Koolid said õppeaasta eel haridusministeeriumist juhendi, kuidas käituda, kui koolis tuvastatakse mõni nakatunu. Kas reaalselt on võimalik selle juhendi järgi kolmanda koroonalaine ajal koole avatuna hoida, uuris “AK. Nädal”.
Augusti alguses saatis haridusministeerium koolidele juhendi, kuidas koos koroonaga koolis käia. Aga nagu ütles Joosep Toots – see, mis ma praegu rääkisin, on teooria. Septembris algas praktika.
Kui Arno isaga 1. septembril Karksi-Nuia gümnaasiumisse jõudis, oli koroona juba kohal. Koolijuhi Jaak Israeli sõnul olid haridusministeeriumist tulnud juhised arusaadavad, hoopis iseasi on, kuidas need koolielus toimivad.
“Tuli läbi viia kiirtestimised koolis ja kaks päeva pärast seda PCR-testid, mida kooliõde tegi. Sellega seoses ongi juhiste järgi nii, et see paneb väga suure koormuse koolidele. Kõik see testimise korraldus, informatsiooni küsimine lastevanematelt, isolatsiooni jätmine, mittejätmine,” loetleb Israel.
Praegust testimisnõuet ta mõistlikuks ei pea. Koolijuhi sõnul piisaks lastele ühekordsest testimisest. Nende kooli kogemus näitab, et ühtegi uut nakatunut teise testimisega ei leitud. Israel pakub, et ilmselt just testimise tõttu on mitmed koolid otsustanud minna distantsõppele, kuigi see peaks olema haridusministeeriumi kinnitusel kõige viimane samm.
Sel nädalal näiteks on distantsõppel Tarvastu gümnaasium. Viljandi abivallavanema Irma Väre sõnul soovis kool minna distantsõppele, kuna 30 õpetajast 11 olid kodus kas haiged või isolatsioonis.
“Õppetöö toimus reaalselt niimoodi, et sotsiaalpedagoog ja logopeed jooksid mitme klassi vahet, andes n-ö ette õppematerjali, aga reaalselt seda ei saanud nimetada kontaktõppeks. Õpilased ei õppinud mitte midagi,” tõdeb Väre.
Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee