„Seda hirmu ei ole, et lapsed on terve koolipäeva arvutis. Võib olla päevi, kus koolitunnis seadmeid ei kasutata, teine kord on neid tunnis vaja võib-olla 10 minutit. Meie koolis on ka nutitelefoni keeld – kui õpilane jõuab kooli territooriumile, siis peab telefon olema kotis,“ ütleb Tallinna Südalinna kooli projektijuht Kerttu Mölder-Jevdokimov.
Kõikidele Südalinna kooli õpilastele alates esimesest kuni üheksanda klassini soetas Tallinna linn sülearvutid. Need on kõik ühesugused Chromebookid, millega toimetatakse võrgu kaudu. Masinatel pole suurt mälumahtu, mistap uhkeid mänge neisse laadida ei saa.
Tehnika isiklik lähenemine
„Palju räägitakse sellest, et õpe peaks olema personaalsem ja diferentseeritum,“ räägib Mölder-Jevdokimov. „Kui klassis on 24 või 30 last, siis päris igaüheni õpetaja ei jõua ja appi võiks tulla tehnika. Tuleviku eesmärk on, et kõik ei tee sama ülesannet, vaid igaüks vastavalt kiirusele, võimetele ja võib-olla ka sellele, mille vastu rohkem huvi tunneb. Arvuti tunneb omaniku nii-öelda mustrit ja on võimeline pakkuma igaühele sobivat taset.“
loe edasi siit