„Vaktsineerimine on meie esimene prioriteet võitluses COVID-19 pandeemiaga. Oluline on, et Euroopa Liidu liikmesriikidel oleksid ühtsed põhimõtted vaktsiinide ohutuse küsimuses,“ ütles Kaja Kallas.
Loe ka: KUUM: Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ei toeta vaktsineerimispasse.
Eesti peaminister ja Hispaania välisminister rõhutasid, et vaba liikumise taastamiseks on vaja kiiresti luua koostalitusvõimeline raamistik, mis võimaldaks tunnustada vastastikku vaktsineerimise sertifikaate nii EL siseselt kui ka globaalselt. „Eesti teeb WHO raames koostööd ülemaailmsete ekspertidega, et pakkuda välja hõlpsasti kasutatavat, turvalist ja usaldusväärset raamistikku,“ ütles Kallas. Ta samuti tänas Hispaaniat solidaarsuse eest, mida Euroopa Liidu liikmesriigid näitasid, täiendava 10 miljoni Pfizer/BioNTech vaktsiinidoosi jaotamisel. Eesti sai läbirääkimiste tulemusena üle 62 000 doosi, mis ületab meile elanikkonna arvu alusel ette nähtud arvu ligi kaks korda.
Kohtumisel peatuti pikemalt ka rahvusvahelisel kaitsekoostööl ja julgeolekul. Kaja Kallase sõnul, samamoodi nagu Hispaania näitab solidaarsust Balti regiooni julgeoleku tugevdamisel, osaledes õhuturbe missioonil Ämaris, nii panustab ka Eesti stabiilsuse kasvatamisele Euroopa lõunanaabruses. Eesti ja Hispaania osalevad mõlemad missioonidel Malis. Eesti valvelennuk osaleb sel kevadel ka Frontex missiooni ühisoperatsioonil Kanaari saarte piirkonnas.
Eesti peaminister toonitas kohtumisel, et tähtis on ka stabiilsuse ja demokraatia arendamine ning heaolu kasvatamine Euroopa idanaabruses. „Oluline on hoida meie idapartnereid reformikursil ja pakkuda neile, kes selleks valmis, konkreetset Euroopa perspektiivi,“ sõnas Kallas.
Eesti ja Hispaania diplomaatiliste suhete 100. aastapäev andis hoogu juurde ka kahepoolsele koostööle. Muuhulgas osaleb Hispaania välisminister näituse „Zuloaga. Hispaania hing“ avamisel Mikkeli muuseumis.
Valitsus.ee