja nad on väga toitev. Tänu madalamale rasvasisaldusele võrreldes teiste pähklitega peetakse kastaneid tervislikumaks ja vähem õliseks.

100 gr. värsked pähklid sisaldavad:

  • valgud – 1,6 grammi;
  • rasvad – 1,25 grammi;
  • süsivesikud – 44 grammi.

Kastanipuuviljade kalorisisaldus:

  • praetud – 182 kcal / 100 g;
  • värske – 166 kcal / 100 g;
  • hautatud või keedetud – 131 kcal / 100 g;
  • paarile – 56 kcal / 100 g.
kashtan 19

Keemiline koostis

Söödavad kastanipuuviljad sisaldavad:

  • süsivesikud – kuni 62%;
  • valgud – kuni 6%;
  • rasvad – kuni 5%;
  • mitmesugused mikroelemendid: titaan, molübdeen, koobalt, baarium, fluor, alumiinium, tsink, vask;
  • asendamatud mineraalsoolad; fosfor, magneesium, kaltsium, naatrium, kaalium;
  • kiudained – 2,5 kuni 3,5%;
  • suhkur – kuni 17%;
  • mitmesugused vitamiinid – B1 ja B2, C, PP, A;
  • happed: piim, sidrun, õun;
  • tanniinid;
  • õlid;
  • pektiinid;
  • flavonoidid.

Söödava kastani tüve ja okste koor sisaldab:

  • glükosiidid;
  • õlid;
  • tanniinid.

Söödavad kastani lehed sisaldavad:

  • glükosiidid;
  • pektiinid;
  • rutiin;
  • K -vitamiin;
  • C-vitamiin;
  • flavonooni ühendid;
  • tanniinid.

Kasulikud omadused

Kastan on pälvinud inimliku armastuse mitte ainult oma ilu ja maitsva puuviljamaitse tõttu. Selle puu hämmastavad võimed on avastatud juba pikka aega.

Söödaval kastanil on kasulik mõju inimeste tervisele, kuna sellel on järgmised raviomadused:

  • põletikuvastane;
  • köhavastane;
  • haavade paranemist;
  • valuvaigistit;
  • palavikuvastane;
  • kokkutõmbav;
  • hemostaatiline;
  • diureetikum;
  • keha küllastumine valkude, süsivesikute, vitamiinide, kiudainete ja mineraalidega.

Lisateavet söödavate kastanite kohta leiate järgmisest videost.

https://youtube.com/watch?v=2f9RbB7jWK0

Hobukastanil on võimsamad raviomadused. Selle toime spekter on kõige laiem ja seda kasutatakse järgmistel viisidel:

  • põletikuvastane;
  • dekongestant;
  • krambivastane;
  • venotooniline;
  • hemostaatiline;
  • kokkutõmbav;
  • bakteritsiidne;
  • haavade paranemist;
  • leevendav;
  • rahusti;
  • antioksüdant;
  • kasvajavastane;
  • toonik;
  • diureetikum;
  • diaphoretic;
  • palavikuvastane;
  • antitrombootiline;
  • skleroosivastane;
  • immuunsust tugevdav.
kashtan 17

Kahju

Vaatamata sellisele muljetavaldavale kastani kasulike omaduste loendile on vaja öelda vastunäidustuste ja võimaliku kahju kohta, mis võivad teie tervist kahjustada, kastanipuuviljade söömine või sellel taimel põhinevate ravimite kasutamine.

Kastanite söömisel võivad tekkida järgmised komplikatsioonid:

  • seedetrakti häired liigse kasutamise tõttu: kõhukinnisus, kõhulahtisus, puhitus.
  • krambid;
  • seedetrakti, vere, maksa ja neerude haiguste ägenemine;
  • allergilised reaktsioonid.

