Kasvanud on Eestisse sissetoodud koroonanakkusjuhtumite arv. Kõige rohkem on seda toodud puhkusereisidelt Egiptusest, kuid ka näiteks Türgist. Inglise tüvi on kõige suurem, valdav enamus on selliseid, kui on ka LAVi tüve.
- Möödunud nädalal tuvastati kõige rohkem sissetoodud nakkust Egiptusest saabunud reisijatel (38 juhtumit). Järgnesid Soome (26 juhtumit), Venemaa (23) ja Rootsi (12). Kokku tuvastati 135 sissetoodud nakatumisjuhtumit.
- Esmaspäevase seisuga oli koroonaviirusega nakatunud 673 sellist inimest, kes olid saanud vähemalt ühe vaktsiinisüsti, näitab terviseameti statistika. Neist 87 olid saanud kaks doosi.
- Nakatumine kahanes eelmisel nädalal selgelt Hiiumaal, Saaremaal ja Võrumaal, ainsana kasvas see Jõgevamaal. Teistes maakondades püsis haigestumine samal tasemel. Kõige hullem olukord püsis endiselt Harjumaal, kus 14 päeva määr oli 1877 nakatunut 100 000 inimese kohta.
- Pandeemia algusest saadik on haigestunud 1668 tervishoiuasutuste töötajat: 201 arsti, 660 õde, 352 hooldajat ja 455 muud töötajat. See on ka üks põhjusi, miks meditsiiniasutustel napib personali.
- Eelmisel nädalal suri 81 koroonaviirusega nakatunud inimest. Neist vanim oli 96- ja noorim vaid 35aastane. Pühapäeval, 7. märtsil, kolmapäeval, 17. märtsil ja kolmapäeval, 24. märtsil suri 18 inimest, teistel päevadel on surmajuhtumeid olnud vähem.
- Kui aasta alguses moodustasid poole surnutest hooldekodude kliendid, siis läinud nädalal oli nende osa vaid viis protsenti. See näitab, et hooldekodudes toimunud vaktsineerimine ja paremad hoolsusmeetmed on aidanud olukorda parandada.
- Kui nakatumiskordaja jääb tasemele 0,9, nakatub mai alguses 500–600 inimest päevas.
- 29. märtsi õhtuks on Eestis vaktsineeritud vähemalt ühe doosiga 195 585 inimest (14,7 protsenti elanikkonnast).
- Lõpetame hea uudisega: võrreldes märtsi keskpaigaga vähenes eelmisel nädalal uute haigusjuhtude arv 24,1 protsendi võrra. Esimest korda viimase kahe kuu jooksul haigestumus vähenes.
Allikas. Ekpress.ee