Tõsielusaade “Villa” on kirgi kütnud väga mitmel rindel. Püstitatud on uus formaat ning kvaliteet. Lisaks sellele, et saate osalised justkui klantsajakirja kaante vahelt välja hüpanud ning produktsioonikulud Eesti tõsielusarjade seas esirinnas, on palju räägitud ka sellest, millised trahvisummad ootavad ees neid, kes sisulisi avaldusi teevad. Seda mitte ainult saate osaliste puhul. Esimene sarja illegaalselt levitaja on saanud kahjunõude.
Esmakordselt tutvustasid Andrei Zevakin ja Robin Valting vaatajatele oma isiklikku platvormi, kus saadet vaadata. Ühe episoodi hinnaks 3.99 eurot. Noormehed kutsusid sotsiaalmeedia vahendusel üles oma vaatajaid mõistlikkusele, et ühe vaatamisõiguse ostmisel ei kogunetaks suurte puntidena kokku, et saadet vaadata. Selleks pakuti võimalus näiteks erinevates kinodes üle Eesti, kus lisaks sõpradele võis meeleolu vahetada ka saate osaliste endiga.
Nii häkkerite kui teiste tehniliste probleemidega silmitsi seisnud veebiplatvorm sai siiski tuhandete kodumaa noorte lemmikuks ning sarja loojad kinnitasid selle edu. Villatv.ee kodulehel seisab kasutustingimustes, et sarja vaatamiseks peab olema vähemalt 18-aastane ning punktis 7.7. seisab, et episoodi illegaalse levitamise eest on ette määratud 15 000 euro suurune trahv ning sisse nõutakse ka leppetrahvi suurust ületav tekkinud kahju.
Punktis 9.6. seisab: teenusepakkujal on õigus nõuda leppetrahvi 15 000 eurot ja nõuda leppetrahvi suurust ületava kahju hüvitamist igal juhul, kui kasutate teenust mitteisiklikuks kasutamiseks või rohkem kui ühe majapidamise jaoks või kui lubada kolmandatel isikutel teenust kasutada.
Nüüd on Delfi Ärileheni jõudnud koopiad kahjunõudest, mille on Kassu OÜ esindaja Cuesta Advokaadibüroo esitanud Delfi Ärilehe andmetel 16-aastasele noormehele, kes “Villa” episoodide piraatlusega tegeles ning selleks tuntud sotsiaalmeedia platvromil kanali üles seadis.
Piraatlusküsimuses ei ole sarja tegijad silma kinni pigistanud ning nõuavad illegalse jagamisvõimaluse loonud noormehelt 450 556 eurot, mis on kahjunõude esitajate hinnangul tekkinud viie episoodi jagamisel kümnetele tuhandetele inimestele. Kahjunõudes pakutakse ka kompromissivõimalust, mis nõuab kahju hüvitamist 199 500 euro ulatuses.
Loe refereeritud artiklit Delfi Ärilehest!