Vastunäidustused

Vastunäidustused söödava kastani kasutamiseks ravimvormis ja toiduna:

  • individuaalne sallimatus;
  • hüpotensioon;
  • vähenenud vere hüübivus;
  • ülekaal;
  • krooniline neerupuudulikkus;
  • rasedus ja imetamine (allergiliste reaktsioonide ohu tõttu);
  • suhkurtõbi on kastanimesi söömise vastunäidustus.
  • menstruaaltsükli häired.

Samuti võib tervisele kahju tekitada hobukastani viljade söömine, kui inimene võtab neid teadmatult söödavate kastanite eest. Mürgistuse korral ilmneb iiveldus ja seedimine on häiritud. Ja ka allergiliste reaktsioonide esinemine on võimalik hobukastani välispidisel kasutamisel.

Või

Kuna kastanimass on madala rasvasisaldusega, ei saa sellest suurt õli saada. Kastaniõli kasutatakse kosmetoloogias kreemide ja šampoonide tootmiseks.

Kastaniõli toidab kuivi juukseid ja kaitseb neid kuivamise eest. Seda kasutatakse ka rasuse naha hooldamiseks, taastades selle tasakaalu. Kastaniõli on võimeline kaitsma nahka ultraviolettkiirguse eest.

kashtan 18

Rakendus

Toiduvalmistamises

Kastani maitse ja kasu tervisele on muutnud selle toidu- ja kulinaariatööstuses väga populaarseks. Taimetoitlased sisaldavad taimse valgu allikana oma dieeti kastaneid.

Söödavad kastanipuuviljad:

  • süüakse toores, keedetud, hautatud, suitsutatud või praetud;
  • jahvatatud jahu ja kohvijoogiks;
  • riivitud kujul, mida kasutatakse martsipani ja šokolaadi valmistamiseks;
  • töödelda alkoholiks.

Kastan on tõeline leid nii tagasihoidlike kui ka gurmeeroogade loomiseks. Köögis kasutatakse seda järgmiselt:

  • liharoogade maitsestamine, täitmine ja kaunistamine;
  • lisaks esimestele kursustele;
  • maitseained nisu ja kaerahelbed;
  • kastanipasta röstsaia ja võileibade valmistamiseks;
  • komponent kondiitritoodete ja pagaritoodete, pasta ja erinevate magustoitude valmistamiseks;
  • erinevaid iseseisvaid roogasid.

Kuidas kastaneid ahjus küpsetada, vaadake järgmist videot.

Souffle

Kaks munakollast jahvatatakse 50 gr. suhkur, lisage vanilliin, kaneel ja 20 gr. likööri ja segada kastanipüreega. Seejärel lisatakse tainasse järk-järgult kaks hästi vahustatud valku ja kõik segatakse.

Määri sufleevorm õliga, puista üle jahuga ja määri saadud mass laiali. Siis saadetakse need ahju, kuumutatakse 200 kraadini, 20-25 minutit. Valmis roog võetakse vormist välja, puistatakse üle tuhksuhkruga ja serveeritakse kohe.

kashtan 20

Prantsuse koore supp

500 gr. kooritud kastaneid keedetakse kõrgel kuumusel 5 minutit, seejärel kooritakse ja kastetakse 1 liitrisse keevasse puljongisse. Üks sibul praetakse võis ja sellele lisatakse kaks riivitud porgandit ja üks kaalikas (või seller).

Pange köögiviljad kastrulisse, lisage soola ja keetke veel 10 minutit. kuni kastanid on valmis. Lase supil veidi jahtuda ja klopi saumikseriga. Enne serveerimist maitsesta hapukoorega ja kaunista tilli või muude ürtidega.

kashtan 21

Meditsiinis

Söödava kastani roll meditsiinis on hindamatu.

