Tänaseks, 19. jaanuariks on rahvaloenduse e-küsitluse põhjal loendatud ligi 500 000 inimest ehk 37% kogu Eesti rahvastikust. Statistikaamet ootab veel laupäevani kõiki Eesti inimesi täitma loenduse lühikest e-ankeeti, mis võtab aega kõigest viis minutit inimese kohta.
Kõige aktiivsemad vastajad on seni olnud Tartu linnast ja Harjumaalt, kus e-ankeedi oli eilse (18.01) seisuga täitnud 42% vähemalt 15-aastastest elanikest. Madalaim on vastamismäär aga jätkuvalt Ida-Virumaal, kus see oli ligi 17%. Kõige usinamad vastajad on naised vanuses 40-65 eluaastat. Vastamisaktiivsus on aga väikseim vanemates vanusegruppides, samuti 20-35-aastaste meeste hulgas.
„Rahvaloenduse lõpuni on jäänud veel viimased päevad. Tänan kõiki, kes on e-ankeedi juba täitnud. Samas palun aga kõigil neil, kes on vastamise jätnud viimasele minutile, leida nüüd see paar minutit, et veebis rahvaloenduse küsimustikule vastata. Tasub uurida, kas ka sinu pereliikmed on e-ankeedi juba täitnud, sest vastama ootame kõiki iseenda eest. Võimalusel aidake veebis vastata ka oma vanemaealistel sugulastel,“ ütles statistikaameti rahvaloenduse projektijuht Liina Osila.
Eriti oodatakse vastuseid neilt, kes kuuluvad kohustuslikku juhuvalimisse ja kes said selleks eraldi kutse paberkandjal. „Valimisse kuuluvate inimestega, kes ei ole mingil põhjusel veebis vastanud, võtab veebruarikuu jooksul ühendust rahvaloenduse küsitleja, et koguda vastused siis juba telefoni teel või äärmisel juhul kodukülastuse käigus. Palju mugavam on aga küsimustik täita kohe praegu veebis – sel juhul rahvaloendaja veebruaris sinu poole ei pöördu,“ lausus Osila.
Rahvaloenduse e-ankeet on aadressil rahvaloendus.ee avatud veel laupäeva, 22. jaanuari õhtuni. Küsimustikku saab täita tuvastades end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga. Ankeedi täitmine võtab aega umbes viis minutit inimese kohta. Rahvaloenduse tulemusi hakatakse järk-järgult avaldama alates juunist 2022 kuni aasta lõpuni.
Lisainfo: rahvaloendus.ee.
Rahvaloenduse e-ankeedi vastamismäär maakonniti (18.01 seisuga):
- Tartu linn – 42,3%
- Harju maakond (v.a Tallinn) –42,2%
- Tartu maakond (v.a Tartu linn) – 40,5%
- Rapla maakond – 36,9%
- Hiiu maakond – 35,3%
- Lääne maakond – 34,7%
- Järva maakond – 34,5%
- Saare maakond – 34,5%
- Lääne-Viru maakond – 33,6%
- Viljandi maakond – 33,4%
- Pärnu maakond – 32,6%
- Põlva maakond – 31,1%
- Jõgeva maakond – 30,7%
- Võru maakond – 30,2%
- Tallinn – 30%
- Valga maakond – 27%
- Ida-Viru maakond – 16,6%