Möödunud aastal oli kindlustusturu kogumaht 551 miljonit eurot, millest 471 miljonit eurot moodustas kahjukindlustus ja 80 miljonit eurot elukindlustus. Mullu hüvitati esmakordselt üle 300 000 kindlustusjuhtumi ning hüvitistena maksti välja 383 miljonit eurot. Kindlustussektor kasvas aastaga 13 protsenti.
Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul olid kindlustusturu kasvu vedajateks tööandja ravikindlustus ja eraisiku varakindlustus, sealhulgas kodukindlustus. „Kahjukindlustuse turust moodustavad liikluskindlustus ja vabatahtlik sõidukikindlustus pea poole, kuid nende osakaal järk-järgult väheneb. Elukindlustuse turumaht vähenes pensioniraha väljavoolu tõttu,“ ütles Jesse.
„Kindlustusjuhtumite kasvumootoriks on väga kiiret populaarsust koguv tööandja ravikindlustus, kus hüvitised on enamasti väikesed, kuid juhtumeid on palju. On põhjust eeldada, et kindlustusturu kasv jätkub lähiaastatel, sest tarbijate usaldus kindlustusandjate suhtes on kõrge ning riskide maandamine läbi kindlustuse on saanud inimeste igapäevaelu lahutamatuks koostisosaks,“ tõdes Jesse.
2022. aastal oli keskmine kindlustusmakse elaniku kohta 462 eurot, millest 347 eurot oli kahjukindlustuse ja 59 eurot elukindlustuse makse. Kindlustus moodustas eelmisel aastal 1,5 protsenti SKP-st.
Kui eelmisel aastal oli Eesti kindlustusturu maht 551 miljonit eurot, siis 1992. aastal oli see 63 miljonit krooni ehk ligi 4 miljonit eurot.
14. aprillil tähistavad LKF ja EKsL mõlema asutuse loomise 30. aastapäeva.
13. novembril 1992 tegevust alustanud LKF oli esialgu avalik-õiguslik asutus rahandusministeeriumi alluvuses. Algselt riiklikult reguleeritud hinnakujundus liberaliseeriti ja allutati turumajanduse reeglitele 2001. aastal. Reformi jätkuna kujundati LKF ümber mittetulundusühinguks 2004. aastal.
LKF on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, liikluskindlustuse registri pidaja ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.
EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu. EKsL loodi 15. veebruaril 1993. aastal.