Saturday , 23 November 2024
Erakorralised uudised

Loomakaitsjad või inimeste vihkajad? Mõnitamine, solvamine jne…

Laupäeva hilisõhtul sõbraga jooksma minnes märkasime üht kassi, kelle tagakeha oli halvatud nii, et ta vaid esikäppadega end edasi liigutada suutis. Lasime siis kella ja koputasime läheduses asuvate majade ustele arvates, et ehk on kass lähedusest pärit ja üle sõidutee tee lipates auto alla jäänud. Keegi ei tunnistanud looma omaks.

Postitasime teate vigastatud kassist sotsiaalmeediasse kohaliku kogukonna gruppi, lootes, et ehk teadet jagades õnnestub omanikul oma lemmik ära tunda. Passisime kaks tundi ka kohapeal, et vaid kahe käpa abil südilt edasi rühkiv loom silmist ei kaoks niikaua, kuni omanik talle järele tuleb. Lõpuks viisin looma sõbra juurde koju, sest meil polnud lihtsalt enam võimalik keset ööd tänaval oodata. Hommikul selgus, et postitus sotsiaalmeediasse oli olnud viga.

Sõber oli saanud öö otsa vihaseid sõimusõnumeid aktiveerunud loomakaitsjatelt. Et kuidas me nii julmad olime ja keset ööd võõrast kassi oma raha eest arstile ei viinud. Kuidas me üldse julgesime sellises seisus kassi liigutada, miks me ikka tema omanikku ise üles ei otsinud, kindlasti sõitsime ise kassist üle, mis meie endiga tuleks kõik teha jne. Kommentaarid olid muutnud öö edenedes üha õelamaks.

Viimaks märkas ka kassi omanik teadet ja tuli loomale järgi. Kass oli tal lihtsalt õnnetult kodust minema jooksnud ja nüüd polnud üksikemast omanikul raha, et kalli operatsiooni eest maksta. Seepeale sai omanik ühismeedias veelgi räigema sõimu osaliseks. Õnneks siiski panid loomakaitsjad lõpuks rahad kokku ja tasusid ise operatsiooni eest.



Kallid loomakaitsjad! Pigem võiks tänada ja aidata hädas looma leidjaid. Näiteks seesama korjandus looma aitamiseks on väga tänuväärne, kuid milleks taoline sõim? Sellise suhtumise peale on tahtmine järgmisel korral vigastatud loom lihtsalt märkamata jätta ja vaikselt minema hiilida, sest kas on mõtet endale aitamise eest vihkamist ja häda kaela tõmmata?

Kommentaar loomakaitsja Hellika Landsmann poolt:

Leides Tallinna linnas hulkuva lemmiklooma (sh vigastatud) tuleb teavitada Tallinna loomade varjupaika telefoninumbril 5141431.

Varjupaik töötab 24/7. Kui loomal on kiip ja andmed registreeritud, teavitatakse koheselt looma omanikku.

Kui omanikuga ei saa kontakti või tal ei ole võimalik loomale järele tulla, toimetakse loom varjupaika.

247369512 5058603410850381 2847457808420787492 n 1
Hellika Landsmann.

Pilt: Erakogu/ Helen Marz.

Vigastatud loomale tagatakse arstiabi varjupaigas, väljaspool tööaega viiakse vigastatud loom kliinikusse. Tallinna linn koostöös Tallinna varjupaika haldava lepingupartneri Varjupaikade MTÜga on püüdnud hea seista, et ükski loom abita ei jääks.

Siiski paneme loomaomanikele südamele, et lemmikloomad ei tohi hulkuda väljaspool omaniku territooriumi, kuna seal ei ole nende turvalisus tagatud. Koerad ja kassid tuleb kiibistada ja nende andmed registreerida, et meie perekonnaliikmed kadumise korral koju tagasi jõuaksid.

Autor: Oliver Õunmaa.

Vaata ka:

Isik

Politsei hoiatab võltsitud kontserdipiletite müüja eest

Politsei hoiatab noormehe eest, kes pakub erinevates sotsiaalmeedia keskkondades müügiks võltsituid kontserdipileteid. Mees pakub sotsiaalmeedia

euro

Viljandimaa mees kaotas netikelmidele väga suure summa raha

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo Viljandimaa Arvutikelmus Politseisse pöördus mees, kellele helistas väidetav Elisa töötaja ja pakkus