1. juulist suureneb harvaesineva villilise nahahaiguse raviks vajalike Tervisekassa hüvitatavate haavasidemete kogus seniselt 3600-lt 6000-ni kalendriaastas. Samuti lisatakse meditsiiniseadmete loetellu uued pideva glükoosimonitooringu komplektid. Sellest aastast uuendatakse Tervisekassa meditsiiniseadmete loetelu kaks korda aastas, et Tervisekassa saaks kaasaegseid ja efektiivseid meditsiiniseadmeid võimaldada tasukohasema hinnaga senisest kiiremini
Bulloosne epidermolüüs (Epidermolyis bullosa) on grupp kaasasündinud geneetiliselt määratud harvaesinevaid haigusi, mis avalduvad sünnil või varases imikueas villidena nahal ja limaskestal. Villid paranevad aeglaselt, põhjustavad valu ja nahka ohustab infektsioon. Kõik selle grupi nahahaigused on väga haruldased ja raskemaid vorme esineb vähem kui ühel inimesel miljoni elaniku kohta. Haigusele spetsiifiline ravi puudub, naha trauma vältimiseks ja regeneratsiooni soodustamiseks on vajalikud haavasidemed, mille ostmist toetab Tervisekassa.
Eestis on teadaolevalt üks raske bulloosse epidermolüüsi diagnoosiga patsient, kellel on haavasidemete vajadus koos vanusega pidevalt suurenenud. Tänaseks on tema tegelik vajadus vähemalt 500 haavasidet kuus ja see suureneb patsiendi vanuse kasvades veelgi, mistõttu on põhjendatud limiidi suurendamine vastavalt tegelikule vajadusele.
Viimastel aastatel on diabeedipatsientidele vajalike meditsiiniseadmete valikut Tervisekassa meditsiiniseadmete loetelus laiendatud ja ka pideva glükoosimonitoorimise komplektide kättesaadavus oluliselt suurenenud. Muudatusega lisatakse loetellu kaks uut pideva glükoosimonitooringu komplekti.
Muudatuste kulu Tervisekassa eelarvele on ligikaudu 8400 eurot, millest 7300 eurot moodustab Epidermolysis bullosa raviks mõeldud haavasidemete hüvitamise koguste suurendamise kulu. Kokku hüvitab Tervisekassa 2023. aastal prognooside järgi meditsiiniseadmeid ligi 19 miljoni euro eest.