Toredaid inimesi on maailmas palju ja pole ime, kui mõnega neist teed ristuvad. Ja kui siis selgub, et ta on sinust (samuti) huvitatud, kerkib põnevus lakke.
Aga kuidas see valik ära teha, et suhtele algus panna? Mis kinnitab, et ühega tasub õnne proovida ja teine on targem heaga eemale tõrjuda? Teise inimese sisse ju ei näe. Isegi kui tead täpselt, mida suhtelt ootad ja vajad, pole mingit garantiid, et sa selle veetleva võõraga ühildud.
Peamine suunanäitaja on tunne sinu sees. Kui tunne on selge ja positiivne, siis on vastus jaatav. Kui tekib märkimisväärseid kõhklusi või ebameeldiv tunne, siis on vastus ei. Ole enda vastu aus: kui selge “jah” puudub, siis on mis iganes muu vastus tegelikult “ei”! Olgu selle põhjus siis mis iganes, näiteks pole teie kahe jaoks veel õige aeg kätte jõudnud.
Kui sa ei taha aga mingil põhjusel sisetundele toetuda, siis võta korraks aeg maha, keskendu ja esita endale tema suhtesobivuse kohta kuus lihtsat küsimust. Küsi neid kohe kõva häälega, kui vaja – sa tead vastuseid juba küsimusi välja öeldes. Vastus on alati “jah” või midagi muud (ehk siis “ei”).
1. Kui väga ta sulle tegelikult meeldib?
Hinda kaaslase atraktiivsust kümnepallisüsteemis. Mõtle, mis temas üldse meeldib. Kas eelkõige tema välimus või äkki see, et sa lihtsalt ei taha enam üksi olla? Või leidub siin midagi sügavamat? Kui hea teil üldse koos on? Kas temaga on kerge rääkida?
2. Kas tõesti tahad temaga midagi püsivat alustada?
Ehk teisisõnu: kui palju sa oled edaspidi valmis just kahekesi temaga aega veetma? Kas on põhjust uskuda, et tema atraktiivsus säilib ka argipäeva kätte jõudes, kus kogu aeg midagi põnevat ei toimu? Kujutle end temaga pikalt koos. Kas sellele mõeldes tekib pigem mõnus/meeldiv tunne?
3. Kas temale mõtlemine tekitab hea tunde?
Sa oled teda juba kindlasti natuke tundma õppinud, kuigi peamiselt maskipoolelt – negatiivsed omadused, veidrused või mida iganes ta võib oma varjupoolel kanda võib, on veel pigem teadmata. Aga see osa temast, mida juba tead – kas see tekitab hea ja turvalise tunde või teeb rahutuks?
4. Kas oled valmis teda oma lähedastele tutvustama?
Pole parata, sõbrad ja lähedased, kes sind hästi tunnevad, oskavad head nõu anda kaaslasevalikulgi. Sa tead, kuidas nad on sinu senistesse partneritesse suhtunud ja kas nende esmamuljel on alust olnud. Kas seda teades tahad teda oma lähedastele tutvustada, et karmi tõde kuulda, või tekib soov veel sellise asjaga oodata?
5. Kas sulle meeldivad ka tema lähedased?
Eeldusel, et sul on õnnestunud tutvuda mõne tema sõbra või muidu lähedase inimesega, tekib sellegi põhjal tema kohta mingi tunne. Kas leiad, et sul oleks meeldiv tema maailmast osa saada? Meeldiks ta sulle ka sellisena, nagu ta käitub oma sõprade keskel? Näha, millised on tema teised suhted, võib anda lisaks hea vihje selle kohta, kuidas ta käituks sinuga suhtes olles.
6. Kui usaldusväärne ta tundub?
Usaldusväärsus pole paraku muutumatu väärtus, iga inimene võib mõnikord käituda nii, nagu temalt poleks eales oodanud. Lisaks leidub maailmas väga osavaid pettureid, kes jätavad superusaldusväärse mulje, kuigi pole seda üldse. Aga mingi üldine tunne tekib inimese moraalse selgroo olemasolu kohta ruttu. Nii et vaata teda siin ja praegu ning ütle endale ausalt: kas julgeksid raskes olukorras talle loota?
Kokkuvõtvalt pole selle loo eesmärk innustada kaaslase valikut lõputult ja sügavalt analüüsima, vaid jagada mõned üldised suunised, mille põhjal edasi liikuda. Sa tead, mis tunde ta tekitab, aga kui tahad oma tunnetes rohkem selgusele jõuda, tasub alustada ülaltoodud kuuest küsimusest!
allikas: amoremi.ee