Puu osi kasutatakse värskelt ja kuivatatult infusioonide, keetmiste ja alkohoolsete tinktuuride kujul paljude haiguste raviks:

  • ülemiste hingamisteede põletik;
  • läkaköha;
  • veenilaiendid;
  • mao ja soolte haigused;
  • neeruhaigusega seotud turse;
  • ninaverejooks;
  • haavad ja lõiked;
  • abstsessid ja keeb;
  • haavad ja lõiked;
  • põie katarr ja düsenteeria;
  • päraku ja pärasoole veenide laienemine;
  • ninaneelu laienenud veenid;
  • valulikud perioodid;
  • menopaus.

Lilled valulikeks perioodideks

Lahjendage 30 tilka kastaniõie mahla kahe teelusikatäie veega ja võtke kaks korda päevas.

kashtan 24

Lehed tugeva köha ja läkaköha korral

Segu kahest teelusikatäiest purustatud kastanilehtedest ja 250 ml. lase vesi keema ja keeda 3-5 minutit. Seejärel filtreerige ja võtke lonks päeva jooksul.

Eraldi tuleb öelda kastanipuu mesi kohta: haruldane ja uskumatult kasulik. Selle maitse on spetsiifiline: hapukas ja mõrkjas. Kuid selle raviomadused on vaieldamatud. See küllastab keha vitamiinide B, C ja D, ensüümide, erinevate aminohapete, aga ka kaltsiumi, mangaani, raua ja vasega.

Kastanimett kasutatakse:

  • seedetrakti haiguste ennetamiseks, söögiisu parandamiseks ja sapi sekretsiooni stimuleerimiseks;
  • astma, bronhiidi, kurguvalu ja muude hingamisteede haiguste korral;
  • tugevdada kardiovaskulaarsüsteemi elundeid, samuti normaliseerida vererõhku;
  • närvisüsteemi häiretega, kuna sellel on rahustav ja lõõgastav toime;
  • mitmesuguste nahakahjustuste korral antibakteriaalse ainena.

Kastanimee maitse kibeduse kõrvaldamiseks peate seda veidi tule kohal soojendama. Kuid sel juhul lähevad kõik väärtuslikud omadused kaduma. Kastanimesi ei kristalliseeru ja säilib kuni kolm aastat.

kashtan 29

Hobukastan meditsiinis

Hobukastani raviomadusi on juba ammu kasutatud alternatiivmeditsiinis ja neid kasutatakse laialdaselt ka farmaatsias.

Hobukastanil põhinevad ravimid ja traditsiooniline meditsiin aitavad järgmiste haiguste korral:

  • veenilaiendid ja veenilaiendid;
  • sinusiit;
  • hemorroidid;
  • liigese- ja reumaatilised valud;
  • kõhulahtisus;
  • malaaria;
  • emaka verejooks;
  • soolad ja radionukliidid kehas.
kashtan 26

Puuvann

Hobukastani puuviljade keetmisega vann on efektiivne mastopaatia, veenilaiendite, perifeerse vereringehäirete, hemorroidide, reuma, tromboflebiidi ja vasospasmi raviks.

Üks kilogramm puuvilju ja 5 liitrit vett lastakse keema tõusta ja seejärel keedetakse tasasel tulel 30 minutit. Saadud puljong filtreeritakse, valatakse vanni, kus see jahtub 37-38 kraadini. See vann võetakse 10-15 minutit enne magamaminekut. Kursus – 10-12 vanni, iga päev või igal teisel päeval.

Puuviljade infusioon vees

Võtke 2 supilusikatäit. hakitud hobukastani, vala peale keev vesi. Asetage veevanni 15 minutiks. Kurna puljong ja võta 2 supilusikatäit. 4 korda päevas järgmiste haiguste korral:

  • köha,
  • bronhiit,
  • kõhulahtisus,
  • neerupõletik.

Ravida kuni taastumiseni.

kashtan 16

Õli veenilaiendite, verevalumite jaoks

5 spl vala 0,5 l hakitud puuvilju. taimeõli. Pange 1 tund veevanni. Jahuta ja nõruta. Hõõruge 2-3 korda päevas probleemsetele kohtadele.

Ravida kuni taastumiseni.

