Riigid, kus lastetoetust ei maksta igakuiselt, ja riigid, kus see makstakse, erinevad üksteisest oluliselt.
- Austraalias nimetatakse lastetoetusi “Family Tax Benefit” ja neid saab nõuda kas iga kahe nädala tagant või aastase ühekordse summaga.
- Kanadas makstakse lastetoetust (Canada child benefit) igakuiselt maksuvabade maksetena.
- Soome maksab lastetoetust igakuiselt kuni lapse 17-aastaseks saamiseni.
- Ungaris on lastetoetus mitmekülgne ja makstakse igakuiselt sõltuvalt laste arvust.
- Iirimaal makstakse lastetoetust (Child Benefit) igakuiselt vanematele, kelle lapsed on alla 16-aastased või alla 18-aastased, kui nad õpivad täisajaga.
Eestis makstakse lastetoetust igakuiselt. Lastetoetus on mõeldud lastele kuni nende 19-aastaseks saamiseni. Selle summa sõltub laste arvust peres:
- Luksemburgis on lastetoetus universaalne ja seda makstakse igakuiselt.
- Uus-Meremaal on olemas maksusoodustuste süsteem nimega “Working For Families”, mis jaotab toetusi peredele sõltuvalt sissetulekust ja laste arvust.
- Poolas on otsemaksete vormis lastetoetus, mida makstakse igakuiselt igale lapsele kuni 18-aastaseks saamiseni.
- Lõuna-Koreas makstakse lastetoetust igakuiselt sõltumata sissetulekust või varanduslikust seisundist.
- Ühendkuningriigis haldab lastetoetust (child benefit) Tema Majesteedi Maksu- ja Tolliamet (HMRC) ning seda makstakse igakuiselt.
See loetelu näitab, et lastetoetuste maksmise viisid ja tingimused varieeruvad riigiti. Mõnes riigis, nagu Austraalias, on võimalik valida, kas saada toetust igakuiselt või aasta lõpus korraga, samas kui paljudes teistes riikides, nagu Kanada ja Ühendkuningriik, makstakse lastetoetust regulaarselt igakuiselt.