Looduslikkuse kultus, mis kasvab nagu pärm, ei ole möödunud ka ilusektorist, tõrjudes välja mõned pikaajalised moed, nagu näiteks küünte pikendused. Olgem ausad, pikad küüned ei ole tänapäeval kindlasti moetrendide tipus. Teistsugune on olukord, kui küüned on nõrgad, kuid ka selleks on tänapäeval olemas muud vahendid kui pikendused. Seega, kui sul on küünepikendused ja oled valmis nendega hüvasti jätma, on oluline neid ohutult ja ettevaatlikult eemaldada, kahjustades võimalikult vähe küüneplaati.
Kõige ohutum variant
Ilmselt ei ole üllatav, kui ütleme, et kõige ohutum viis küünte pikenduste eemaldamiseks on lasta need eemaldada vastava ala spetsialistil. Professionaalsetel maniküürseppadel on vajalikud seadmed, vahendid ja teadmised, et maksimeerida loodusliku küüneplaadi kaitset ja eemaldada akrüül- või geelküünepikendused ettevaatlikult.
Kuid mõnikord otsitakse aja- või rahaliste ressursside puudumise tõttu ja mõnikord muudel põhjustel alternatiive küünepikenduste eemaldamiseks spetsialisti juures. Sellisel juhul tasub uurida, kuidas seda protseduuri ohutult kodus teha.
Kuidas eemaldada sissekasvanud küüned kodus?
Klipshop ekspertide sõnul on oluline teada, millised on teie küünte pikendused: kas akrüül- või geelküüned. Geeli saab eemaldada kahel viisil: viiliga või spetsiaalse lahustiga, akrüülküüne puhul on vaja lahustit.
Akrüülküünte ja geeli eemaldamine viiliga
On hea, kui saate akrüüli või geeli eemaldada viiliga, kuid pidage meeles, et on väga oluline mitte kahjustada teie loomulikku küünet, seega on parem mitte viilida otse plaadini. Pealislaki jaoks valige jämedam viil, näiteks 180, ja seejärel kasutage veidi pehmemat viili, näiteks 240. Viimane vähendab ohtu, et küüneplaat tugevamini kahjustub. Spetsiaalsetes kauplustes on saadaval suur valik küüneviile ja muid küünetööriistu.
Ärge vajutage viili, kasutage seda ühtlaselt ja õrnalt. Kui pelgad, et surud rohkem kui vaja, võid jätta õhukese kihi aluskreemi peale – see on kindlasti parem kui üle kanda. Kui oled küüne lihvimise lõpetanud, võid küüsi lihvida poleerijaga ning ära unusta kasutada kvaliteetset toodet küünenaha ja küüne enda toitmiseks – näiteks spetsiaalne õli teeb oma töö ära.
Geelküünte eemaldamine lahustiga
Geelküünte pikenduste eemaldamiseks võib kasutada spetsiaalset lahustit, atsetooni. Kui kasutate lahustit nende eemaldamiseks, veenduge kõigepealt, et küünepikenduste jaoks kasutatud materjalid on lahustuvad. Seda saate teha, kui võtate ühendust küünetehnikuga, kes küünte pikendused teostas. Küüne eemaldamiseks sel viisil on vaja vatitampoone, jämedamat viili, fooliumi ja spetsiaalset lahustit või atsetooni.
Kõigepealt pehmendage küüsi viiliga. Seejärel niisutage vatitampoon lahustiga, asetage see küünele ja mähkige foolium ümber – tehke seda kõigi küünte puhul. Foolium on vajalik selleks, et vältida atsetooni või muu kasutatava aine aurustumist. Tavaliselt võtab see aega umbes 10 minutit (kui kasutate atsetooni, võib see võtta veidi kauem aega), kuid lugege kindlasti toote pakendil või konteineril olevat teavet, et saada teada täpne aeg. Kui te ei saa soovitud tulemust, korrake protseduuri, kuid hoidke vatitampoonid ja foolium lühemaks. Kasutage puidust (!) maniküüripulka, et eemaldada küünejäägid geelist. Poleerige küüneplaat viilipoleerijaga ning määrige see ja küünenahad spetsiaalse õliga.
Hellita oma küüsi
Ei tasu tõenäoliselt oodata, et küüned näevad pärast kunstküünte eemaldamist väga terved ja tugevad välja. Seega on sama oluline neid õigete vahenditega hellitada, et need kiiremini tugevamaks ja tervemaks muuta. Kasutage niisutavat ja toitvat kätekreemi, et vältida kuivamist ja anda oma küüntele väärtuslikke toitaineid, samuti kvaliteetseid küünetugevdajaid ja küünevanne.
Ära lase end heidutada, kui su küüned näevad pärast pikenduste eemaldamist mõnda aega halvasti välja – võib kuluda mitu kuud, et need taastuksid, tugevneksid, omandaksid taas terve värvi ja näeksid välja esinduslikumad.