Alkoholi tinktuur lilledel

Pange 1/3 mahust pudelisse värsked hobukastani õied, lisage alkohol ja sulgege hästi. Nõuda 1 kuu pimedas, soojas kohas. Raputa iga päev. Tüvi. Hoida külmkapis.

kashtan 25

Puuviljade alkohol Tinktuura

30 tk. koorige pruun koor ja tükeldage hobukastani viljad, valage 0,5 l. viina. Sulgege ja pange 1 nädalaks pimedasse kohta. Tüvi.

Hõõruge probleemsetele kohtadele 2-3 korda päevas. Ravi kestus on 1-2 kuud.

Sees võetakse tinktuur keedetud veega, 20 tilka 3 korda päevas, 30 minutit enne sööki. Ravikuur on 4-8 nädalat.

Selle tinktuuri meditsiinilised omadused:

  • vedeldab verd
  • veenilaienditega,
  • tromboflebiit,
  • verevalumid
  • gkmorroe,
  • hüpertensioon,
  • radikuliit
  • artroos,
  • osteokondroos,
  • sidemete venitamine.

Koore infusioon veele

1/2 tl Vala 1 spl hakitud hobuse koort. keedetud vett toatemperatuuril. Nõuda 8 tundi, tühjendada. Võtke infusiooni 3-4 korda päevas 2 supilusikatäit. 30 minutit enne sööki järgmiste haiguste korral:

  • hemorroidid (kasutatakse nii sees kui ka väljas),
  • kopsude ja bronhide haigused
  • kõhulahtisus,
  • seljahaigused (rakendatakse nii sisemiselt kui ka väliselt),
  • nohu
  • sisemine verejooks
  • podagra,
  • reuma.

Ravi kestus on 1 kuni 4 nädalat, sõltuvalt haigusest.

kashtan 28

Puusa vann hemorroidide raviks

50 gr. Vala 3 liitrit hobukastani koort või oksi. vesi ja lase keema tõusta. Küpseta 15-20 minutit. Kurna ja vala jahedasse vette.

Enne magamaminekut, pärast roojamist, võtke 15 minutit vanni. Ravikuur on 2 nädalat.

Võtke 1 tl korraga. mahl või alkohoolne lillede tinktuur, lahjendatud veega, 2 korda päevas kogu ravikuuri jooksul.

Sinusiidi ravi

Koorige värske hobukastan. Puu peaks olema ninasõõrmesse sobiva suurusega “pliiats”. Määrige “pliiats” meega ja sisestage ninasõõrmesse.

5 minuti pärast ilmub põletustunne, aevastamine. Vabaneb palju lima. Võtke pliiats kohe välja ja sisestage see teise ninasõõrmesse, jätke see kuni lima vabanemiseni.

Protseduuri tuleks teha igal teisel päeval kuni taastumiseni. Värskeid kastaneid tuleks kasutada iga kord.

Ravimit kasutatakse esmaste haiguste korral lisaks raviarsti ettekirjutustele.

Tähelepanu! Kastani ravimina kasutamise eeltingimus on arsti konsultatsioon.

Tootmises

Kastanipuit on ehituses ja mööblitootmises kõrgelt hinnatud tänu oma tugevusele, esteetilisele välimusele ja vastupidavusele erinevatele seentele. See on vastupidavam kui tamm, seetõttu on see tunnistatud parimaks veinide vanandamistünnide valmistamiseks.

Lehed, koor ja põõsas toimivad toorainena looduslike värvainete ja ekstraktide saamiseks naha taimseks parkimiseks.

Tselluloosi tootmisel kasutatakse ekstraheeritud kastanilaaste ja seebitööstuses kastaniõli.

kashtan 30

Kodus

Igapäevaelus kasutatakse kastanipuid aia- ja suvilate dekoratiivse elemendina. Kastaneid kasvatatakse sageli kodus.

Sordid

Kasvatamiseks sobib üle 400 põllukultuuri. Kõige tavalisemad sordid on:

  • Suureviljaline. Vilja kaal – 7-12 g.Kasvab Aserbaidžaanis;
  • Väikese viljaga. Vilja kaal – 4,5-6,5 g.Kasvab Aserbaidžaanis;
  • Lyons, Templa de Lilac, Napoli. Vilja kaal – 20-60 g.Kasvatatakse Itaalias, Lõuna -Prantsusmaal ja Pürenee poolsaarel.

Suurte viljadega kastaneid nende looduslikus keskkonnas ei leidu.

Punase värvusega kastani kohta, mis ei karda kastanimutt, vaata järgmist videot.

Kasvatamine ja hooldus

Külvikastani kasvatamiseks on vaja teatavaid kliimatingimusi ja mulla koostist. Siiski on talvitumiseks kohandatud söödava kastani kultivarid, mida kasvatatakse parasvöötmes.

Kastanite kasvatamiseks on mitu võimalust:

  • seemikud;
  • seemned kevadel;
  • seemned sügisel.

Taimed

Esimese meetodi jaoks peate ostma kastani seemikud. Seda saab teha lilleturgudel, kuid täieliku usalduse saamiseks nende kvaliteedis on soovitatav pöörduda spetsialiseeritud lasteaia poole.

Istutamiseks kasutatakse spetsiaalset mulla substraati, mis koosneb metsamaast (50%), huumusest (50%), spetsiaalsest dolomiidijahust ja kustutatud lubjast, 0,5 kg 50 cm3 kohta. See mass asetatakse maasse, seemikud istutatakse umbes 10 cm sügavusele ja jootakse rikkalikult mugava temperatuuriga veega. Pidage meeles, et parima vilja saamiseks vajab üks seemik umbes 3 meetri läbimõõduga ala.

kashtan 27

Seemned kevadel

Kevadise kasvatusmeetodi jaoks kasutatakse viimase saagi vilju, mis on temperatuuril + 5 kuni 6 ° C 5 kuud laagerdunud. Viis päeva enne maasse istutamist on vaja puuvilju leotada soojas vees. Siis nende kest paisub ja embrüo areng algab. Siis istutatakse need seemned ilma peavarjuta maasse.

Seemned sügisel

Sügiseseks kasvatusmeetodiks kogutakse kooritud pähklid ja viiakse läbi kihistamisprotseduur. Viljad pannakse avatud anumasse ja piserdatakse liivaga ning eemaldatakse seejärel 10-12 päeva külmas. Parim temperatuurirežiim seemnete kihistumiseks: + 5 kuni 6 ° C.

Pärast seda istutatakse seemned hästi niisutatud pinnasesse 5 või 6 cm sügavusele, iga 10 või 15 cm järel ja kaetakse pealt langenud lehtedega. Kevadel on vaja seemikud harvendada.

Hooldus

Kastanipuu eest hoolitsemisel tooge:

  • noorte puude kastmine, kui pinnas kuivab;
  • ühekordne väetamine varakevadel;
  • mulla kobestamine hooaja jooksul 2 või 3 korda;
  • muljumine tüve ümber langenud lehtede, saepuru või turbaga.

Vaadake järgmist videot kastanite kasvatamise kohta kodus.

https://youtube.com/watch?v=9CFyNAfWuH0
  • Reimsi kuulsa Notre Dame’i katedraali talad on valmistatud Colchise kastanipuidust;
  • Aleksander Suure valitsemisajal varustati armee toiduvarusid arvukate kastanisalude viljadega, mis istutati spetsiaalselt nende vajaduste rahuldamiseks;
  • üle 75%kogu maailmas toodetud kastanitest on Hiina Rahvavabariigis (69%) ja Koreas (7%). Venemaa osakaal on 2%;
  • külvikastani eluiga optimaalsetes tingimustes on 500 aastat või rohkem;
  • ämblikud ei koo sellest puidust valmistatud konstruktsioonidesse kunagi võrke. Selle väärtusliku vara tõttu kasutati kastani talasid enamiku keskaegsete losside ehitamiseks Euroopas;
  • keedetud söödavaid kastaneid süüakse kuumalt ja pestakse maha viinamarjamahlaga. See kombinatsioon on gurmaanidele kõige täiuslikum;
  • hobukastani lilled on väärtuslikke omadusi omanud ainult esimese 2 õitsemise päeva jooksul.

