Meie inimestena kogeme karmat erinevalt, sest meil kõigil on mängida oma unikaalne lugu. Inimeste karmad kattuvad, kuid pole kunagi samad. Astroloogiliselt saab suhtekarmat analüüsida seitsmenda maja ja Saturni omavahelisest seotusest.
Kui Saturn mõjutab seitsmendat maja – kas märgiliselt, aspektiliselt või planetaarselt, esinevad eeldused keerulisemaks suhtekarmaks. Selles kirjatükis analüüsin Saturni mõjutatust märgilisest vaatevinklist.
Mida me mõistame keerulise suhtekarma all? Eelkõige probleemset suhestumist teise inimesega või teistega, millest tingituna tekivad psüühilised traumad ja pinged. Keerulise suhtekarmaga inimene kogeb paarisuhtes pidevat konflikti, mis on järjepidev ja intensiivne. Keerulise suhtekarmaga inimene ei oska/suuda/taha olla pikaajalises ja pühendunud suhtes.
Selline inimene tülitseb oma partneriga, kehtestab end teise arvelt ja on kontrollifriik, st võtab ise suurema vabaduse ja vähendab partneri oma. Keerulise suhtekarmaga inimene kas on ise despoot ja türann või saab enesele sellise partneri, kes nõnda käitub. Loomulikult pole loetletud nimistu lõplik ja keeruline suhtekarma saab väljenduda ka teisiti. Sodiaagimärkidest all pean silmas kuumärki ja tõusumärki.
On ainult kaks märki, mille seitsmendat maja mõjutab Saturn. Nendeks on Vähk ja Lõvi. Mõlema märgi puhul on valitsevaks planeediks Saturn. Vähi märgi esindajate seitsmendas majas asub Kaljukits ja Lõvi märgi esindajate seitsmendas majas asub Veevalaja.
Vähi märgil valitseb Saturn nii seitsmendat kui kaheksandat maja. Lõvi märgil valitseb Saturn seitsmendat ja kuuendat maja. Lisaks seitsmendale majale, valitseb Saturn ühte dusthana maja. Kuues, kaheksas ja kaheteistkümnes maja on dusthana* majad. Selline seos viitab keerulisele suhtekarmale, sest dusthana energia avaldub seitsmenda majaga seoses.
Klassikaline kirjandus väidab, et nii Vähid kui Lõvid peaksid vältima abielu vähemalt kuni 31. eluaastani. Kui abiellutakse varem, on suur tõenäosus, et see liit puruneb. Puruneb, sest inimene ei ole valmis olema sellises suhtes. Inimene ei ole valmis, sest EGO takistab tasakaalustamast. Nii Vähki kui Lõvi valitsevad Maakera valgustavad taevakehad.
Mõlemad taevakehad kiirgavad valgust. Päike kiirgab sooja valgust päeval ja Kuu kiirgab jahedamat valgust öösel. Ja päriselus tahavadki Vähid kui Lõvid särada samuti kui taevakehad taevas.
Tavaliselt annab selline asetus partneriks inimese, kes sarnaneb Saturnile – küps, vanem, kaine mõistusega, töökas ja kohusetundlik. Teisalt rigiidne ja paindumatu, reeglitele ja süsteemsusele orienteeritus, mis represseerib särava taevakeha pühalikku loovust, olles justkui raskuseks inimese õlul.
Abielu toob kaasa rohkelt kohustusi ja vastutust, mis tapab romantilise unelma ja sõltub Saturni asetusest kaardis, kuidas tullakse toime suurenenud vastutuse ja kohustustega. Kui Saturn on nõrk ja ebasoodne, on koormus suurem ja pinget on keerulisem taluda. Kui Saturn on tugev ja väärikas, on koormust lihtsam taluda.
Lõvide ja Vähkide jaoks on inimsuhted väga kainestavad kogemused, õpetades elu ja andes kingitusena mõistmise. Mõista end, teisi ja inimsuhteid on esimene samm valgustatuse poole.
Varajased abielud ja kooselud toovad endaga kaasa rohkelt kohustusi ja vastutust, mis lähevad vastuollu inimese isiklike soovide ja ambitsioonidega. Samas avalduvad nii Lõvi kui Vähi jaoks Saturni energiad erinevalt.
Rishi Parasara on väitnud, et Vähkide ja Lõvide jaoks on reaalsus see, et abielulisi ja kooselulisi suhteid domineerib Saturnile omane tugev kohusetunne. Isiklik intiimsus pole küll täiesti välja suretatud, kuid inimene peab suhetes tähtsamaks sotsiaalset tava ja konventsiooni, kui enda isiklikku mugavust (Vähk – Kuu) või loovust (Lõvi – Päike).