Riigikogu Kantselei andis välja järjekordse August Rei parlamendiuuringu stipendiumi, mille asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi-, Eesti parlamentaarsete kogude või esindusdemokraatia alase magistri- või doktoritöö kirjutajale.
Stipendiumikomisjon leidis, Oliver Daniel on sobilik kandidaat ja otsustas stipendiumi talle määrata.
Tartu Ülikooli filosoofia magistrant Daniel plaanib kirjutada oma magistritöö teemal „Lünk seaduste õigustamisega seatud ootuste ja praktika vahel. Analüüs valitud Eesti seaduste alusel“. Kavandatava töö fookuses on küsimus, mil määral on kehtiva regulatsiooni loomisel täidetud avaliku mõistuse (public reason) teooriast lähtuvad printsiibid, mille keskmes on arusaam, et seadused on legitiimsed siis, kui neid on piisavalt õigustatud neile, kelle üle on seadustel autoriteet. Piisav õigustatus tähendab siinkohal filosoofilist-moraalset põhjendamist, millest johtuvad nõuded ei pruugi olla täidetud põhjendustega, mis on õigusloome protsessis välja toodud.
Töö juhendaja on Tartu Ülikooli filosoofia osakonna praktilise filosoofia lektor Mats Volberg, kelle sõnul panustab kavandatav magistritöö Eesti parlamendiuuringutesse mitmel viisil. Esiteks panustab see parlamendikultuuri edendamisse ja Riigikogu töö filosoofiliste aluste tugevdamisse. Teiseks on Danieli töö üks esimesi, kui mitte täiesti uudne, omasuguste seas – s.o konkreetse parlamendi tegevuse uurimine avaliku mõistuse ja avaliku põhjendamise teooriate valguses. Lisaks on töö heaks stardipauguks edasistele filosoofilistele ja riigiõiguslikele uurimustöödele seoses põhiseaduse §-ga 62, mis loob õiguslikud eeldused selleks, et Riigikogu liige saaks täita oma ametiülesandeid vabalt, sõltumatult ja oma südametunnistusest lähtuvalt.
Riigikogu Kantselei asutas August Rei stipendiumi 2008. aastal. Parlamendiuuringu stipendiume on nüüd määratud neljateistkümnele magistri- või doktoritöö kirjutajale. August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.