Kastani väärtuslikke omadusi on märgatud juba pikka aega. Meditsiinilistel eesmärkidel kasutatakse selle taime koort, lehti, lilli, seemneid ja vilju. Söödavad kastanipähklid jahvatatakse jahuks ja neist destilleeritakse alkohol. Söö söödavaid pähkleid toorelt, röstitult ja keedetult. See maitseb veidi magusalt.

Kastanipuuviljad ravivad haavu, leevendavad valu, leevendavad põletikku, neil on bakteritsiidsed, diureetilised, hemostaatilised, venotoonilised, antioksüdandid, kokkutõmbavad omadused, need on ette nähtud neoplastiliste haiguste ennetamiseks ja raviks, takistavad verehüüvete teket, alandavad temperatuuri külmetushaiguste korral.

Miks on söödav kastan kasulik?

Söödav kastan on toitainerikas. Seda kasutatakse rahva- ja teadusmeditsiinis paljude ravimite koostisosana. Pähkel süüakse ära. See sisaldab vitamiine, mineraale, kiudaineid, valke ja süsivesikuid. See toode on väga kaloririkas, seetõttu tuleks seda rasvunud inimeste jaoks tarbida piiratud koguses. Küpsed puuviljad sisaldavad oluliselt rohkem toitaineid kui varajased pähklid.

1203 003

Kastanipuuviljast valmistatakse meditsiiniline infusioon, mida kasutatakse külmetushaiguste korral.

Lehed ja pähklid kuivatatakse enne kasutamist hästi. Värsketest lehtedest valmistatakse keetmist läkaköha raviks. Puu koorest valmistatud keetmine aitab neeru- ja seedetrakti haiguste korral. Samuti aitab söödava kastani koore keetmine ravida haavu ja abstsesse.

Söödav kastan ravib tõhusalt düsenteeria ja põiepõletikku. Puu erinevatest osadest valmistatakse kreeme, salve ja losjoneid. Lillede ja seemnete infusioon on kokkutõmbav ja palavikuvastane aine. Lilled koristatakse õitseva puu alguses. Neist pressitakse mahl välja ja lahjendatakse veega kiirusega 30/1. Seda infusiooni kasutatakse haavade ja valulike kohtade raviks.

Söödavaid kastanipreparaate kasutatakse valu korral menstruatsiooni ajal. Kastanimesi on antimikroobse toimega, seda soovitatakse parandada seedesüsteemi toimimiseks. See erineb kergelt mõrkja järelmaitsega, ei kristalliseeru. Säilitatud kuni 3 aastat.

Kastan: kasulikud ja raviomadused

Kõiki selle puu osi kasutatakse rahvameditsiinis. Kastanitaime seemned on väga kasulikud, mis aitavad võidelda erinevate haigustega. Toiteväärtuse poolest meenutavad need teravilja, seega jahvatatakse need jahuks.

Kastani eelised on tõestatud mastiidi ja mastopaatia korral, samuti rinnaga toitmise ajal tekkiva piima stagnatsiooni korral.

Pähkel sisaldab saponiine, millel on lai valik toimet inimkehale. Need suurendavad veresoonte toonust, stimuleerivad neerupealiste hormoonide tootmist, tugevdavad kapillaare ja veresoonte seinu, leevendavad turset ja vähendavad lümfivoolu.

