Erakorralised uudised

Kreekas kukkus alla sõjatehnikat vedanud Ukraina kaubalennuk

Kreeka põhjaosas kukkus laupäeva hilisõhtul alla Ukraina kaubalennuk Antonov-12, mis vedas Serbiast Bangladeshi sõjatehnikat. Kõik pardal olnud meeskonnaliikmed hukkusid.

Serbia kaitseminister Nebojša Stefanovic ütles, et Antonov AN-12 toimetas Bangladeshi ligi 11 tonni Serbias toodetud relvi. Enne lõppsihtkohta Dhakasse jõudmist pidi lennuk tegema peatused Jordaanias, Saudi Araabias ja Indias, vahendas BBC.

Lennukit opereeris Ukraina kaubalennufirma Meridian, seni ei viita miski seosele Ukraina sõjaga.

Väidetavalt taotles piloot vahetult pärast õhkutõusmist mootoriprobleemi tõttu hädamaandumist Kavala lennujaamas, kuid ei jõudnud rajale. Kohalikud elanikud märkasid lennukit umbes kell 22.45 kohaliku aja järgi.

Pealtnägijate videol oli näha, kuidas lennuk põles ja alla kukkudes tekkis tohutu tulekera.

Pühapäeva hommikul kasutati rusude leiukoha uurimiseks turvalisuse huvides droone. Riiklik televisioon teatas, et armee, lõhkeainete eksperdid ja Kreeka aatomienergiakomisjoni töötajad ei lähenenud objektile enne, kui see oli piisavalt turvaline. Allakukkumiskohast kahe kilomeetri raadiuses elavatel inimestel soovitati püsida siseruumides.

Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Laupäev 19.04.2025

♈ JäärArmastus: Kirglik hetk võib sind üllatada – lase tunnetel vabalt voolata.Töö: Julge samm toob

a person sitting in front of a group of cards

Taroskoop: Laupäev 19.04.2025

♈ Jäär – Sauade ÄssTäna on ideaalne päev uue ettevõtmise alustamiseks. Inspiratsioon ja energia on