Lisabet Loigu on kõigile tuttav hittsarjast „Armastus“, kus ta mängib kandvat rolli Sandra näol ja mille teine hooaeg on juba vaadatav järgmise põlvkonna teleteenuses Go3. Mõned inimesed ei pruugi veel teada, et lisaks näitlejakarjääri viljelemisele õpib Lisabet Tartus õendust. Go3 uuris 21-aastaselt näitlejatarilt rohkem tema õpingute kohta, kuidas ta kooli kõrvalt jõuab näitlemisega tegeleda ja otse loomulikult armastuse kohta.
Suurema avalikkuse ette jõudsid sa „Armastuse“ kaudu. Kuidas su elu seni muutunud on? Kas fännid jooksevad tänava peal tormi?
Tunnen, et mu elu on muutunud tänu “Armastusele” palju põnevamaks. Olen saanud väga mitmete uute inimestega tuttavaks, kellest mõnega isegi väga lähedaseks. Seriaal tõi mu ellu uue parima sõbranna Desiree Mummi ning on kokku viinud ka paljude teistega. Selle üle tunnen kõige suuremat rõõmu, kuna inimesed on lõpuks need, kes mu ellu ka jäävad.
Mingil määral on kindlasti “Armastus” mulle ka palju õppetunde andnud. Miskipärast mõned inimesed janunevad tähelepanu järele ning soovivad seda saada teiste arvelt. Sellest on mul väga kahju ja ma ei saa sellest absoluutselt aru. Seetõttu olen paremini mõistma hakanud inimeste psühholoogiat ning õppinud, keda saab usaldada ja keda mitte. Seriaali austajaid on päris palju ning alati teeb südame soojaks, kui tullakse juurde ning avaldatakse oma arvamust.
Õpid Tartus õendust. Praegu oled juba edukas näitleja ja mängid kandvat rolli ühes Eesti kõige populaarsemas sarjas. Kas tulevik on näitlejakarjäär või jätkad tervisehoiu valdkonnas?
Ma ei oskagi hetkel täpselt öelda. Mulle meeldib õendus ja selle põhimõte, et saan oma tööga kellegi seisundit paremaks muuta. Samas olen terve elu tundnud, et olen pigem loomeinimene ning ilmselt seetõttu tõmbab hetkel veidi rohkem näitlemise poole. Töötasin muidu haiglas abiõena, kuid jaanuarist otsustasin sellega praeguseks pausi teha. Paraku lihtsalt ei jätku piisavalt aega, et kõikide asjadega tegeleda. Ma ei tea, kuhu tulevik mind suunab, kuid võimalik, et tegelengi kunagi mitme erineva alaga korraga. Tunnen, et vajan oma ellu pidevalt mingit sorti vaheldust ja kardan, et ainult ühel erialal töötamine tüütaks mingi hetk ära.
Näitlejaamet ja õendus on juba läbi proovitud, aga Hunt Kriimsilmal peab olema üheksa ametit. Mis amet veel proovimata on, mida sooviksid proovida?
Kuna tegelen ka sotsiaalmeedia sisuloomega, siis üks mu suur unistus oleks teha mingile brändile sotsiaalmeedia turundust. See on selline töö, mida on võimalik kõige muu kõrvalt teha. Mulle väga meeldib mõelda välja erinevaid ideid ning pingutada hea tulemuse nimel. Näen alati oma postitustega palju vaeva ning pingutan seni, kuniks ise tulemusega rahule jään. Olen teatud määral perfektsionist ning seetõttu võtab protsess tavaliselt üpris kaua aega.
Teadupärast oli koroonaaeg töine aeg kõikidele tervisehoiu tudengitele. Kuidas see aeg sinu jaoks möödus?
Koroonaajal otsustasin appi minna Tartu Ülikooli Kliinikumi Covid-19 osakonda. Käisin samal ajal koolis, kuid esimese hooaja võtted olid selleks hetkeks läbi. Sain sealt päris korraliku praktika ning nägin, kui erinevalt võivad inimesed seda haigust läbi põdeda. See muutis kindlasti suhtumist selle haiguse tõsidusse ja tegi ennast valvsamaks. Kuna ka muidu ei ole tervishoiutöötajate töö kergete killast, siis nakkushaiguste osakonnas on see veelgi väsitavam. Pidev isikukaitsevahendite vahetamine võtab enamus aja päevast ning kurnab vaat et isegi rohkem, kui niisama oma tööülesannete täitmine. Õnneks on suurem kriis praeguseks minevik ja loodan, et me ei pea uuesti sarnaseid situatsioone läbi elama.
Kuidas näitlemine õpinguid segab? Mis kõige keerulisem selle juures, et mõlemale asjale peab palju aega leidma?
Võtteperioodil oli tegelikult päris keeruline. Käisin samal ajal koolis ja olin haiglas tööl ning ajaplaneerimine ei olnud üldse lihtne. Ei olnud võimalik panna prioriteete kuidagi tähtsuse järjekorda, kuna igale poole jõudmine oli minu jaoks täpselt samasuguse väärtusega. Üritasin võttepäevad põimida kooli tunniplaanile vahele, kuid ikka oli juhuseid, kus paraku tuli koolist puududa. Veelgi keerulisem oli tööga – pidin palju tööpäevi ümber tõstma ning ilmselt valmistasin haiglas oma soovidega sellepärast teistele töötajatele päris palju peavalu. Õnneks oli mul väga armas ja mõistev tööandja ning olen väga tänulik kõigile, kes mõistsid ning olid nõus mulle vastu tulema. Võtted kestsid ka sügisel ning see ei olnud minu jaoks kerge aeg. Terve oktoobrikuu jooksul oli kõigest üks vaba päev ning tundsin seetõttu tohutut läbi põlemist. Sain siiski oma asjadega hakkama, kuid detsembris mõtlesin, et nii enam edasi lihtsalt ei jaksa ja pole ka erilist mõtet ennast piitsutada. Seetõttu otsustasingi haigla tööst praeguseks loobuda. Mõistsin, et tegelikult mitte keegi ei kiida sind, kui kümne asjaga korraga tegeled. Pigem oli mul vastupidine olukord, kus saadi pahaseks, kui pidin kusagilt puuduma või midagi jälle ümber muutma. Selles suhtes ma täiesti mõistan seda pahameelt, kuid see tekitas minus nii ebameeldiva ja saamatu tunde. Tundsin, et ükskõik kui palju ma ka ei üritaks ja ei teeks, poleks ma kunagi justkui piisav ning ei tule oma kohustustega toime. Sellest võtsin endaga kaasa õppetunni, et ei ole mõtet võtta liiga suurt ampsu ja endale lihtsalt tuleb tekitada vabu päevi. Muidu on tulemuseks stress ja läbipõlemine ning kellelgi pole lõpuks hea olla.
Kuidas on Sandra rolli mängida? Kas tunned, et oled temaga tüpaažilt sarnane või üldse mitte?
Mingil määral olekult ilmselt ikka sarnanen Sandraga, kuid kindlasti mitte 100%. Teises hooajas on Sandra üsna kärsitu ning laseb end teistel inimestel veidi liiga palju mõjutada. Tunnen, et ise olen pigem rahulikuma loomuga, kuulan inimesed ära ning üritan alati mõista. Samas tean, kes on minu jaoks olulised inimesed ning ei lase endaga manipuleerida.
Teisest küljest jällegi vahepeal mõistan Sandra mõtlematuid otsuseid, kuid ma ei tea, kuidas ma ise samasugustes olukordades käituks, kuna pole sellistes situatsioonides varasemalt olnud. Ilmselt ikka kaaluks rohkem läbi ja võtaks elu kaine mõistusega. Teises hooajas tuleb välja kui oluline on omavahel rääkida. Põhilised Sandra probleemid saavadki alguse sellest, et ta ei kuula teisi inimesi ära ja ei selgita ka enda poolt. Usun, et see on kindlasti asi, mille kõik peaksid omale kõrva taha panema.
Kui Sandra oleks olnud sarnases situatsioonis nagu sina olid haiglas töötades, siis kuidas tema oleks sinu meelest käitunud?
Sandra on tegelikult väga hooliv ja hoiab enda lähedasi inimesi. Arvan, et haiglas töötades on hoolivus ja empaatilisus üks olulisemaid omadusi, mis ühel õel peaks olema. See oleks kindlasti Sandra üks plussidest, kuid kuna ta on pärit jõukast perest, siis ehk ta ei viitsiks raha teenimise nimel pingutada. Ta kipub üldiselt suhteliselt kiiresti närvi minema, kui midagi ei õnnestu ning see ei tuleks haiglas töötades kasuks.
Mis on sinu jaoks armastus?
Tunne, kui oled teise inimese jaoks andma endast kõik, et temaga oleks kõik hästi ja seda tegema tingimusteta. Kunagi lugesin kuskilt, et armastus on see, kui annad teisele inimesele kampsuni, kuid endal hakkab soe. See on minu meelest lihtsalt nii armas ja siiras definitsioon.
Kui palju sa muidu ise seriaale ja filme vaatad? Kas oled „Armastuse“ tüüpi sarjade ja filmide suur austaja või vaataksid parema meelega hoopis muud žanri?
Üldiselt olen suur Eesti filmide austaja ja käin neid alati kinos vaatamas. Mulle meeldivad üsna erinevad žanrid. Vaatan draamasid, actioneid ja samas ka kriminaalsarju. Viimasel ajal olen enda jaoks avastanud ka erinevad filmid, mis on tehtud suurte staaride elust. Näiteks “Bohemian Rhapsody”,“Elvis” ja “I Wanna Dance with Somebody”. Huvitav on vaadata, millised olid nende elu telgitagused ja kui katsumusterohke tegelikult teekond tippu on.
Kas loodad, et ka sinu teekonnast tippu tehakse film või mõni teos?
Antud lauljad olid ikkagi maailmatähed, keda kõik armastasid ja austasid. Kindlasti ma ei looda ega arva, et minust peaks filmi või mõne teose tegema. Las selline au jääb siiski suurtele staaridele.
Kui „Armastuse“ aeg kord otsa saab, siis kas otsid endale kohe uue projekti, kus näidelda?
Kui tekib võimalus, siis tahaksin kindlasti näitlemisega jätkata ning selles vallas veel areneda. Näitlemine on saanud mulle nii südamelähedaseks, et ei kujutagi enam elu ilma selleta ette. Mulle meeldib, kui omaks kõik inimesed võtteplatsil saavad ning kuidas tööd tehakse huumoriga käsikäes. Eks võttepäevad ole ju tegelikult pikad ja väsitavad, kuid kogu võttetiim töötab ühise eesmärgi nimel ning kõik on alati teineteisele toeks. Huumor ja kokkuhoidmine hoiab tiimi vaatamata kõigele siiski elavana ning usun, et see ongi võti soovitud tulemuseni.
Vaata „Armastuse“ teist hooaega enne tele-eetrit juba täna järgmise põlvkonna teleteenuses Go3.