Kastanis on ka palju tanniine, mis denatureerivad valgurakke ja moodustavad bakteritsiidsete ja kokkutõmbavate omadustega kaitsekile. See sisaldab vitamiine A, C, K, samuti B -vitamiine, tiamiini, kumariine, glükosiide, pektiine, karoteeni, flavonoide, lima, orgaanilisi happeid, letsitiini, globuliini, rasvaseid õlisid.

Selle puu vilju kasutatakse venoosse süsteemi stagnatsiooni, kõhulahtisuse, malaaria, maomahla happesuse suurenemise, emaka verejooksu, veresoonte spasmide, neuralgia, tuberkuloosi ja muude haiguste korral.

Kastani koorest ja lehtedest valmistatakse infusioone ja keetmisi, millel on analgeetiline ja antiseptiline toime. Alkohoolseid infusioone kasutatakse ateroskleroosi, hüpoteeniliste haiguste ja südamehaiguste raviks.

Ametlikus meditsiinis leidub mõningaid kastani vorme paljudes ravimites.

Hobukastani kasulikud omadused on muutnud selle ürdi alternatiivmeditsiinis populaarseks. Haiguste raviks ja kosmeetilistel eesmärkidel kasutatakse puu lehti, lilli, vilju ja koort. Lilledel on väärtuslikud omadused ainult esimese 2 õitsemise päeva jooksul.

Kastani vastunäidustused

Enne kastanit sisaldavate ravimite kasutamist peate konsulteerima oma arstiga.

Seda tuleb kasutada ettevaatusega raseduse, rinnaga toitmise ajal, hüpotensiooni, maksa- ja neeruhaiguste, kõhukinnisuse, menstruaaltsükli häirete korral lapsepõlves.

Mõnel juhul võivad kastanipreparaadid põhjustada iiveldust ja kõrvetisi. Kõrvaltoimete ilmnemisel tuleb ravim katkestada.

Hobukastani omadused: kas need on kasulikud?

Selle taime eelised on üsna mitmekesised. See kõrvaldab tursed, sise- ja välispõletikud. Eemaldab kahjulikud ained (toksiinid, soolad, radionukliidid). Parandab seedetrakti, eemaldab kolesterooli, alandab vererõhku, vähendab vere viskoossust, laiendab veresooni, aktiveerib antitrombiini tootmist, normaliseerib südame tööd, normaliseerib sapipõie sekretoorset funktsiooni. Ennetab verehüüvete teket.

Kastani eelised ja kahjustused

Selle taime suur eelis seisneb lehtedes, mis sisaldavad palju väärtuslikke aineid. Nendest valmistatud keetmisi kasutatakse haavade paranemise, hemostaatiliste ja põletusvastaste ainetena. Värskete kastanite eelised on veenilaiendite ja südame -veresoonkonna haiguste puhul hindamatud. Vilju ja koort kasutatakse seedetrakti raviks. Kastanipuljongit kasutatakse väliselt ja sisemiselt. Kui teil on vaja vabaneda keetmistest ja muudest nahapõletikest, hõõruge keha probleemsed kohad tervendava puljongiga.

Kastanite kahjustus tekib siis, kui neid liigselt tarbitakse või kui kõht ei võta seda ebatavalist toitu. Mõju võib ulatuda kõhukinnisusest kuni kõhulahtisuseni. Mõnel juhul ilmnevad allergilised reaktsioonid.

Kuna kastan suurendab vere hüübimist, tuleb seda sisaldavaid preparaate võtta ettevaatusega.

Hobukastaneid ei tohiks segi ajada söödavatega, sest see võib põhjustada tõsist mürgitust.

Kas kastaneid saab süüa

Võite süüa söödava kastani vilju. Selle taime pähklid on ümara lameda kujuga, mõnikord täiesti lamedad. Kaetud tumepruuni kõva koorega. Tuum on suur, valge, viljaliha on magusa maitsega.

Enne söömist soovitatakse puuviljad pärast koore hakkimist keeta või praadida. See maitseb nagu röstitud või keedetud pähkel. Söödavat kastani tarbitakse ka toorelt. Seda kasutatakse kondiitritööstuses sageli kondiitritoodete valmistamiseks. Tükeldatud pähkleid kasutatakse kohvijookide valmistamiseks.

Kastanid täidetakse linnuliharoogadega, lisatakse pilafile, suppidele, köögiviljahautistele ja magustoitudele.

Kalorikastan

Kastanipuu, nagu iga teine ​​pähkel, on vili. Rikas süsivesikute (60%), valkude, rasvade, kiudainete, suhkrute ja mineraalide poolest, sealhulgas vask, raud, kaalium, fosfor, naatrium ja magneesium. Röstitud kastanid on väga toitev, sisaldavad tärklist ja on omaduste poolest võrreldavad kartuli ja riisiga. Kasutatakse soola ja suhkruga.

Avatud tulel küpsetatud pähkleid peetakse kõige maitsvamateks. Neid kooritakse ja süüakse kuumalt koos viinamarjamahlaga. Gurmaanid tunnistavad seda kombinatsiooni kõige ideaalsemaks.

Tänu suurele tärklise- ja valgusisaldusele on kastanid väga kaloririkkad. 100 grammis värskes kastanis on umbes 180 kalorit. Valgud – 1,6 g, rasvad – 1,25 g, süsivesikud – 44 g.

Kastan kosmeetikas

Kastan on rikas vitamiinide ja mineraalide poolest, millel on kehale kasulik mõju. Selle taime ekstrakti leidub kreemides ja näomaskides, juuksešampoonides, käte- ja jalapalsamites, vannivahtudes ja tselluliidivastastes toodetes. Kastan neutraliseerib ultraviolettkiirte mõju, mistõttu seda leidub parkimistoodetes. Puiduõli kasutatakse vananeva ja kuiva naha hooldamiseks. Jalakreem oma ekstraktiga leevendab turseid ja väsimust, kasutatakse veenilaiendite ennetamiseks. Kastani baasil valmistatud näotooted leevendavad naha põletikku ja punetust, parandavad selle värvi, puhastavad, noorendavad, kõrvaldavad peened kortsud. Šampoon, mis sisaldab seda komponenti, taastab juuste struktuuri, muudab need tugevaks ja tugevaks. Kehavedelikud parandavad naha mikrotsirkulatsiooni, toonivad nahka, muudavad selle siledaks, ühtlaseks ja elastseks ning vabanevad “apelsinikoorest”. Kastaniekstraktiga vannivahud lõdvestavad, toidavad keha ja pehmendavad nahka.

Sellel taimel põhinevat kosmeetikat hoitakse tihedalt suletud anumates jahedas, kuivas ja pimedas kohas.

Varem päästsid kastanipuuviljad sõjaajal tsiviilisikuid ja sõdureid näljast. Aleksander Suure valitsemisajal istutati arvukalt kastanisalusid, tänu millele varustati sõdurid vajaliku toiduvaruga.

Need puud on tänapäeval sama populaarsed. Ebatavalise, kauni levikukrooniga kastanite dekoratiivseid vorme kasutatakse tänavate haljastamiseks, puhkeparkide loomiseks ja aiakruntide kaunistamiseks. Puuviljad on ebatavaline delikatess, mis täiendab paljusid roogasid. Siiski tuleb meeles pidada, et toiduks sobivad ainult söödavad kastanipähklid. Selle taime muude dekoratiivsete vormide pähklid on mittesöödavad.

Vaata ka:

mees naine

10 selget märki, et teie partner tõesti ei kohtle teid õigesti

10 selget märki, et teie partner ei kohtle teid õigesti On olukordi, kus võib tunduda,

khamkeo vilaysing OcxlTBbb6SY unsplash

12 psühholoogilist põhjust, miks mees valib ühe naise teise asemel

12 psühholoogilist põhjust, miks mees valib ühe naise teise asemel Suhete ja valikute taga peituvad