Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
loomakaitsjad

Loomakaitsjad on tagajalgadel: Keskkonnaministr Erki Savisaar tappis kala ja tegi veel pilti sellest.

Miks teeb nukraks, kui su keskkonnaminister proovib sind rõõmustada teatega, et tappis looma, küsib kunstnik ja keskkonnakaitsja (Päästame Eesti Metsad MTÜ / Erakond Eestimaa Rohelised) liige Piret Räni, viitega keskkonnaminister Erki Savisaare uusaastatervitusele sotsiaalmeedias.

Paljud ütlevad, et ah, see on ju kõigest kala.

Kas trofeefoto tapetud haugiga on kuidagi eetilisem kui näiteks trofeefoto tapetud karuga? Või tapetud hirvega?

Kala on täpselt samamoodi loom, ta lihtsalt elab vees. Me oleme harjunud loomadeks nimetama ning tundevõimelisteks pidama imetajaid, aga tegelikult on loomad ka kõik linnud, kalad ja putukad. Loomariik koosneb selgrootutest ja selgroogsetest. Selgroogseid loomi on viis klassi: imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed ja roomajad. Kalad tunnevad valu nagu kõik teisedki selgroogsed, kellel on kõrgem närvisüsteem. See tähendab, et iga kala on samamoodi isiksus, kes õpib, tajub, kardab, naudib, mängib ja tunneb rõõmu.

Seejuures on kummaline, et kalapüüki ei tunneta suur osa inimestest loomade tapmisena, kalal käiakse meelsasti koos lastega ja seda peetakse meelelahutuseks. Imetajate jaht on palju selgemalt tapatööna tunnetatav, ka karjaloomad viiakse tapamajja.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10228115855749924&set=a.3957803351785&type=3

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik