Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised

Merily Timmer: Uneparalüüs või saatan Sinu toas?

Paljud meist, isegi enamus, kogevad elus kas kord või paar uneparalüüsi või rahvakeeli unehalvatust. Selle puhul on tegu olukorraga kus inimene on magama jäädes või ärgates ajutiselt liikumis- ja rääkimisvõimetu, kuid teadvusel.
PS! Tegu ei ole eluohtliku seisundiga.

Huvitav nähtus. Meditsiiniliselt selgitatakse seda nii, et mõistus on ärkvel, aga keha pole veel järele jõudnud ning et see tekib vähesest unest, stressist, vaimse tervise häiretest või ebatervislikust toitumisest ning raviks on probleemiga tegelemine. Seda võivad mõjutada ka traumajärgne stress, narkootikumid kui ka selili magamine.

Sensitiivses maailmas selgitatakse seda aga teisiti. Tegu on nähtusega, kus külla tuleb keegi soovimatu ning külla on ta kellegi poolt saadetud, et varastada Sinu eluenergiat ja astuda sinu vaba tahte vastu. Võta siis näpust kumb on õige?

Seda kogedes kirjeldavad inimesed erinevaid nähtusi: hääli, kellegi kohalolekut kui ka kätt mis kägistab või surub sinu rindkerele, asjade liikumist, seestumist. Keegi kes inimest ära kasutab mingil moel tema vabatahte vastu astudes ja liiga tehes.
Kogemused on üldsielt väga hirmuäratavad, sest samal ajal kui inimesed midagi näevad või kuulevad ei ole neil võimalik oma keha liigutada, olgugi, et mõistus on ärkvel.
Inimesed on ka kirjeldanud seda kui tulnukate, saatana või deemonite nägemist.

On ka inimesi, kes kirjeldavad seda kui väga positiivset ja rahulikku seisundit, kus nähakse ingleid või tekib võimalus oma enda kehast hetkeks lahkuda ning ringi vaadata hinge taasandil, kuid paraku esineb neid kõvasti vähem.

Minu isiklik soovitus on see, et kui kogete sellist seisundit, tasub vaadata üle, mis on viimasel ajal teie elus toimunud. Kuidas on teie tervislik seisund ning milliste sündmustega olete viimasel ajal kokku puutunud. Millised inimesed ning olukorrad on teid ümbritsenud. Kui on vaba tahte vastu astutud, tuleks alati üles leida ka see, kes sellise meelelahutusega tegeleb.
Samas ei tasu ka kohe sõjarindele joosta, sest tihtipeale on hoopiski hirmul suured silmad ☺

Loe edasi SIIT
Allikas. TV3

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik