Tuesday , 24 December 2024
Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Riigikogu lõpetas kevadised korralised istungid

Riigikogu lõpetas täna kevadistungjärgu korralised istungid, mille jooksul võeti vastu 57 õigusakti.

Riigikogu pidas kevadistungjärgul 71 korralist istungit. Koos 17 infotunniga ulatus täiskogu tööaeg 307 tunni ja 47 minutini.

Korralistel istungitel võttis Riigikogu vastu 41 seadust, 13 otsust ja kolm avaldust. Komisjonidest langes suurim koormus rahanduskomisjonile, mis oli 13 eelnõu juhtivkomisjoniks. Majanduskomisjon juhtis 11 ja õiguskomisjon kaheksa eelnõu menetlemist. Kokku on mullu märtsis valitud ja aprillis esmakordselt kogunenud XV Riigikogu vastu võtnud 127 õigusakti.

Kevadistungjärgul sai vastuse ka 78 saadikute esitatud arupärimist. Lisaks esitati parlamendile seitse kollektiivset pöördumist, millest kuus on praeguseks lõpuni menetletud. Kokku on sel aastal komisjonidelt vastuse saanud 16 kollektiivset pöördumist.

Seaduse kohaselt toimuvad Riigikogu korralised istungjärgud jaanuari teisest esmaspäevast juuni kolmanda neljapäevani ning septembri teisest esmaspäevast detsembri kolmanda neljapäevani. Tänavune kevadistungjärk lõppeb 20. juunil. Enne seda koguneb Riigikogu veel kahele täiendavale istungile, millest üks toimub reedel ja teine järgmisel kolmapäeval. Korralistele istungitele koguneb Riigikogu uuesti 9. septembril.

Vahepealsel ajal töötavad edasi Riigikogu komisjonid, samuti täidavad Riigikogu liikmed oma muid ametiülesandeid. Korraliste istungjärkude vahel võivad vajadusel toimuda ka erakorralised istungjärgud, mille saab kokku kutsuda Riigikogu esimees presidendi, valitsuse või vähemalt 21 Riigikogu liikme ettepanekul.

Vaata ka:

269597740 4554575257923715 3754259319597286436 n

JÕULULAUPÄEV, 24. detsember

Jõuluöö on Kristuse sündimise öö. Käidi saunas, tuppa toodi jõuluõled, et järgmise aasta viljasaak oleks

Anna Liisa Villmann 4

SEB tarbijauuring: Eestis valib jõululauale traditsioonilise liha asemel kala või taimetoidu iga kümnes, Leedus iga viies

Pühaderoogade valmistamiseks arvestatakse Eestis kõige sagedamini kuni sajaeurose väljaminekuga ning kõige kallim jõulumenüü on Balti