Riigikogu infotunnis küsis Siret Kotka sotsiaalkaitseminister Signe Riisalolt eakate toimetuleku parandamise kohta. Ta märkis, et keskmine vanaduspension jääb alla suhtelise vaesuse piiri ja väga suur osa eakaid elab suhtelises vaesuses.
Sotsiaalkaitseminister vastas, et suhteline vaesus räägib sissetulekute kääridest ühiskonnas, ja nentis, et see puudutab rohkem eakaid. Riisalo osutas, et suhtelise vaesusega tegelemiseks on mitmeid samme astutud: 1. jaanuarist jõustuvad 20-eurone erakorraline pensionitõus ja keskmise pensioni tulumaksuvabastus, mis koos pensioni indekseerimisega 1. aprillil tõstavad keskmise pensioni prognoosi järgi umbes 20 protsenti 704 eurole. Riisalo lisas, et samuti on tõstetud toimetuleku piiri, üksi elava pensionäri toetust, makstud ühekordset 50-eurost toetust hinnatõusu leevenduseks ja märtsini makstakse energiatoetust.
Vastates küsimusele, kas erakorraline pensionitõus ei peaks 20 euro asemel olema 50 eurot, toonitas Riisalo, et ebavõrdsus on suurenenud ka pensionäride endi vahel ja pensioni erakorraline tõus seda ei vähenda. „Näeme vajadust tegeleda just nende eakamate inimestega, kes on väiksema pensioni saajad. Ainult see aitab välja selle kõige vaesema osa absoluutsest vaesusest ja tõstab ka suhtelise vaesuse kontekstis pensionäre paremasse positsiooni,“ lausus minister. Ta osutas, et kümnel protsendil pensionäridest on esimese samba pension üle 900 ja kümnel protsendil alla 500 euro. „Kui tõstame pensioni kõigil, siis aitame vähem neid, kellel on alla 500-eurone pension,“ ütles Riisalo, kes tõi võimalike lahendustena välja rahvapensioni ja elatusmiinimumi metoodika muutmise, mis on tema sõnul ajale jalgu jäänud.