Laupäeval avaldas Narva volikogu umbusaldust linnapea Jaan Tootsile (Keskerakond) ja valis uueks linnapeaks Katri Raiki (Respekt). Tootsi umbusaldamist toetas 16 volikogu liiget, 13 olid vastu. Narva volikogus on kokku 31 liiget.
Katri Raik valiti linnapeaks 17 poolthäälega, vastu hääletas kolm volinikku. Volikogu toetas ka aseesimees Natalia Umarova umbusaldamist häältega 16 poolt ja 12 vastu. Seejärel valiti volikogule kaks uut aseesimeest: Jana Kondrašova sai 16 ja Vladimir Žavoronkov 17 häält.
Päevakorras oli ka volikogu esimehe Tatjana Stolfati umbusaldamine. Stolfati vastu esitatud umbusaldusavaldus siiski läbi ei läinud – 14 volinikku hääletas selle vastu ja keegi ei toetanud.
Umbusalduse protsessid ja eelnevad katsed
21. novembril esitasid Katri Raiki juhitud fraktsioon Respekt ja Mihhail Stalnuhhini fraktsioon Narva 2.0 umbusaldusavalduse Jaan Tootsi vastu. Kuid 30. novembril ebaõnnestus katse – vajalikku 16 poolthäält ei saadud. Tookord hääletas umbusalduse poolt 15 ja vastu kolm volinikku.
- novembri hääletusel puudus Respekti aseesimees Vladimir Žavoronkov ning fraktsiooni Narva 2.0 liikmed Aleksei Mägi, Vadim Orlov ja Jelena Kavrus jätsid hääletamata. Seekord oli kohal vajalik arv toetajaid, mis tõi Tootsi ametist vabastamise ja Raiki linnapeaks valimise.
Kokkuvõte
Narva poliitmaastik näitas laupäeval taas dünaamikat, kus volikogu vahetas välja linnapea ja mitmed juhtpositsioonid. Katri Raik võttis ametiposti vastu tugeva toetusega, mis võib viia uute suunamuutusteni Narva juhtimises.